وبلاگ
قنبری: دستاوردهای انقلاب به عنوان دستاورد انتخاب مردم تبیین شود

قنبری: دستاوردهای انقلاب به عنوان دستاورد انتخاب مردم تبیین شود

قنبری: دستاوردهای انقلاب به عنوان دستاورد انتخاب مردم تبیین شود

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: دستاوردهای انقلاب و توفیقات دولت‌ها، باید به عنوان دستاورد انتخاب مردم، به خوبی تشریح و تبیین گردد، زیرا از سویی امیدآفرین است و از سویی موجب می‌شود تا بدانیم، اگر انتخاب درستی داشته باشیم، باید پای آن انتخاب بایستیم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، چهارمین جلسه ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، امروز دوشنبه ۲۵ دی ماه با حضور نمایندگان و رؤسای کمیته‌های عضو این ستاد در دفتر مرکزی این شورا برگزار شد.

قنبری رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی با تأکید بر ضرورت تبیین دستاوردهای ارزشمند انقلاب، گفت: انقلاب اسلامی ایران که در آستانه چهل و پنجمین سالگرد پیروزی آن قرار داریم، دستاوردهای بزرگی داشته است. در این سال‌ها، دولت‌های مختلفی روی کار آمده‌اند. اما دستاوردهای انقلاب با دستاوردهای دولت‌ها، متفاوت است.

وی اضافه کرد: هر زمان دولت‌ها کارها را به دست افراد انقلابی سپردند، دستاوردهای آن نیز انقلابی بوده و هر زمان، کارها به دست افراد غیرانقلابی سپرده شد، نتیجه مطلوب حاصل نشده و خسارات و زحماتی را نیز در پی داشت.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی با اشاره به تفاوت میان تبیین و توجیه، گفت: تبیین، به معنای بیان حقایقی است که موجب جوشش، حرکت و امید می‌شود و اگر زوایای پنهان آن، به درستی و به موقع، تشریح گردد، موجب حرکت و امید در جامعه می‌شود، اما توجیه به این معناست که کار اشتباهی را درست تلقی کنیم.

قنبری با تأکید بر اینکه، نظام مقدس جمهوری اسلامی، بزرگترین دستاورد مردم و انقلاب است، یادآور شد: دستاوردهای انقلاب و توفیقات دولت‌ها، باید به عنوان دستاورد انتخاب مردم، به خوبی تشریح و تبیین گردد، زیرا از سویی امیدآفرین است و از سویی موجب می‌شود تا بدانیم، اگر انتخاب درستی داشته باشیم، باید پای آن انتخاب بایستیم و اگر انتخاب درستی نداشته باشیم باید اثرات آن را بپذیریم.

وی ادامه داد: خوبی‌ها را از سوی هر کسی که باشد، باید انتشار داد و بازگو کرد اما، معایب و نقص‌ها را نباید به اصل و ریشه انقلاب نسبت داد، زیرا بسیار خطرناک است، اما متأسفانه گاهی در کشور با آن این موضوع مواجه هستیم.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی با اشاره به طراحی دشمن برای جدایی مردم از مسئولین، گفت: جشن‌های مبارک دهه فجر در کنار مردمی بودن، به همکاری و همراهی ارکان نظام و دولت نیاز دارد. دشمن به دنبال تفرقه میان مردم و مسئولین و جدایی هویت ایران از جمهوری اسلامی است و برای این منظور، سرمایه‌گذاری کرده است و تلاش می‌کند، این جدایی را به باور تبدیل کند.

قنبری با بیان اینکه دولتمردان و مسئولین نظام، برآمده از متن مردم هستند، خاطرنشان کرد: خط فاصله گذاشتن بین مردم و مسئولین، کلیدواژه دشمن برای ضربه زدن به نظام است.

وی در ادامه یادآور شد: مردم ایران، پیچیده‌ترین توطئه‌ها و تحریم‌های سخت را پشت سر گذاشته‌اند و همیشه در مراسم و مناسبت‌ها، برای حمایت از انقلاب به صحنه آمده و در تجمعات و راهپیمایی‌ها حضور یافته‌اند و بارها و بارها، ثابت کرده‌اند که انقلابی هستند.

قنبری اظهار کرد: مردم حق دارند انتقاد کنند و نقدهای آنان، سازنده و راهگشا است، مردم ایران، چه در داخل و چه خارج کشور، همواره پشتوانه نظام و انقلاب هستند. ما باید به دنبال مردم برویم و به مردم اعتماد داشته و آنان را مورد احترام و تکریم قرار دهیم و لازم است، در خارج از کشور نیز، با همراهی ایرانیان، جشن‌های پیروزی انقلاب را برگزار کنیم، زیرا اثربخشی زیادی دارد.

وی با اشاره به ضرورت ثبت و مستندسازی گزارشات برنامه‌های دهه فجر، گفت: این گزارش‌ها باید مدون، منظم و کمّی و قابل ارزیابی باشد تا برای سال‌های آتی مورد استفاده قرار گیرد.

قنبری افزود: یوم‌الله 12 بهمن و روز ورود تاریخی حضرت امام به میهن و همچنین مراسم میهمانی لاله‌ها و گرامیداشت شهدا، باید باشکوه برگزار گردد. حضرت امام خمینی (ره) در ابتدای ورود به میهن، به بهشت زهرا (ره) و دیدار شهدا رفتند و با این کار، خودشان مسیر را به ما نشان دادند، اگر این مناسبت‌ها در سراسر کشور با شکوه و پرشور برگزار گردد، بستر و مقدمه‌ای برای برگزاری هر چه باشکوهتر راهپیمایی 22 بهمن خواهد شد.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین محسن محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، با اشاره به برنامه‌های یوم‌الله ۱۲ بهمن در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی، گفت: این برنامه‌ها با حضور میهمانان داخلی و خارجی و مشارکت تمامی کمیته‌ها و حضور پرشور مردم همزمان با سالروز ورود امام خمینی به میهن و آغاز دهه مبارک فجر، برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل در هفته استقبال، گفت: گروه‌های مختلف، در آستانه چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب با حضور در حرم مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی، با آرمان‌های بلند ایشان و شهدا، تجدید پیمان می‌کنند. همچنین در روز ۱۲ بهمن، همه مراکز و اماکن داخل و خارج کشور که حضرت امام خمینی، در آنجا حضور داشته‌اند ‌و یا مزین به نام مبارک امام راحل است، ویژه برنامه‌های متنوعی را برگزار خواهند کرد.

در این جلسه، نمایندگان کمیته‌ها، برنامه‌های خود را برای ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، تشریح کردند و هریک از اعضا، پیشنهادات خود را در خصوص ضرورت‌ها و ملزومات مرتبط با برنامه‌های دهه فجر امسال، عنوان نمودند و بر لزوم نوآوری و تدارک برنامه‌های جدید و ابتکاری، ضرورت بهره‌گیری از فرصت‌ها و ظرفیت‌های محلی، ملی و بین‌المللی، تقویت وجهه مردمی مراسم، تبیین و تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی و توجه به تولید محتوای پربار و غنی به ویژه جهت انتشار در فضای مجازی تأکید شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *