وبلاگ
قالیباف:  امروز یک مدیریت واحدی در روستا وجود ندارد

قالیباف: امروز یک مدیریت واحدی در روستا وجود ندارد

قالیباف: امروز یک مدیریت واحدی در روستا وجود ندارد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز یک مدیریت واحدی در روستا وجود ندارد که مرکزیت این مباحث را بر عهده داشته باشد؛ دهداری، جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن و بهداشت هر کدام بخشی از کارها را انجام می‌دهند و از زمانی که جهاد سازندگی از روستاها خارج شده است، روستاها در حقیقت بدون متولی و صاحب مشخص شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه نوبت عصر امروز (شنبه، ۲۲ مهر) صحن مجلس در جریان رسیدگی به لایحه برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران در بخش مربوط به مسکن روستایی با بیان اینکه «درباره موضوع روستا مسائلی از قبیل اشتغال، کشاورزی، تولید و مسکن مطرح است»، اظهار کرد: امروز یک مدیریت واحدی در روستا وجود ندارد که مرکزیت این مباحث را بر عهده داشته باشد؛ دهداری، جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن و بهداشت هر کدام بخشی از کارها را انجام می‌دهند و از زمانی که جهاد سازندگی از روستاها خارج شده است، روستاها در حقیقت بدون متولی و صاحب مشخص شده است.

وی افزود: فکر می‌کنم یکی از ضرورت‌های مهم‌تر برنامه هفتم این است که مجموعه‌ای را صاحب روستاها کنیم. بر همین اساس موضوع مسکن روستایی را مانند بندهایی از ماده ۳۳ لایحه که مرتبط به کشاورزی، تولید و اشتغال روستاها است، ارجاع دهیم.

رئیس مجلس تاکید کرد: کمیسیون باید پیشنهاد یکپارچه‌ای برای اینکه روستاها صاحب داشته باشند، ارائه دهد؛ چراکه یکی از دلایلی که این روزها شاهد مهاجرت گسترده از روستاها هستیم این است که وزارتخانه‌های متعددی به‌صورت پراکنده برای روستاها تصمیم گیری می‌کنند.

در نهایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده ۵۱، بند (الف) و بندهای الحاقی (۱) و (۲) لایحه برنامه هفتم توسعه را جهت اصلاح و رفع ابهامات وارده به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع دادند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *