وبلاگ
فلاحی: اهانت به قرآن‌ به دلیل وحشت مقامات غربی از گسترش اسلام است

فلاحی: اهانت به قرآن‌ به دلیل وحشت مقامات غربی از گسترش اسلام است

فلاحی: اهانت به قرآن‌ به دلیل وحشت مقامات غربی از گسترش اسلام است

عضو فراکسیون روحانیت مجلس گفت: قرآن‌سوزی در اروپا به خاطر وحشت مقامات کشورهای اروپایی از گسترش اسلام است که البته این اقدام آنها نتیجه عکس خواهد داشت و باعث گرایش بیشتر افراد به قرآن و دین مبین اسلام خواهد شد.

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، ضمن محکوم کردن اهانت به قرآن در سوئد و دانمارک گفت: قرآن‌سوزی در کشورهای اروپایی به خاطر بحث گسترش اسلام در این کشورهاست.

وی افزود: مقامات اروپایی امروز از گسترش اسلام در کشورهایشان نگران و وحشت‌زده هستند که البته این نگرانی مربوط به دیروز وامروز نیست و چند سال است که این نگرانی و عصبانیت آنها و جود دارد و اقدام به این قبیل کارها می‌کنند.

وی اظهار داشت: به نظر من قرآن‌سوزی و هتک حرمت‌ها به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) و اقداماتی از این دست برای اروپائیان نتیجه عکس خواهد داشت چرا که همین اقدامات باعث می‌شود تا کسانی که اطلاعی از قرآن ندارند و اسلام و قرآن را درست نمی‌شناسند روی این مسئله حساس شوند و به سمت قرآن هم بیایند.

فلاحی خاطرنشان کرد: کشورهای اسلامی برای مقابله با این هتک حرمت‌ها به ساحت مقدس قرآن کریم باید با دولت‌های سوئد و دانمارک به طور جدی برخورد کند و دولت‌هایی که در این زمینه کوتاهی می‌کنند باید پاسخگو باشند.

وی افزود: این برخورد باید هم جنبه سیاسی و دیپلماتیک در حوزه اعمال محدودیت در روابط داشته باشد و هم در حوزه اقتصادی محدودیت ها و تحریم‌هایی علیه این دو کشور از سوی دول اسلامی اعمال شود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *