وبلاگ
لایحه ارتقای امنیت زنان هفته آینده در مجلس بررسی می‌شود

لایحه ارتقای امنیت زنان هفته آینده در مجلس بررسی می‌شود

لایحه ارتقای امنیت زنان هفته آینده در مجلس بررسی می‌شود

رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس، گفت: با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر پیگیری لایحه پیشگیری از آسیب‌دیدگی زنان و ارتقای امنیت آنان در برابر سوءرفتار در مجلس، بررسی جزئیات این لایحه هفته آینده در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، فاطمه ‌پور در گفت‌وگویی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص تصویب قوانین حاوی مجازات سخت برای مقابله با ظلم به زنان و ضرورت پیگیری لایحه ارتقای امنیت زنان در برابر سوءرفتار، گفت: بعد از 12 سال لایحه پیشگیری از آسیب‌دیدگی زنان و ارتقای امنیت آنان در برابر سوءرفتار فروردین امسال به صحن مجلس شورای اسلامی آمد که کلیات آن با همراهی نمایندگان مجلس و با رأی 77 درصدی آن‌ها به تصویب رسید و ماده اول آن بررسی و برای رفع ابهام به کمیسیون اجتماعی ارجاع داده شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس، ابهامات را بررسی و اصلاحات لازم را اعمال کردند و مصوبه نهایی کمیسیون به صحن ارسال شد، اما با توجه به اینکه بررسی لایحه برنامه هفتم در دستور بود، بررسی این لایحه در صحن به تعویق افتاد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: امروز مقام معظم رهبری در دیداری که با هزاران نفر از زنان و دختران داشتند، ضمن اشاره به ضرورت تصویب قوانین حاوی مجازات سخت برای حمایت از زنان در برابر سوءرفتار مردان، به‌ویژه در خانواده، به این لایحه اشاره داشتند و بر پیگیری این لایحه تأکید کردند.

قاسم‌پور افزود: به عنوان نماینده مجلس، ضمن قدردانی از بیانات رهبر معظم انقلاب نسبت به لایحه‌ای که در مجلس پیگیری می‌شود، به امید خدا بررسی جزئیات این لایحه 51 ماده‌ای هفته آینده در دستور کار جلسات علنی قرار می‌گیرد.

به گزارش فارس، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با هزاران تن از زنان و دختران، در بخشی از سخنانشان، خانه را محل آرامش و آسایش زن خواندند و تأکید کردند: رفتارهای بد شوهر مانند بددهانی یا آسیب زدن جسمی، به هیچ‌وجه قابل قبول نیست.

رهبر معظم انقلاب اسلامی راه مواجهه با اینگونه آسیب‌های درون خانواده را تصویب قوانین حاوی مجازات سخت دانستند و با اشاره به در جریان تصویب بودن قانونی در مجلس، گفتند: این قانون باید دنبال شود و ما هم سفارش می‌کنیم تا مجازات سختی برای مردانی که محیط خانه را برای زن ناامن می‌کنند، در نظر گرفته شود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *