وبلاگ
عوامل جنایت در اغتشاشات سال گذشته ظرف چند ساعت دستگیر شدند؟

عوامل جنایت در اغتشاشات سال گذشته ظرف چند ساعت دستگیر شدند؟

عوامل جنایت در اغتشاشات سال گذشته ظرف چند ساعت دستگیر شدند؟

سال گذشته دشمنان سعی داشتند درمیدان‌های مختلف به کشور آسیب وارد کنند؛ هدف نهایی از فعال کردن همه میدان‌ها ایجاد ناامنی در کشور بود که تلاش های آنها به واسطه قدرت نیروهای امنیتی با شکست‌های پی‌در‌پی مواجه شد.

گروه سیاسی خبرگزاری فارس: دشمنان مردم ایران سعی دارند در میدان‌های مختلف (اقتصادی، اجتماعی، رسانه‌ای، امنیتی) به کشور آسیب وارد کنند. حجت الاسلام علی مهدیان می نویسد: واقعیت آن است که سبک بحران پیاپی جایی اتفاق میافتد که بنا است ذهن جامعه به هم بریزد. چرا باید ذهن جامعه به هم بریزد؟ دلیلش آن است که آن فشار خفه کننده ای که خیلی ها احتمال تاب آوری مردم را درشان نمیدادند تمام شده. مرگ روزانه صدها نفر و داغدار شدن هزاران نفر بر اثر کرونا، وضعیت رو به ضعف اقتصاد به همراه دولت ظالم، تنبل، پر ادعا و پر تناقض غربگرا گذشته.

مهدیان دلیل این تلاش‌های مکرر را اینگونه توضیح می دهد: دشمن در این شرایط نزدیک به نقطه اوج چه باید بکند؟ انحراف ذهن ها. شبیه اتفاقی که در دوره پیروزی انقلاب و نظام سازی یا در میانه تا انتهای دهه شصت و پیروزیهای نظامی دنبال کردند. چرا؟ این ویژگی نزدیک شدن به نقطه اوج است. هنگام نزدیک شدن به اوج در هر مرحله چند اتفاق میافتد: اولا طرحهای بحران سازی راهبردی دشمن شکست میخورد. ثانیا ذهن عمومی احساس آرامش و امید نسبی پیدا میکند. ثالثا قدرت پیروزی و فتح مردم خود را نشان میدهد.

تلاش دشمن یک سمت ماجرا است و رویکرد جدید و تهاجمی نهادهای اطلاعاتی و امنیتی کشور نیز سمت دیگر ماجرا. یکی از ویژگی‌های ماه های گذشته سرعت مجموعه های امنیتی کشور در پاسخ به هر کسی است که تلاش کرده امنیت کشور را بر هم بزند. مصادیق این رویکرد را یک بار دیگر ببینید:

دستگیری قاتل دو بسیجی پس از دو روز

مجیدرضا رهنورد، حسین زینال‌زاده را با چندین ضربه متوالی چاقو به سر، گردن و بدن و دانیال رضازاده را با ضربه چاقو به گردن به شهادت رسانده بود.

زمان لازم برای دستگیری عامل این جنایت تنها 48 ساعت بود؛ مجید رضا رهنورد در روز 26 آبان ماه 1401 در مشهد این جنایت را انجام داد و در حالی که از مشهد گریخته بود و قصد فرار از کشور را داشت در 28 آبان دستگیر شد.

دستگیری قاتل شهید عجمیان در کمتر از 48 ساعت

دوازدهم آبان ۱۴۰۱ تعدادی از اغتشاشگران در اطراف آرامستان بهشت سکینه و کمالشهر کرج به بهانه شرکت در مراسم چهلم یکی از جانباختگان اغتشاشات به ایجاد ناآرامی پرداختند و ضمن مسدود کردن آزاد راه کرج – قزوین، اموال عمومی و خصوصی را تخریب و مامورین را ضرب و جرح کردند؛ در نتیجه این درگیری سیدروح‌الله عجمیان یکی از نیروهای حافظ امنیت به شهادت رسید.

یکی از دوستان شهید عجمیان در گفت‌وگو با فارس، درباره نحوه شهادت شهید گفت: «اغتشاشگران شهید را محاصره و با چاقو به وی حمله می‌کردند. آشوبگران پس از محاصره سید روح الله، با ضربه چاقو به کمر شهید او را به شهادت رساندند. وقتی به شهید عجمیان چاقو می زنند، چند نفر دیگر از اغتشاشگران نیز به سید روح الله حمله می کنند. شهید عجمیان در بلوار بهشت سکینه کمالشهر کرج به دست این اشرار به شهادت رسید. هنگامی که اغتشاشگران وی را محاصره می‌کنند به جهتی حرکت می‌کند که حمله اشرار به سایر بسیجیان مدافعان امنیت را دفع کرده و فقط بتوانند به او حمله کنند.»

دستگاه های امنیتی در فاصله زمانی کمتر از ۲ روز پس از وقوع جنایت، قاتل شهید عجمیان را دستگیر کردند که در نهایت پس از برگزاری دادگاه به اعدام محکوم شد.

دستگیری قاتل شهید آرمان علی وردی

شهید آرمان علی‌وردی در اغتشاشات روز چهارشنبه 4 آبان 1401 در شهرک اکباتان، از سوی عده‌ای ربوده شد و بعد از بستن وی و ضرب‌وشتم شدید با ضربات متعدد چاقو، وی را کنار خیابان رها کردند و بعد از چند ساعت توسط بسیجیان به بیمارستان بقیةالله(عج) منتقل می‌شود اما به‌دلیل شدت خون‌ریزی، جمعه 6 آبان جان خود را از دست داده به شهادت می‌رسد.

قاتلان این شهید نیز در 12 آبان ماه دستگیر شدند؛ پلیس تهران 5 نفر را در ارتباط با این جنایت دستگیر کرد.

دستگیری توماج صالحی

توماج صالحی یکی از مدعیان مجازی اغتشاشات اخیر بود و در کلیپ‌هایی که منتشر می‌کرد ضمن دعوت مردم به آشوب، نیروهای حافظ امنیت را نیز تهدید می‌کرد. وی در ایجاد اغتشاشات و تشویق به آشوب‌های سال گذشته در استان اصفهان و در شهرستان شاهین‌شهر، نقش کلیدی داشت و در نهایت هشتم آبان ماه سال گذشته حین فرار از مرزهای غربی کشور توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) وزارت اطلاعات دستگیر شد.

دستگیری قاتل بسیجیِ شهید سجاد امیری

سجاد امیری ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ در درگیری با اشرار مسلح در یکی از شهرک‌های حاشیه شهر کرمانشاه به شهادت رسیده بود. سرپرست فرمانداری کرمانشاه همان روز خبر داد که عوامل شهادت سجاد امیری شناسایی شده‌اند و در اسرع وقت دستگیر خواهند شد که در نهایت 21 تیرماه دستگیر شدند.

دستگیری حادثه تروریستی «خانه اصفهان» کمتر از 24 ساعت

راکبان یک موتورسیکلت حوالی 9 شب بیست و پنجم آبان سال گذشته در عملیاتی تروریستی در منطقه «خانه اصفهان» نیروهای بسیجی و پلیس را به رگبار بستند که در این حادثه محسن حمیدی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پس از این اقدام تروریستی تلاش‌ها برای شناسایی و دستگیری عاملان جنایت آغاز شد و 24 ساعت بعد مأموران موفق شدند 6 نفر از متهمان اصلی را که قصد فرار به شهرهای شمالی کشور داشتند را دستگیر کنند که در نهایت سه تن از عوامل اصلی این جنایت 29 اردیبهشت سال جاری به دار مجازات آویخته شدند.

دستگیری عوامل شهادت شهید امیر سحابی

در اغتشاشات آبان ماه شهر بوکان، امیر سحابی حین انجام ماموریت به شهادت رسید؛ عاملان این جنایت متواری بودند که با انجام اقدامات اطلاعاتی و با هوشیاری نیروهای عمل کننده دستگیر شدند.

در این ارتباط چهار نفر از عوامل اصلی که اقرار به حضور در محل جنایت کرده‌اند دستگیر شدند.

دستگیری قاتل شهید سلمان امیر احمدی

سلمان امیراحمدی شامگاه شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ توسط اغتشاشگران در منطقه ۱۷ تهران به شهادت رسید و از وی دو فرزند پسر ۷ ساله و ۱۶ ماهه به یادگار مانده است. قاتل شهید امیراحمدی هم کمتر از 40 روز دستگیر شد که خبر این اقدام توسط حجت الاسلام خطیب وزیر اطلاعات به اطلاع خانواده شهید رسید.

دستگیری قاتل شهید محمد رسول دوست محمدی

محمد رسول دوست محمدی در خیابان راهنمایی مشهد توسط عوامل اغتشاشگر به وسیله ضربات چاقو به شهادت رسیده بود، که قاتل وی در مدتی کوتاه توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد.

دستگیری عامل شهادت مجید یوسفی

بسیجی شهید مجید یوسفی سال گذشته حین انجام وظیفه و دستگیری یکی از لیدرهای آشوب‌ها در بندر کیاشهر بود که راننده یک دستگاه سواری تندر ۹۰ که وی نیز از جمله لیدرهای اغتشاشات بود با سرعتی زیاد به سمت مدافعان امنیت حرکت کرده و مجید یوسفی را به شهادت رساند که ظرف 24 ساعت قاتل این شهید نیز دستگیر شد.

دستگیری قاتل شهید عباس فاطمیه

بسیجی شهید عباس فاطمیه عضو گردان بیت المقدس حوزه 24 نوشین شهر بود که مهر سال گذشته در حین ماموریت کنترل اغتشاشات در شهر ارومیه، توسط اغتشاشگران با ضربات میله فلزی و سنگ مورد حمله قرار گرفت، بشدت مجروح شد و پس از سه روز اغما، در نهایت سوم مهر ماه به خیل شهیدان راه امنیت مردم پیوست؛ افراد دخیل در قتل این بسیجی آبان ماه سال گذشته دستگیر شدند.

جنایت حرم حضرت شاهچراغ(ع)

یکی از بزرگترین جنایاتی که سال گذشته صورت گرفت حمله تروریستی به حرم حضرت شاهچراغ (ع) بود که به شهادت 13 تن از هموطنانمان منجر شد و جمعی را نیز مجروح کرد.

وزارت اطلاعات کمتر از دو هفته پس از این اقدام تروریستی از بازداشت همه عوامل هدایت صحنه، عملیاتی و پشتیبانی این جنایت خبر داد از طرفی در اقدامی پیش دستانه تعداد دیگری از عواملی که برای انجام عملیات مشابه وارد کشور شده بودند نیز بازداشت شدند که مجموعا 26 نفر از تروریست‌های تکفیری در چنگال قانون گرفتار آمدند.

دستگاه های امنیتی به این سطح از اقدامات بسنده نکرده‌اند و در بسیاری از موارد در اقدامی پیش دستانه مانع از انجام عملیات تروریستی شده‌اند.

خنثی شدن توطئه برای ترور زنجیره‌ای چند مولوی، قاضی و پاسدار

دشمنان در بازه زمانی هشتم مهرماه تلاش داشتند تا چند مولوی، پاسدار، قاضی و… را ترور کنند و طرفین را مقصر این حادثه جلوه دهند و به اختلافات قومی و مذهبی دامن بزنند که با هوشیاری وزارت اطلاعات این اقدام خنثی شد.

خنثی‌سازی 30 انفجار همزمان در تهران

در روزهای اخیر وزارت اطلاعات توطئه‌ انجام 30 انفجار تروریستیِ همزمان در مراکز پرجمعیت تهران که برای تحریک به آشوب در سالگرد اغتشاشات سال گذشته طراحی شده بود را کشف کرد.

وزارت اطلاعات طی سلسله عملیات‌هایی همزمان در استان‌های تهران، البرز و آذربایجان غربی، چندین پایگاه و خانه‌ تیمی تروریست‌ها را مورد حمله قرار داد و 28 نفر از اعضای شبکه‌ تروریستی را نیز بازداشت کرد که به گروهک داعش وابسته بودند و تعدادی از آنها سابقه‌ همراهی با تکفیری‌ها در سوریه یا حضور در افغانستان، پاکستان و اقلیم کردستانِ عراق را در کارنامه خود داشتند.

کشف 400 بمب توسط وزارت اطلاعات

یکی دیگر از اقدامات وزارت اطلاعات که در روزهای اخیر رسانه‌ای شده است کشف 400 بمب بود که تروریست ها برای انفجار 40 عدد از این بمب ها در هیئات مذهبی برنامه ریزی کرده بودند.

دستگیری حدود 200 تروریست پیش از هرگونه اقدامی

حدود 200 تروریست توسط وزارت اطلاعات پیش از هرگونه اقدام ضدامنیتی دستگیر شدند که همه آنها مربوط به داعش نبودند و برخی از آن‌ها تروریست‌‌های نوپدید بودند.

ضربه به شبکه سازماندهی‌اغتشاش

شهریور ماه امسال سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات توانستند با پیگیری‌های اطلاعاتی مشترک تعدادی از اعضای یک شبکه سازماندهی اغتشاشات را شناسایی کنند و تحت ضربه قرار دهند که از سوی وزارت امور خارجه آمریکا حمایت مالی می شدند، این افراد مشغول شبکه‌سازی زنان و برنامه‌ریزی برای نقش‌آفرینی در اغتشاشات بودند.

دستگیری اعضای یک گروه تروریستی نوپدید

دستگیری اعضای گروهک تروریستی موسوم به «ارتش مردمی» که در داخل کشور حضور داشتند یکی دیگر از اقدامات دستگاه اطلاعاتی کشور بود؛ لیدر این گروهک شاهین لو خواننده (رَپِر) گروه TMBAX بود که در فضای مجازی نسبت به سازماندهی عناصر تروریستیِ داخل کشور فعال و در حال برنامه ریزی برای بمب گذاری در کشور بودند.

پاسخ جمهوری اسلامی ایران دفاع قاطع از مردم است

مردم ایران درگیر یک جنگ ترکیبی هستند اما در این جنگ پاسخ نهادهای اطلاعاتی و امنیتی به عوامل بدخواه این کشور بسیار شفاف است: پاسخی قاطع و سریع!

علاوه بر این پاسخ حجت الاسلام خطیب وزیر اطلاعات دولت سیزدهم یک جمله راهبردی در برنامه بدون توقف شبکه سوم سیما گفت: بسیاری از خودکشی های درون رژیم صهیونیستی کار مقاومت است!

رژیم صهیونیستی به عنوان اصلی ترین دشمن انقلاب و نظام که محور اصلی برنامه ریزی ها و شرارت ها در کشور ما با پشتیبانی این رژیم انجام می شود در حال حاضر با اغتشاشات و آشوب های درونی، هک های گسترده سیستم های رایانه ای و تاسیسات برقی و ریلی و … مواجه است.

به تعبیر حسن رحیم پور ازغدی: در اتاق فرمان جهان یک جنگ جدی است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *