وبلاگ
فعال دانشجویی: تحویل اهانت‌کنندگان به قرآن به کشورهای اسلامی مطالبه دانشجویان و مردم است

فعال دانشجویی: تحویل اهانت‌کنندگان به قرآن به کشورهای اسلامی مطالبه دانشجویان و مردم است

فعال دانشجویی: تحویل اهانت‌کنندگان به قرآن به کشورهای اسلامی مطالبه دانشجویان و مردم است

عضو شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه شریف با محکوم کردن هتک حرمت قرآن کریم، گفت: خواسته دانشجویان و مردم جامه عمل پوشیدن بر آنچه رهبرمان فرمودند است یعنی تحویل عامل جنایت به دستگاه‌های قضایی کشورهای اسلامی برای اجرای حدود اسلامی.

علیرضا هاشم زاده عضو شوای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه شریف در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، ضمن محکوم کردن اهانت به قرآن کریم، گفت: شاید اگر فردی در کنجی از عالم و درحد سر و صدای منطقه‌ای دست به چنین اقدامی می زد مسئله هم در حد همان منطقه باید مورد بررسی قرار می گرفت ولی وقتی صدای این عمل جهانی می شود و دست هایی پشت این جهانی شدن مشهود است دیگر فقط محلی از انگاشتن این رویداد‌ها کمی ساده انگارانه است. این گونه اهانت‌ها صرفا بار کلامی ندارد و صرفا برای عقده گشایی طراحی نشده بلکه زمینه نفرت پراکنی عملی و سایه افکنی قدرت‌هارا بر سر مسلمین فراهم می کند.

وی افزود: همانطور که اشاره شد از رخداد های پشت سرهم می توان دریافت که ما با یک اقدام رو به رو نیستیم بلکه با یک جریان مواجه هستیم. تقریبا بیش از یک ماه است که آتش زدن کتاب مقدس مسلمین و اهانت به آن درحال تکرار شدن است و باتوجه اخبار تازه ای که از دانمارک بگوش می رسد به نظر ادامه هم داشته باشد و این بارهم اهمیت این موضوع را بیشتر می کند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: تحلیلی که از همه این صحبت ها مهم تر بود سخنانی بود که جناب سید حسن نصرالله بیان کردند و آن نقش رژیم صهیونیستی در ایجاد این جریان است. وضعیت فعلی رژیم بی سابقه است شکاف سیاسی در بدنه حکومت و بدنه جامعه آنها و قدرت بی سابقه گروه های مقاومت و سایه بلند حزب الله بر سر آنها که نشانه آن شکست های پیاپی اسراییل در نبرد‌های چند روزه با مقاومت بوده است.

هاشم زاده تاکید کرد: این بهم ریختگی تا حدی بوده که مسئولین این رژیم مثل آب خوردن حرف از فروپاشی می زنند. آنچه مشهود است آنها نیاز دارند افکار عمومی بین المللی را به طور مقطعی از خود منحرف کنند. وحدت امروز ملت‌های مسلمان بر حمایت از فلسطین که شمایلی از آن در وقایعی مثل جام جهانی قطر رسانه ای شد خود پتکی محکم و تقویت کننده بی سامانی درونی رژیم است.

وی افزود: واکنش های مسلمانان به این جریان باید به قدری محکم و بازدارنده باشد که دیگر کشوری جرئت تکرار آن را نداشته باشد و این بازی همینجا تمام شود وگرنه باتوجه به آنچه بنظر می رسد ممکن است اهداف پشت این بازی تازه محقق شود در بلند مدت شاهد درگیری مداوم با این جراین باشیم.

عضو شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه شریف گفت: واکنش ملت های اسلامی و تجمع اخیر دانشجویان و طلاب همراه مردم در مقابل سفارت سوئد سیلی محکمی بود اما هنوز با بازدارندگی فاصله دارد.

هاشم زاده ادامه داد: چگونه می توان باور که کرد که دولت سوئد زمینه را برای این جریان فراهم نکرده درحالی که تکرار یک اشتباه هرگز اتفاقی نیست. دولت سوئد پیش از این نیز بازگیری مهمی در حمایت از گروه های تروریستی ضدایرانی به طور خاص در پرونده حمید نوری و همکاری این دولت با سازمان منافقین داشته است.

وی افزود: حال این جریان جدید نه تنها برای امت اسلامی یک میدان آزمون مهم بلکه مسئله منافع ملی نیز درمیان است، چون اسلام در جامعه ایران ریشه صدها ساله دارد و حمله به هنجارهای یک جامعه توسط یک دولت خارجی پای منافع ملی راهم وسط می کشد.

عضو شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه شریف، گفت: خواسته فعلی دانشجویان و طلاب و آحاد ملت مسلمان ایران از دولت جامع عمل پوشیدن بر آنچه رهبرمان فرمودند است یعنی تحویل دادن عامل جنایت به دستگاه های قضایی کشورهای اسلامی برای اجرای حدود اسلامی است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *