وبلاگ
فیلم| روایتی از دیدار وارثان لشکر خوبان با رهبر انقلاب

فیلم| روایتی از دیدار وارثان لشکر خوبان با رهبر انقلاب

فیلم| روایتی از دیدار وارثان لشکر خوبان با رهبر انقلاب

اعضای ستاد کنگره بزرگداشت ۱۰ هزار شهید استان آذربایجان‌شرقی که در تاریخ ۱۵ آذر ۱۴۰۲ برگزار شده بود، صبح امروز (پنجشنبه) در محل برگزاری این همایش در تبریز منتشر شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، اعضای ستاد کنگره بزرگداشت ۱۰ هزار شهید استان آذربایجان‌شرقی که در تاریخ ۱۵ آذر ۱۴۰۲ برگزار شده بود، صبح امروز (پنجشنبه) در محل برگزاری این همایش در تبریز منتشر شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در این دیدار خطاب به اعضای کنگره بزرگداشت ۱۰ هزار شهید استان آذربایجان شرقی فرمودند: نگذارید جوششِ خونِ شهیدان فروبنشیند؛ یعنی یاد شهیدان صرفاً خاطره‌پردازی نیست؛ معنایش این است که آن تقوا، آن فداکاری، آن شجاعت، آن گوهر درخشان وجودی‌ای که امثال شهید باکری را مثلاً می‌کشانَد وسط میدان، منعکس بشود، منتقل بشود، به نسل جدید الگو بدهد.

ایشان افزودند: جوان ما الگو می‌خواهد و بهترین الگو این‌ها هستند. بعضی از ملّت‌ها که دستشان از این جهت بکلّی خالی است یا تا حدود زیادی خالی است، الگو می‌سازند، جعل می‌کنند، بدون اینکه وجود داشته باشد. ما این الگوها را در مقابلمان داریم.

فرمانده معظم کل قوا همچنین در ادامه گفتند: مجموعه‌ای که ما آن را «آذربایجان» می‌نامیم یک هویّت ممتاز در میان ملّت ایران است. آذربایجان مهد از‌جان‌گذشتگان و شهیدان است. مخصوص دفاع مقدّس نیست؛ از قبل هم همین‌جور بوده، بعد هم همین‌جور است. تا آنجایی که مربوط می‌شود به مسئله‌ی انقلاب اسلامی ــ اگر بخواهیم محاسبه کنیم ــ از پیش از انقلاب، یعنی از شروع نهضت امام بزرگوار و ملّت ایران، رفتار شهادت و آهنگ شهادت در آذربایجان شروع شده است، تا امروز.

ایشان افزودند: در قضایای دفاع از حرم، ما شهدای آذربایجانی داریم. البتّه اوج این فداکاری‌ها، اوج این نشان دادن ارزش و منش والای آذربایجانی، در دفاع مقدّس بود.

در ادامه روایت تصویری از این دیدار را ملاحظه می‌کنید.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *