وبلاگ
عمویی: شرایط تردد ایرانیان خارج از کشور تسهیل می شود

عمویی: شرایط تردد ایرانیان خارج از کشور تسهیل می شود

عمویی: شرایط تردد ایرانیان خارج از کشور تسهیل می شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به بررسی لایحه حمایت از ایرانیان خارج کشور در کارگروه تخصصی، گفت: هدف اصلی این لایحه حمایت از ایرانیان خارج کشور و تسهیل در استفاده از ظرفیت آنها برای توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور است.

ابوالفضل عموئی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس در تشریح جلسه امروز (چهارشنبه 1 شهریور ) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با موضوع بررسی لایحه حمایت از ایرانیان خارج کشور، گفت:دولت پیشتر این لایحه را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد و این لایحه جهت انجام تشریفات قانونی به کمیسون امنیت ملی ارجاع شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: دستگاه های مرتبط با این موضوع از جمله معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امورخارجه و سایر مسئولان ذی ربط در کمیسیون حضور پیدا کرده و در خصوص جزئیات این لایحه توضیحاتی ارائه کردند.

عموئی تصریح کرد: هدف اصلی این لایحه تسهیل در استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج کشور برای توسعه و پیشرفت اقتصادی ایران است، در این چارچوب تکالیفی برای دستگاه های مختلف از جمله وزارت خارجه، بخش های اقتصادی، دانشگاهی و علمی درنظر گرفته شده که بر اساس آن بتوانیم شرایط تررد ایرانیان خارج از کشور را تسهیل کنیم.

وی یادآور شد: بر اساس مفاد لایحه حمایت از ایرانیان خارج کشور، در صورتی که ایرانیان خارج از کشور مایل به بازگشت به وطن باشند، تسهیلات برگشت آنها فراهم می‌شود. در واقع پیوند ایرانیان خارج کشور با وطن به موجب این لایحه تقویت می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم، همچنین گفت: پیش بینی می شود که با توجه به اهیمت این لایحه به سرعت در کارگروه تخصصی کمیسیون به جمع بندی برسد و در دستور کار کمیسیون قرارگیرد.
پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *