وبلاگ
فیلم | در رزمایش اقتدار دریایی سپاه چه گذشت؟

فیلم | در رزمایش اقتدار دریایی سپاه چه گذشت؟

فیلم | در رزمایش اقتدار دریایی سپاه چه گذشت؟

رزمایش اقتدار نیروی دریایی سپاه برای دفاع مستحکم از جزایر ایرانی در خلیج فارس با تمرکز بر جزیره بوموسی برگزار شد.

زمایش اقتدار نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای دفاع مستحکم از جزایر ایرانی در خلیج فارس با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی از فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح و مقامات محلی از بامداد امروز (چهارشنبه) در جزیره بوموسی آغاز شد.

این رزمایش با نام «سردار شهید اسحاق دارا» و با هدف «نمایش اقتدار و آمادگی‌های دفاعی رزمی نیروی دریایی سپاه در صیانت از امنیت خلیج فارس و جزایر ایرانی» و اجرای تمرینات و وضعیت های متنوع توسط یگان‌های رزمی عملیاتی، شناوری، موشکی، پهپادی، هوادریا، جنگال، واکنش سریع، گردان‌های امام حسین (ع) استان هرمزگان و بسیج دریایی با پشتیبانی هوایی نیروی هوافضای سپاه برگزار شد.

به‌کارگیری پرنده‌ها و شناورهای بدون سرنشین مجهز به هوش مصنوعی،‌ الحاق سامانه موشکی قدیر و موشک فتح مجهز به هوش مصنوعی، تجهیز شناورهای جدید سپاه به موشک‌هایی با برد ۶۰۰ کیلومتر و همچنین عملیاتی‌شدن یگان ویژه دریایی شهید حججی جزو مهم‌ترین بخش‌های این رزمایش بود.

سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه نیز درخصوص افزایش برد موشک‌های این نیرو بیان کرد؛ موشک‌هایی که جدیداً وارد سازمان شده بود، هم برد افزایی شده و هم دقت آن‌ها برای آب تغییر داده شده است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *