وبلاگ
قالیباف: در برنامه هفتم  به سبد ورزش  خانواده  توجه ویژه‌ای کرده‌ایم

قالیباف: در برنامه هفتم به سبد ورزش خانواده توجه ویژه‌ای کرده‌ایم

قالیباف: در برنامه هفتم به ورزش خانواده توجه ویژه‌ای داشتیم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه هفتم در بخش مربوط به سبد فرهنگ و ورزش برای هر خانواده‌ها توجه ویژه‌ای داشتیم.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس،محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح مجموعه ورزشی شهید ضرغام فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران گفت: بی‌شک ورزش یک پیوند عمیقی با مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دارد. امروز کشورهایی که ورزش آن‌ها روبه‌رشد یا در اوج است، اگر نگاه کنید در بُعد اقتصادی هم یا در حال رشدند یا در اوج‌اند. کشور ما که در پنجرۀ جمعیتی جوانی قرار داشتیم و داریم، و متأسفانه این پنجرۀ مهم و حیاتی کشور را داریم از دست می‌دهیم، باید در این فرصت باقی‌مانده باید حداکثر استفاده را ببریم و در صنعت ورزش باید یک فعالیت جدی و اساسی داشته باشیم.
وی ادامه داد: باید توجه ویژه‌ای در حوزه پایه‌ای ورزش در آموزش و پرورش داشته باشیم.هماهنگی تنگاتنگ بین آموزش و پرورش و وزارت ورزش بسیار مهم و کلیدی برای آینده هر دو وزارتخانه است. در حوزه ورزش همگانی با تجربه‌ای که در شهرداری تهران داشته‌ام از همین جا خطابم به همه همکارانم در شهرداری‌ها است نهادهای عمومی مردم در این بخش باید تلاش کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ورزش همگانی را به طور جد مورد توجه قرار بدهیم و برای پیشرفت آن تلاش کنیم. در برنامه هفتم مخاطب ما خانواده است به چه معنا اگر بگویند این برنامه کدام قشر و کدام بخش از جامعه را مورد خطاب قرار داده است و هدفش کجاست ما می‌گوییم خانواده، طبیعتاً ما در برنامه هفتم بخش مربوط به سبد فرهنگ و ورزش را برای هر خانواده‌ها و در کلان سیاستمان در نظر گرفته ایم که در طول برنامه و برش‌هایی را در هر سال خواهیم دید.

وی گفت: در برنامه هفتم تصویب شد که فدراسیون‌ها در حقیقت پست نباشند که در انتخاب افراد محدودیت نداشته باشیم .حتماً همکاران ما در مجلس شورای اسلامی نیز با این مورد همراهی خواهند کرد.

وی ادامه داد: پیش بینی ما آن است که گره همیشگی پخش مسابقات ورزشی در برنامه هفتم توسعه، تصمیم گیری و حل و فصل شود. ما ورزشکار نیستیم اما ورزش دوست هستیم.
قالیباف اظهار داشت: وقتی نوجوانان فرنگی و آزاد تیم کشتی قهرمان می شوند حاکی از یک تلاش شبانه روزی است ما متاسفانه نقطه پایین کشتی را هم در این فراز و نشیب‌های سال‌های گذشته دیده‌ایم. زمانی کشتی اوج خودش را نشان می‌دهد که در ابعاد مختلف در آماده سازی و تکنولوژی‌هایی که لازم است داشته باشیم از بعد جسمی و روحی و روانی روی جوانانمان کار کنیم. شما اطمینان داشته باشیدکه در آینده در همه رشته‌های فرنگی و آزاد حتماً در وزن‌های مختلف ما قهرمان هستیم.
وی در ادمه گفـت: امروز کشورهایی که ورزش آن‌ها رو به رشد یا در اوج است، اگر نگاه کنید در بُعد اقتصادی هم یا در حال رشد یا در اوج هستند.
پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *