وبلاگ
محصولی: برای رسیدن به لیست واحد با گروه های انقلابی گفت‌وگو می‌کنیم

محصولی: برای رسیدن به لیست واحد با گروه های انقلابی گفت‌وگو می‌کنیم

محصولی: برای رسیدن به لیست واحد با گروه های انقلابی گفت‌وگو می‌کنیم

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت: چون شرایط فعلی یک ماه مونده نمی شود دقیقا در مورد وجود لیست واحد از طرف جریان غرب گرا نظر داد البته ما خودمان را محدود نکردیم و با جریان های انقلابی گفتگو می کنیم و انشاءالله با توجه به شرایط ناظر بر فضای انتخابات تصمیم گیری می کنیم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، صادق محصولی دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی در نشست داخلی اعلام موجودیت سازمان جوانان این جبهه در تشریح شعار اصلی جبهه پایداری که عقلانیت، معنویت و عدالت حول محور ولایت است گفت: در باب عقلانیت در قرآن کریم طبق آیاتی که داریم باید تبعیت از اسلام و دعوت به حق برمبنای عقلانیت و بینش و بصیرت باشد.

وی افزود: از حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام روایت‌های زیادی در اهمیت عقلانیت داریم ایشان میفرماید عقل و بینش محکم ترین پایه و مبناست. عقل پیام آور حق است. میوه عقلانیت پایداری است یعنی مقاومت و پایداری بر اصول و ارزش‌های الهی، مبتنی بر عقلانیت است.

وی در ادامه افزود: معنویت به معنای آن است که اندیشه، گفتار و کردار ما باید بر مبنای قرب و رضای الهی باشد و عدالت در یک جمله، یعنی هرچیزی در جای خودش قرارگیرد عدالت آنقدر مهم است که یکی از اصول دین ما عدل است در واقع وقتی عدالت را در جامعه گسترش می دهیم همان راهی که راه انبیا است را طی می کنیم هرکاری در زندگی انجام میدهیم باید برمبنای عدالت باشد در آیات و روایات بسیار به عدالت سفارش شده آنها که مبنای عمل خود را در توسعه و پیشرفت ایران بر خلاف عدالت قرار داده و گفتند که برای توسعه چاره ای نیست جز اینکه گروهی در زیر چرخ دنده های توسعه له شوند برخلاف دستور خدا و راه انبیا عمل کردند.

وی در ادامه گفت: حال اگر امروز به کارگیری اصول مکتب امام را در تکالیف اجتماعی‌مان ملاحظه کنیم عقلانیت به ما حکم می کند که جنگ نرم و پیچیده و به عبارت دیگر جنگ ترکیبی امروز را خوب درک کنیم در جنگ امروز که از دفاع مقدس سخت تر است حزب اللهی ها حضور کافی ندارند ما باید عقلانیت در حد پیچیدگی های جنگ نرم امروز را بالا ببریم.

محصولی تصریح کرد: آیا با رعایت عدالت ما مجازیم برخلاف شرع و رضای الهی به رقیب سیاسی خود تهمت بزنیم؟ اگر بخواهیم مکتب امام را در رابطه با نامزد اصلح به کار بریم باید چه کنیم باید عقلانیت، معنویت و عدالت رابه کار ببریم اگر نامزد نمایندگی مجلس شویم ولی آن جایگاه در مقایسه با دیگری که شایسته‌تر است جای ما نباشد برخلاف عدالت رفتار کرده ایم . قشری گرایی در انتخابات ممنوع است.

دبیر کل جبهه پایداری در بخش دیگری در اهمیت کار تشکیلاتی گفت: تشکیلات یک سلاح برنده بسیار قوی است ما اگر امروز به موشک هایپر سونیک‌مان افتخار میکنیم به خاطر قدرت آن در برابر دشمن است ما الان برای اینکه بتوانیم در تصمیم گیری های سیاسی اجتماعی برمبنای ارزش های اسلامی قدرت ایجاد کنیم به تشکیلات قوی نیاز داریم تشکیلات موجب هم افزایی میشود اسلام ناب محمدی افزون بر تکالیف فردی، بر مبنای کار و تکالیف اجتماعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

محصولی ضمن اشاره به سوره توبه آیه ۲۴ افزود: خداوند هشت مورد را مقابل سه مورد قرار میدهد و میفرماید اگر حب شما به پدران، فرزندان، برادران، همسران، عشیره و خاندان، به اموالی که جمع کردید، به بازاری که ترس از کسادی آن دارید، به خانه‌هایی که دوست‌شان می دارید بالاتر از حب به خدا و رسول و جهاد فی سبیل الله باشد منتظر بمانید تا خداوند عذابش را بیاورد و خداوند فاسقان را هدایت نمی کند .

وی تاکید کرد: این آیه از آیات مهم در اهمیت و تاکید بر موضوع جهاد است خب حال ما ها که می‌گویم اگر خامنه ای حکم جهادم دهد خب ایشان حکم جهاد تببین دادند فرمودند راه بیفتین هرکاری برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات میتوانید انجام دهید آیا بقدر کفایت انجام دادیم و در وظیفه مان در رابطه با فرمان ولی فقیه کوتاهی نکردیم؟

وی با اشاره به صفحات ۱۵ و ۱۶جلد ۱۵ صحیفه امام گفت: حضرت امام میفرماید ما مکلفیم در امور سیاسی شرکت کنیم آن اشخاصی که در حوزه ها هستند باید بروند و مردم را برای دخالت در امور و مشارکت در انتخابات کمک کنند و در جای دیگر میفرمایند آن‌هایی که اسلام را خلاصه می کنند در اینکه بخورند و بخوابند و یک نمازی بخوانند و یک روزه‌ای بگیرند و در گرفتاری این ملت و در گرفتاری این جامعه دخالت نکنند به حسب روایت رسول اکرم این‌ها مسلم نیستند. عزیزان، اکنون جهاد تبیین افرادی پای کار میخواهد که از جان و مال و آبروی خود بگذرند و همچون شهیدان عزیز در عرصه جهاد در راه خدا، سر ازپا نشناسند.

وی در پاسخ به این سوال که جوانان و زنان در لیست پایداری چند نفر هستند ، ضمن بازگویی خاطراتی از دوران جوانی خود و مسئولیت‌هایی که در دهه ۶۰ به عهده داشتند گفت: توجه ما به این است که از جوانان و بانوان در اداره امور کشور بیشتر استفاده شود ما در مجمع و شورای مرکزی هم حضور جوانان و بانوان را نسبت به دوره قبل بیشتر کردیم البته در لیست ملاک ما اصلح است ولی در شرایط مساوی اولویت با جوانتر هاست جوانان موتور حرکت جامعه هستند. اقدام جبهه پایداری انقلاب اسلامی در تاسیس سازمان جوانان جبهه در راستای نقش بی بدیل جوانان در حل مشکلات کشور است.

وی در پاسخ به این سوال که برای مسله حجاب و آموزش پرورش و مشکلات مبتلا به جامعه جبهه پایداری چه برنامه ای دارد گفت: جبهه انقلاب باید نامزد هایی انتخاب کند که تمامی ارکان شریعت را پاسداری کند و حجاب یک از مهمترین ضرویات اسلام است لایحه حجاب که پیگیری شد از کارهای دوستان جبهه انقلاب در مجلس است.

وی در انتها در خصوص لیست مستقل یا مشترک جبهه پایداری در انتخابات پیش رو گفت: چون شرایط فعلی یک ماه مونده نمی شود دقیقا در مورد وجود لیست واحد از طرف جریان غرب گرا نظر داد البته ما خودمان را محدود نکردیم و با جریان های انقلابی گفتگو می کنیم و انشاءالله با توجه به شرایط ناظر بر فضای انتخابات تصمیم گیری می کنیم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *