فارس من| سعادتی: دولت با ارائه بسته‌های تشویقی بستر مرخصی کارمندان در ایام اربعین را فراهم کند

فارس من| سعادتی: دولت با ارائه بسته‌های تشویقی بستر مرخصی کارمندان در ایام اربعین را فراهم کند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، با اشاره به مطالبه کارکنان دولت برای مرخصی ایام اربعین، گفت: دولت می‌تواند با ارائه بسته‌های تشویقی بستری را فراهم کند تا بتوان روزهای مشخصی را به‌عنوان مرخصی با حقوق برای کارکنان تعیین و محاسبه کرد.

مهدی سعادتی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به مطالبه کارکنان دولت برای مرخصی ایام اربعین، گفت: دولت می‌تواند با ارائه بسته‌های تشویقی بستری را فراهم کند تا بتوان روزهای مشخصی را به‌عنوان مرخصی با حقوق برای کارکنان تعیین و محاسبه کرد.

هرساله به مناسبت ایام اربعین حسینی، سیل عاشقان زیارت حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) برای شرکت در پیاده‌روی باشکوه اربعین، راهی کربلا می‌شوند.

یکی از چالش‌های هرساله، مخصوصا برای کارمندان دولت،‌ بحث مرخصی آنان برای شرکت در این مراسم است که گاها با عدم موافقت برخی مدیران، موجب ایجاد مشکل برای عاشقان زیارت سیدالشهدا(ع) می‌شود.

درهمین راستا، جمعی از مخاطبان سامانه فارس من، با ایجاد پویش‌های مختلف مانند «با مرخصی کارمندان دولت برای زیارت اربعین موافقت شود» و «مرخصی کارمندان دولت برای پیاده‌روی اربعین استحقاقی محاسبه شود» مطالبه خود را اینگونه بیان کرده‌اند: «با توجه به لزوم برگزاری باشکوه مراسم زیارت اربعین و اینکه کارمندان دولت باید برای حضور در این راهپیمایی عظیم در دستگاه اجرایی خود مرخصی بدون حقوق ثبت نمایند و این در شرایط فعلی اقتصادی و همچنین و هزینه‌های سفر یک هزینه مضاعف برای کارمندان دولت ایجاد می‌نماید تا علاوه بر هزینه‌های سفر یک هزینه هم از بابت کسر حقوق پرداخت نمایند. راهکار مناسب این است که برای کارمندانی که برای زیارت اربعین درخواست دارند صرفا مرخصی استحقاقی محاسبه شود نه مرخصی بدون حقوق.»

در این‌باره، مهدی سعادتی بیشه‌سری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، به خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس گفت: عشقی که مردم ما به دستگاه امام حسین و اربابمان دارند عشق خاصی است و ما در تاسوعا و عاشورای امسال شاهد این ارادت و محبت مردم به امام حسین بودیم و شاید باشکوه‌تر از این مراسم امسال در مقطع دیگری اتفاق نیفتاده بود.

وی افزود: همه ما مسئولان باید تلاش کنیم تا حداقل خواسته مردم ما مخصوصاً کارکنان دولت برای مرخصی چند روزی که می‌خواهند به زیارت امام حسین بروند، محقق شود و باید راهکاری برای حل آن پیدا کنیم.

سعادتی با تاکید بر اینکه رسیدگی به مشکلات مردم برای ما بسیار حیاتی است، اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی که مردم و به‌خصوص کارکنان دولت در این زمینه دارند، دولت می‌تواند با ارائه بسته‌های تشویقی بستری را فراهم کند تا با همکاری مدیران دستگاه‌ها و وزارت‌خانه‌ها بتوان روزهای مشخصی را به‌عنوان مرخصی با حقوق برای کارکنان تعیین و محاسبه کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم تاکید کرد: تقاضای ما از دولت این است تا به این جایگاه ارج بنهد و باتوجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال، حضور چند ده میلیونی مردم، را شاهد باشیم، کمک کنند تا راهپیمایی اربعین امسال از هر سال باشکوه‌تر برگزار شود و ان‌شاءالله زمینه‌سازی برای ظهور آقا امام زمان و بیعت مجدد مردم با سیدالشهدا باشد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *