وبلاگ
قنبری: برنامه‌های جدید در ایام دهه فجر تدوین شود

قنبری: برنامه‌های جدید در ایام دهه فجر تدوین شود

قنبری: برنامه‌های جدید در ایام دهه فجر تدوین شود

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی بر ضرورت تدوین برنامه‌های جدید در ایام دهه فجر تأکید کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سومین جلسه ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، با حشمت‌الله قنبری رئیس ستاد مرکزی دهه فجرانقلاب اسلامی، رؤسای کمیته‌های این ستاد، نمایندگان نهادها و دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و همچنین حضور برخط مسئولین ستاد دهه فجر استان‌ها، در دفتر مرکزی این نهاد برگزار شد.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه ایده‌ها و برنامه‌های نو و جدید، اثربخشی بیشتری دارد، بر ضرورت تدوین برنامه‌های نو و ایده‌های جدید در برگزاری مراسم دهه فجر تأکید کرد.

در این جلسه، نمایندگان کمیته‌های تخصصی دهه فجر انقلاب اسلامی، برنامه‌ها و اقدامات اجرایی خود را که به مناسبت گرامیداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب، پیش‌بینی و تدارک دیده شده است، تشریح کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمودی سرپرست معاونت استان‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ابتدای جلسه، با اشاره به اینکه 22 بهمن، یک روز ملی و متعلق به تمام مردم است، خاطرنشان کرد: امسال با توجه به اقتضائات و شرایط روز، لازم است همه مردم و مسئولین، ستادها و کمیته‌های برگزاری دهه فجر را در اجرای برنامه‌های غنی و پرمحتوا و ایجاد یک فضای نشاط‌آفرین و امیدبخش در جامعه همراهی کنند.

وی تأکید کرد: ما نیازمند تقویت برنامه‌های دهه فجر هستیم و لازم است، تمام ظرفیت‌های محلی، منطقه‌ای و روستایی در همه استان‌ها و مراکز، پای کار باشند.

حجت‌الاسلام محمودی با اشاره به انتخابات پیش رو، اظهار کرد: حضور پرشور مردمی در برنامه‌های دهه فجر و روز ۲۲ بهمن، می‌تواند زمینه‌ساز برگزاری انتخاباتی پرشور و تعیین‌کننده باشد تا شاهد اتفاقات سازنده و بهتری در آینده باشیم.

در ادامه جلسه قنبری رئیس مرکزی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: از مجموعه تلاش‌ها و فعالیت‌های اعضای کمیته‌ها سپاسگزارم.

وی افزود: مأموریت و ‌رسالت کمیته‌های ستاد و ستادهای استانی بسیار خطیر و مهم است و این مهم بدون مشارکت و همدلی و هم‌افزایی همه دستگاه‌ها به نتیجه مطلوب نمی‌انجامد.

قنبری افزود: خدمتگزاران به دهه فجر، خادمان حرم و حریم انقلاب و نظام مقدس جمهورى اسلامى هستند و جنس رفتار و سلوک ما در این مسیر مبارک مى‌بایست از جنس سیر و سلوک مخدومان ما باشد، عظمت امام و شکوه و اخلاص و حماسه‌آفرینى مردم.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: کمیته‌هاى تخصصى و ستادهاى استانى، مجموعه تلاش‌ها و دستاوردهاى خود را مستندسازى و نقطه نظرات اصلاحى، خلاقیت‌هاى حاصل از ذهن خلاق مردم و همکاران را مکتوب کنند تا در سال‌هاى آینده مورد استفاده قرار گیرد، ما نیز در ستاد مرکزى تلاش کمیته‌ها و ستادها را مهم مى‌دانیم و با ارزیابى دقیق و کارشناسانه از تلاش‌ها و خلاقیت‌ها و ابتکارات قدردانى مى‌کنیم.

وی تأکید کرد: اگر چه یوم الله ٢٢ بهمن قله جشن ملى و اسلامى انقلاب است و بدون تردید حضور شکوهمند مردم، حماسه یگانه‌اى را رقم خواهد زد. اما توجه داشته باشیم که روز ١٢ بهمن نیز از اهمیت استثنایى برخوردار است ، روز ورود امام و طلیعه ده روز شکوهمندى است که مردم بزرگ ایران در تبعیت و همراهى با امام امت سرنوشت ایران را به سوى استقلال و آزادى و جمهورى اسلامى حرکت دادند.

دکتر قنبری تأکید کرد: 12 بهمن حد اعلاى درخشش نهضت امام خمینى و تبدیل آن به انقلاب اسلامى در ٢٢ بهمن بود، لذا این روز از اهمیت ویژه اى برخوردار است.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی اضافه کرد: نکته مهمى که نباید براى یک لحظه از آن غفلت کرد تکریم و تعظیم در برابر نام امام خمینى است، ولى امر مسلمین فرمود این انقلاب اسلامى، بدون نام امام خمینى در هیچ کجاى جهان شناخته شده نیست ، سخن آقا تعارف نیست از عمق اعتقادى برخوردار است ، شاخص و نقشه راه است ، مانند همه سخنان آقا دقیق و راهگشاست. لذا یاد کرد از امام و اهتزاز عکس و برجسته نشان دادن عبارتهاى راهگشا و زوال ناپذیر امام، استحکام بخش نظام جمهورى اسلامى است ، همانطوریکه حضرت آقا همواره با عزت و عظمتى استثنایى از امام یاد مى‌کنند، نام و یاد و عکس و تصویر امام در متن و حاشیه همه برنامه‌هاى دهه فجر قرار داده شود.

وی گفت: اکثریت نزدیک به اتفاق ایرانیان مقیم خارج از کشور، مردمانى نجیب و شریف وفادار به انقلاب و مجموعه ارزش‌هاى اسلامى و ایرانى هستند، همه ایرانیان در یک ترازو مورد تکریم و احترام هستند، کمیته روابط بین‌الملل با برنامه‌ریزى زمینه و بسترهاى لازم را براى حضور مناسب هموطنان مقیم خارج در جشن‌هاى انقلاب اسلامى فراهم آورند.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: در تکمیل اقداماتى که سال گذشته بنیانگزارى شد، در دهه فجر امسال با توکل به خدا و همت همه دستگاههاى ذیصلاح و ذیمدخل، باید بتوانیم در مسیر راهپیمایى مردم بزرگ ایران در سراسر کشور مخصوصا در تهران رزمایشى از دستاوردهاى شگفت انگیز و امید آفرین و متنوع فرزندان نخبه و دانشمند جوان ایران را در معرض نگاه مهربان مردم و دید کنجکاو جهانیان قرار دهیم، با توجه به اخلاص و رشادت و توانمندیها و عزم و اراده مسئولین عزیز ارشد و میانى دستگاه‌هاى ذیربط، امیدوارم دهه فجر امسال دنیا بیشتر از گذشته بداند که جوانان خلاق و دانشور ایرانى براى آینده کشور برنامه‌هاى مفصلى در ذهن و خاطر خود دارند.

قنبری افزود: حماسه و مظلومیت غزه اقتدار و عظمت جبهه مقاومت اسلامى مسلمانان است، در غزه دفاع از قدس شریف و مبارزه با اشغالگران فلسطین در قالب اراده واحد همه مذاهب اسلامى ظهور پیدا کرد و جهان معاصر را در شرایط نوینى قرار داد که در آن مسلمانان عزیز و سربلند و اشغالگرى و توطئه هاى استکبارى در سراشیبى سقوط و اضمحلال قرار گرفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *