وبلاگ
قالیباف: امروز فلسطین مساله اول جهان است

قالیباف: امروز فلسطین مساله اول جهان است

قالیباف: امروز فلسطین مساله اول جهان است

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه «امروز فلسطین مساله اول جهان است»، گفت: روزهایی که در آن به سر می‌بریم روزهایی بسیار مهم و حساس برای همه جهان به ویژه دنیای اسلام است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، عصر امروز (دوشنبه، اول آبان‌ماه) در نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با سفرای کشورهای اسلامی دبیران و روسای سازمان‌های بین‌المللی مستقر در ایران که در سالن جلسات کمیسیون تلفیق مجلس برگزار شد، با بیان اینکه «روزهایی که در آن به سر می‌بریم روزهایی بسیار مهم و حساس برای همه جهان به ویژه دنیای اسلام است» گفت: امام خمینی(ره) فرمودند که «مساله فسلطین مساله اول جهان اسلام است» و امروز می‌توانیم بگوییم مساله فلسطین مساله اول جهان است.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود در این نشست با اشاره به عملیات طوفان الاقصی، تاکید کرد: فلسطینیان در روز ۷ اکتبر تصمیم گرفتند که به جای آنکه هر روز بمیرند، یکبار با عزت و با شرف بمیرند.

قالیباف ادامه داد: اتفاقات نوار غزه، صحنه‌هایی بی‌سابقه در تاریخ رقم زده است. مردمانی که در آن سرزمین زندگی می‌کنند، در کنار دیگر برادران و خواهران خود در کرانه باختری و سرزمین های 1948، طی چند سال گذشته رنج هایی بی سابقه را تحمل کرده اند که حتی در تاریخ 75 ساله اشغال فلسطین نیز بی سابقه است. در این مدت، صهونیست ها اقداماتی در سرزمین های اشغالی مرتکب شده اند که شما نظیرِ آن را در تاریخِ جنایت های چنگیز و مغول در شرق یا فاشیست ها و نازی ها در غرب هم نمی توانید پیدا کنید.

وی تاکید کرد: ما نباید از یاد ببریم که فلسطینیان قبل از عملیاتِ طوفان‌الاقصی در چه وضعیتی بودند و این عملیاتِ بزرگ و قهرمانانه واکنش به چه وضعیتی بود. در چند سال گذشته رفتار غیرانسانی و وحشی گری های صهیونیست ها به اوج خود رسیده و حداقل های زندگیِ انسانی را برای فلسطینیان غیرممکن کرده بود. من از شما و همه امت اسلامی و همه مردم جهان می خواهم بیانیه آغازِ جنگ از سوی برادرِ قهرمانم ابوخالد محمد ضیف را بخوانید. او در آن بیانیه به خوبی شرح داده است که قبل از آغاز عملیات طوفان الاقصی چه بر سر مردم مظلوم فلسطین آمده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به تشریح مظلومیت فلسطینیان پرداخت و گفت: فلسطینی ها در وضعیتی زندگی می کردند که شرح آن برای هیچ کس قابل باور نیست. چه کسی باور می کند ما در زمانه ای زندگی می کنیم که مسجد الاقصی به عنوان یکی از مقدس ترین مکان های بیش از یک میلیارد مسلمان در حال تخریب است فقط به این دلیل که افرادی با خوی شیطانی از برپا بودن نماز در این مسجد نگرانند و آن را مانع پروژه های اهریمنی خود می داند؟

وی افزود: چه کسی باور می کند فلسطینی ها در وضعی به سر می برند که زن و مردِ فلسطینی در خیابان به دست شهرک نشین صهیونیست کشته می شود و جنازه اش ساعت ها روی زمین می ماند فقط به این دلیل که آن شهرک نشین به او مشکوک شده و رفتارش را نپسندیده است؟ چه کسی باور می کند فلسطینی ها در دو سال گذشته در وضعی زندگی کرده اند که به عنوان مثال، یک روز عصر که به خانه برگشته اند دیده اند همسایه یهودی آنها خانه شان را غصب کرده و وقتی به او اعتراض کرده اند تنها پاسخی که شنیدند این بوده که اگر من این خانه را غصب نکنم یک نفر دیگر این کار را خواهد کرد!

قالیباف یادآور شد: فلسطینی ها مدت هاست مقابل دربِ خانه های خود بیش از آنکه مهمان یا مردمِ عادی را ببینند، بولدوزرهایی را دیده اند که آمده است تا خانه های آنها را خراب کند و این اتفاق هزاران بار رخ داده است. واقعا آیا قابل تصور است که در میانه قرن بیست و یکم در رژیمی که کشورهای غربی صد درصد از آن حمایت می¬کنند چنین صحنه هایی هر روز رخ بدهد و صدایی از کسی در جهان درنیاید؟

وی تصریح کرد: فلسطینی ها در روز 7 اکتبر به چنین شرایطی واکنش نشان دادند. در واقع فلسطینی ها آن روز تصمیم گرفتند به جای اینکه هر روز بمیرند، یک بار با عزت و با شرف بمیرند. حمله قهرمانانه ای که آن روز به مواضع صهیونیست ها صورت گرفته پاسخی به سال ها ظلم و رنج و وحشی گری بی سابقه بود. اساسا توقع اینکه یک ملت رشید و قهرمان این حجم از ددمنشی را ببیند و در مقابل آن تسلیم شود یا سکوت کند، بی معناست. این حقیقتی است که از مردم جهان پنهان شده بود اما اکنون، واقعیت از پرده بیرون افتاده و همگان می توانند حقانیت آن را مشاهده کنند.

در حال تکمیل…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *