وبلاگ
مخبر در بازدید از داروخانه‌های پایتخت: نظارت‌های میدانی تا حل مشکلات ادامه دارد

مخبر در بازدید از داروخانه‌های پایتخت: نظارت‌های میدانی تا حل مشکلات ادامه دارد

مخبر در بازدید از داروخانه‌های پایتخت: نظارت‌های میدانی تا حل مشکلات ادامه دارد

معاون اول رئیس جمهور ظهر امروز(جمعه) با هدف بازدید میدانی از چند داروخانه پایتخت در میان مردم حاضر و پای صحبت داروخانه داران و مراجعان قرار گرفت و تاکید کرد: این نظارت‌های میدانی قطعا تا حل مشکلات و کاهش دغدغه های دارویی مردم ادامه خواهد داشت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، معاون اول رئیس جمهور ظهر امروز(جمعه) با هدف بازدید میدانی از چند داروخانه پایتخت در میان مردم حاضر و پای صحبت داروخانه داران و مراجعان قرار گرفت.

در این بازدیدها، محمد مخبر با بررسی وضعیت توزیع دارو به صورت میدانی پیگیر کمبود ها و مشکلات داروخانه داران و مراجعان شد.

در خلال این بازدید ها برخی داروخانه ها از کمبود داروهای بیماران قلبی مانند؛ وارفارین، انسولین های قلمی، نوار تست قند خون و برخی داروهای بیماران صعب العلاج ابراز ناخرسندی کردند. به گفته آن‌ها، مشکلات توزیع عمده دارو کاهش محسوس داشته اما همچنان کمبود وجود دارد.

بدهی سازمان های بیمه‌گر به داروخانه ها دیگر مشکل ابراز شده به معاون اول رئیس جمهور بود؛ در عین حال، برخی داروخانه داران در پاسخ به پرسش محمد مخبر مبنی بر وضعیت توزیع شیرخشک، شرایط را نسبت به چند ماه پیش بهتر ارزیابی کردند.

معاون اول رئیس جمهور در این بازدیدها با مراجعان و شهروندانِ پیگیرِ تهیه داروهای خاص نیز گفت‌وگو کرد و بر لزوم دسترسی آسان مردم به داروهای مورد نیازشان تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: این نظارت‌های میدانی قطعا تا حل مشکلات و کاهش دغدغه های دارویی مردم ادامه خواهد داشت و دستورات لازم در این باره به وزارت بهداشت، سازمان های ذیربط و نهادهای بیمه گر ابلاغ خواهد شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *