وبلاگ
متخلفان ترک فعل مشکل کمبود دارو به قوه‌ قضائیه معرفی می‌شوند

متخلفان ترک فعل مشکل کمبود دارو به قوه‌ قضائیه معرفی می‌شوند

متخلفان ترک فعل مشکل کمبود دارو به قوه‌ قضائیه معرفی می‌شوند

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در جلسه امروز این کمیسیون مقرر شد براساس ماده 234 آیین‌نامه داخلی مجلس، گزارش ترک فعل دستگاه‌ها به صحن علنی مجلس ارائه و با موافقت نمایندگان، متخلفان به قوه قضائیه معرفی شوند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سلمان اسحاقی در تشریح نشست امروز ( دوشنبه، 16 مردادماه ) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی مشکلات حوزه دارو و تجهیزات پزشکی با حضور فعالان صنعت، رئیس سازمان غذا و دارو، مسئولان وزارت صمت، گمرک، سازمان برنامه بودجه و بانک مرکزی خبر داد و گفت: کمیسیون بهداشت سه گزارش نظارتی در مورد بحران دارویی و ملزومات پزشکی را در صحن علنی مجلس قرائت کرد و در نشست امروز هم مشخص شد که وزارت بهداشت و اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی به تکالیف خود عمل نکردند.

وی افزود: بنابراین مقرر شد براساس ماده 234 آیین‌نامه داخلی مجلس، گزارش ترک فعل دستگاه‌ها به صحن علنی مجلس ارائه و با موافقت نمایندگان، متخلفان به قوه‌قضائیه معرفی شوند.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس یازدهم ادامه داد: متأسفانه ارز لازم توسط بانک مرکزی اختصاص نیافت و تولیدکنندگان داخلی در مورد قیمت‌گذاری و تخصیص ارز با مشکل مواجه شدند.

اسحاقی یادآور شد: پس از بحث و گفت‌وگوهای صورت گرفته، رئیس کمیسیون تأکید کرد که رئیس‌جمهور باید نسبت به تشکیل فرماندهی واحد در دولت برای مقابله با بحران دارویی اقدام کند تا در بی‌توجهی نسبت به این موضوع در آینده با مرگ و میرهایی در پی کمبود دارو در کشور مواجه نشویم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: کمیسیون به دفعات موضوع بحران دارویی را به دولت گوشزد کرده، اما توجه چندانی به این موضوع نشده و نتیجه این بی‌توجهی کمبود بیش از 200 قلم در دارو در کشور است و تداوم این بی‌توجهی‌ها هم افزایش مرگ و میرها را در پی خواهد داشت.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *