وبلاگ
متفکر آزاد: دخالت آمریکا در روابط ایران و ژاپن نافرجام مانده است

متفکر آزاد: دخالت آمریکا در روابط ایران و ژاپن نافرجام مانده است

متفکر آزاد: دخالت آمریکا در روابط ایران و ژاپن نافرجام مانده است

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ژاپن، ضمن اشاره به سطح مناسب همکاری‌های ایران و ژاپن، گفت: دخالت کشورهای ثالث به‌ ویژه آمریکا در روابط دو کشور نافرجام مانده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، «کازوتوشی آیکاوا» سفیر ژاپن در تهران در روزهای پایانی مأموریت خود، امروز (10 آبان) با روح‌الله متفکر آزاد رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن دیدار و گفت‌و‌‍‌گو کرد.

متفکر آزاد در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به سطح مناسب همکاری‌های ایران و ژاپن، گفت: دخالت کشورهای ثالث به‌ ویژه آمریکا در روابط دو کشور نافرجام مانده است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ژاپن از ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه ژاپن به غزه قدردانی کرد و افزود: در تحولات بین‌المللی اخیر، برای فهم و درک دولت و ملت ژاپن اهمیت و ارزش ویژه‌ای قائل هستیم و انتظار داریم درخصوص حقوق ملت مظلوم فلسطین پررنگ‌تر ظاهر شده و نقش حمایت‌گرانه ایفا کند.

وی، حجم جنایات غیرانسانی رژیم صهیونیستی در غزه را غیرقابل تحمل دانست و افزود: سکوت بین‌المللی در مقابل جنایت‌های این رژیم کودک‌کش، شرم‌آور است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن بیان کرد: مردم فلسطین در غزه برابر رژیم صهیونیستی مقاومت می‌کنند، زیرا نمی‌خواهند سرزمین‌های فلسطین در دست صهیونیست‌ها باشد.

متفکر آزاد در پایان این دیدار به لزوم تبادل گروه‌های دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ژاپن اشاره و از تلاش‌های «کازوتوشی آیکاو» در تحکیم روابط پارلمانی قدردانی و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

«کازوتوشی آیکاوا» سفیر ژاپن‌ در‌ تهران نیز در این دیدار ضمن ابراز تشکر از همکاری‌های پارلمانی مجلس شورای اسلامی با ژاپن، گفت: گروه‌های دوستی پارلمانی دو‌ کشور همکاری‌های شایسته‌ای دارند و از تبادل هیأت‌های پارلمانی در جهت تعمیق روابط دوجانبه استقبال و حمایت می‌کنیم.

باید زمینه ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم غزه مهیا شود

سفیر ژاپن در تهران ضمن اشاره به مواضع مثبت کشورش در حمایت از فلسطین، تصریح کرد: باید زمینه ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم غزه مهیا شود و اعتقاد داریم در این مقطع، گفت‌وگو برای حل مسائل و اختلافات راه‌حل مناسبی است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *