وبلاگ
لاریجانی: دکترین مقاومت بزرگترین تهدید برای طرح صهیونیستی است

لاریجانی: دکترین مقاومت بزرگترین تهدید برای طرح صهیونیستی است

لاریجانی: دکترین مقاومت بزرگترین تهدید برای طرح صهیونیستی است

مشاور عالی رئیس قوه‌قضائیه، گفت: دکترین مقاومت بزرگترین تهدید برای طرح صهیونیستی است، چرا که این طرح هدفش آن بود که سیطره مداوم بر منطقه ایجاد کند و در کنار آن به اسلام‌زدایی نیز بپردازد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمدجواد لاریجانی مشاور عالی رئیس قوه‌قضائیه و دبیر سابق ستاد حقوق بشر قوه‌قضاییه در گفت‌وگوی تلویزیونی با اشاره به نسبت منافع ملی ایران و مسئله فلسطین، گفت: حماس به عنوان یک نیروی مقاومت در فلسطین ضربه هولناکی به رژیم یاغی صهیونیستی که مشغول افساد فی‌الارض در آن سرزمین هستند، وارد کرد، اما این ضربه فقط این نیست که یک گروهی صرفاً ضربه زده باشند، بلکه ما در منطقه با طرح صهیونیستی روبرو هستیم.

وی اظهار کرد: صهیونیسم در طول هفتاد و چند سال یک طرح است و این طرح صاحبانی دارد که نسبت به آن بسیار حساس هستند، لذا می‌بینیم که به محض آنکه این طرح در حال سقوط قرار گرفت، آمریکا و انگلیس و اروپایی‌ها، سراسیمه وارد شدند.

مشاور عالی رئیس قوه‌قضائیه ادامه داد: سؤال این است که چرا در سایر دعواها ورود نمی‌کنند؟ شبیه همین مسأله را در اوکراین ببینید. آنان در اوکراین به این سراسیمگی ورود نکردند، اما در عین حال ورود آنان به اوکراین به دلیل دلسوزی آنان برای مردم اوکراین نبود، بلکه در نظر غربی‌ها مردم اوکراین پشیزی نمی‌ارزند، لذا دلیل ورود غرب به مسأله اوکراین آن بود که شاید بتوانند به نوعی قدرت روسیه را کم کنند، بنابراین ورود آنان به اوکراین یک طرح بود، اینجا نیز اگر غرب سراسیمه به مسأله فلسطین ورود کرد، دلیلش طرح صهیونی بود، ابعاد طرح صهیونی دیگر محدود به مرزهای جغرافیایی نیست.

لاریجانی افزود: بُعد دیگر این وقایع آن است که حماس تنها یک حلقه‌ای از یک پدیده مقاومت و نوظهوری بود که پس از انقلاب متولد شد و آن دکترین مقاومت حضرت امام بود و امروز مقاومت در کل منطقه مشروعیت پیدا کرده است، دکترین مقاومت بزرگترین تهدید برای طرح صهیونیستی است، چرا که این طرح هدفش آن بود که سیطره مداوم بر منطقه ایجاد کند و در کنار آن به اسلام‌زدایی نیز بپردازد.

دبیر سابق ستاد حقوق بشر قوه‌قضاییه، تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران یک بازیگر مهم در منطقه و سطح جهانی است و غرب به دنبال آن است که ما نتوانیم در سطح جهانی کنشگری داشته باشیم، جمهوری اسلامی نقش بسیار تأثیرگذاری برای تعیین آینده منطقه دارد و غرب نمی‌تواند این نقش تأثیرگذار را نادیده بگیرد.

وی با اشاره به نقش آمریکا در طرح صهیونی، گفت: هدف از تشکیل این طرح، تثبیت و استمرار سیطره غرب بر منطقه غرب آسیا که شامل دسترسی‌های وسیع به منابع انرژی و نیز اسلام‌زدایی بوده است.

دبیر سابق ستاد حقوق بشر قوه‌قضاییه در ادامه خاطرنشان کرد: مهمترین دغدغه درازمدت متفکران غربی پس از جنگ جهانی دوم، هراس از زنده شدن اسلام بود و انقلاب اسلامی در پایان قرن بیستم این دلشوره‌ها را تبدیل به یک مسأله جدی سیاسی در صحنه بین‌المللی کرد، لذا طرح صهیونی در حال حاضر برای غرب بسیار مهم‌تر از زمان تأسیس آن است و از این رو تمام تلاش خود را می‌کنند تا این طرح شکست نخورد.

مشاور عالی رئیس قوه قضاییه یادآور شد: صرف حضور در صحنه برای مقابله با اقدامات رژیم صهیونیستی کافی نیست، بلکه تمامی آحاد مقاومت باید برای مقابله با رژیم صهیونیستی توانمند باشند؛ جمهوری اسلامی دارای نوآوری‌های بدیعی در عرصه توانمندی بوده است و نشان داد که صحنه نبرد دارای یک سازماندهی مبتنی بر اعتقاد و با تکیه بر تسلیحات مناسب و یک تهاجم غیر متقارن است.

لاریجانی با اشاره به اهمیت تبیین وقایع اخیر برای مردم ایران، اظهار کرد: امروز ملت ایران آگاه‌ترین مردم نسبت به وقایع فلسطین است و این به برکت تلاش‌های رسانه ملی ما است.

وی اضافه کرد: دفع شرّ صهیونیستی و مقاومت در برابر آن، مهم‌ترین عامل برای تأمین امنیت ملی است، چرا که طرح صهیونیستی یک اقدام محلی نیست، بلکه تمامی منطقه خاورمیانه هدف آن است و اگر بتواند، نه تنها فلسطین، بلکه تمامی مردم منطقه را نابود خواهد کرد.

مشاور عالی رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه دکترین مقاومت ما بسیار گسترده‌تر از آن است که صرفاً تعدادی نیرو برای جنگ زمینی به غزه بفرستیم، گفت: نقش ما نباید محدود به آن شود که مثلاً ۵۰۰۰ نفر نیرو را به آن منطقه بفرستیم، چرا که این کاری است که آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها می‌کنند، کار ما بسیار عمیق‌تر از این حرف‌ها است، استراتژی مقاومت که امروز گُل کرده است و کارآمدی و توانمندی خود را به همگان نشان داده، بسیار پیچیده‌تر از ارسال مثلاً ۵ تیپ کماندو به منطقه است، در عین حال، شمشیر ما هیچگاه در غلاف نبوده، بلکه آمادگی ما برای دفاع از منافع ملت‌مان بر همگان آشکار است.

وی تصریح کرد: دشمن به زودی مجبور است آتش‌بس را بپذیرد، چرا که راه دیگری ندارد، پذیرش آتش‌بس به معنای شکست قطعی طرح صهیونی است که معلوم نیست، پس از آن تا چه میزان قابل احیا خواهد بود.

مشاور عالی رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: این تهاجم سبوعانه علیه مردم غزه حداکثر دو هفته دیگر ادامه پیدا می‌کند و از آنجا که رژیم صهیونیستی هیچ دستاوردی در این تهاجم ندارد، مجبور به پذیرش آتش‌بس خواهد بود.

لاریجانی تأکید کرد: اگر این جنگ ادامه پیدا کند، دامنه آن فراتر از سرزمین فلسطین کشیده خواهد شد و کسانی که در این جنگ تصمیم به طرفداری از رژیم صهیونیستی بگیرند، تمام منافع آنان در منطقه ما تبدیل به اهداف مشروع مقاومت خواهد شد.

مشاور عالی رئیس قوه قضاییه در پایان خاطرنشان کرد: راهبرد اصلی ما تقویت و پشتیبانی از مقاومت است و روش ما نیز متناسب با شرایط و زمان خواهد بود و این نشان از استراتژی متحرک و منعطف ما در این مقاومت دارد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *