وبلاگ
فؤاد ایزدی: حمایت آمریکا از صهیونیست‌ها موجب ناامنی منطقه شده است

فؤاد ایزدی: حمایت آمریکا از صهیونیست‌ها موجب ناامنی منطقه شده است

فؤاد ایزدی: حمایت آمریکا از صهیونیست‌ها موجب ناامنی منطقه شده است

فواد ایزدی کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره جنایات وحشیانه اسرائیل در غزه گفت: حمایت آمریکا و انگلیس از صهیونیست‌ها موجب ناامنی منطقه شده است.

فؤاد ایزدی عضو هیات علمی دانشگاه و کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به حمله آمریکا و انگلیس به یمن و حمایت آنها از جنایت صهیونیست‌ها، گفت: یمنی‌ها بیش از یک ماه از آغاز جنگ غزه صبر کردند و اقدامی علیه صهیونیست‌ها انجام ندادند اما با استمرار این جنایات در غزه، یمن به مقابله به رژیم صهیونیستی پرداخت و اقدام موفقی که یمنی‌ها در حمایت از مردم مظلوم غزه انجام داد این بود که به اسرائیل ضربه اقتصادی وارد کردند.

وی افزود: این اقدامی است که همه کشورها باید بر علیه جنایات اسرائیل انجام دهند، چراکه ذیل قوانین بین‌الملل اگر کشوری در یک جایی نسل‌کشی انجام دهد باید سایر کشورها تا جایی که دستشان می‌رسد چنین اقدام جنایت‌باری را متوقف کنند زیرا این وظیفه‌ای است که در قوانین بین‌الملل برای کشورها در نظر گرفته شده است.

این کارشناس مسائل بین‌الملل تأکید کرد: برخی از کشورهای عربی همچون امارات در حین اینکه اسرائیلی‌ها در حال بمباران غزه بودند اما آنها میزبان رئیس جمهور رژیم صهیونیستی شدند، این اقدام امارات خلاف قوانین بین‌المللی است اما اقدام یمنی‌ها ذیل قوانین بین‌المللی تعریف می‌شود.

ایزدی تصریح کرد: کاری که امریکایی‌ها کردند این است که گفتند چون کشتی‌های اسرائیلی مشکل رفت و آمد دارند پس ما کل منطقه باب‌المندب و دریای سرخ را غیرامن می‌کنیم و لذا به جای آنکه حمایت‌های گسترده خودشان را از جنایات رژیم صهیونیستی در نسل‌کشی متوقف کنند به اسرائیلی‌ها سلاح و تجهیزات می‌دهند.

وی با بیان اینکه حرف آمریکا و انگلیس این است که اگر کشتی‌های اسرائیل نمی‌توانند از این منطقه عبور کنند پس سایر کشتی‌ها هم نباید عبور کنند، اظهار کرد: آمریکا و انگلیس یک ناآرامی و تنش در منطقه به دلیل حمایت از اسرائیل به وجود آوردند که این اقدام آن‌ها در کنار حمایت از نسل‌کشی صهیونیست‌ها نیز غیرقانونی است.

این کارشناس مسائل بین‌الملل عنوان کرد: بنابراین اقدامی که یمنی‌ها در حال انجام آن هستند ذیل قوانین بین‌المللی است و کاری که امریکایی‌ها و انگلیسی‌ها در حمله نظامی به یک کشور عضو سازمان ملل انجام می‌دهند، خلاف قوانین بین‌الملل است.

ایزدی ادامه داد: تا قبل از حمله آمریکا به یمن، رسانه‌های آمریکایی خودشان اعلام کرده‌ بودند، ۸۰ درصد رفت‌ و آمدها در باب‌المندب به صورت عادی در حال انجام است و فقط ۲۰ درصد رفت و آمدها تحت تأثیر قرار گرفته است، این به معنای آن است که یمنی‌ها تعرضی به کشتی‌های دیگر کشورها نداشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: با بمباران یمن توسط آمریکایی‌ها، اگر قرار بود هدف خاصی حاصل شود، سعودی‌ها در سال‌های قبل به آن هدف می‌رسیدند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل در خصوص نقش یمن در برهم زدن توطئه و جنایات صهیونیست‌‌ها و حامیان آنها، گفت: مقابله با جنایات صهیونیست‌ها و متوقف‌کردن نسل‌کشی در غزه وظیفه تمامی کشورها است. یک کشوری مثل آفریقای جنوبی به دلیل مسافتی که دارد در سازمان ملل از صهیونیست‌ها شکایت می‌کند و لذا آفریقای جنوبی به وظیفه خود عمل کرده است.

ایزدی در پایان با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی نیز به دلیل کمک‌ و حمایت از محور مقاومت به وظیفه خود در قبال غزه عمل کرده است، گفت: شاهد بودیم که برخی از کشورها تنها تماشاچی این نسل‌کشی و جنایت در غزه بودند بدون آنکه اقدامی علیه صهیونیست‌ها انجام دهند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *