وبلاگ
عزم نیروهای دریایی ایران و پاکستان برای مبارزه با تروریسم دریایی

عزم نیروهای دریایی ایران و پاکستان برای مبارزه با تروریسم دریایی

عزم نیروهای دریایی ایران و پاکستان برای مبارزه با تروریسم دریایی

فرمانده دانشگاه جنگ لاهور پاکستان و فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دیدار با یکدیگر بر همکاری نیروی دریایی ایران و پاکستان در جهت جلوگیری از رشد و گسترش ناامنی دریایی به‌ویژه تروریسم دریایی تأکید کردند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، دریادار جاوید اقبال فرمانده دانشگاه جنگ لاهور پاکستان که به دعوت دریادار شهرام ایرانی فرمانده نداجا به ایران سفر کرده است، با حضور در ستاد نیروی دریایی ارتش با فرمانده این نیرو دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، بر همکاری همه‌جانبه دو نیروی دریایی ایران و پاکستان در جهت جلوگیری از رشد و گسترش ناامنی دریایی به‌ویژه تروریسم دریایی و تبادل اطلاعات ستادی تأکید شد.

فرمانده دانشگاه جنگ لاهور پاکستان پیش از این نیز با حضور در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی این دانشگاه بازدید کرده بود.

هیچ قدرتی نمی‌تواند به پیوند مشترک ایران و پاکستان خدشه‌ای وارد کند

دریادار جاوید اقبال در این بازدید، ضمن قدردانی از میزبانی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، گفت: ایران و پاکستان دو کشور دوست و برادر هستند و ما یک تمدن هستیم که در دو کشور حضور داریم. فرهنگ و خرد باستانی و غرور ملی که در کشور ایران است، برای ملت پاکستان نیز الهام‌بخش است و ما اعتقاد داریم که دو کشور ایران و پاکستان دو بازوی یک بدن هستند.

وی در ادامه با اشاره به استقامت و پشتکاری که در مردم ایران وجود دارد، افزود: در این چند روزی که بنده در ایران بودم، ملتی را دیدم که با وجود شدیدترین تحریم‌ها دست از آرمان‌های خود برنمی‌دارند.

سرپرست هیأت اعزامی پاکستان با اشاره به ظرفیت‌های بسیاری که در روابط دو کشور ایران و پاکستان در حوزه نیرو‌های مسلح وجود دارد، افزود: در حوزه دریایی ما مفتخر هستیم که افسران نیروی دریایی ایران را به عنوان دانشجو در پاکستان میزبانی می‌کنیم.

وی همچنین، گفت: دو کشور ایران و پاکستان دارای پیوند‌های مختلف در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی و جغرافیایی و تاریخی هستند و هیچ قدرتی نمی‌تواند به این پیوند مشترک خدشه‌ای وارد کند.

آمادگی دافوس ارتش ایران برای تبادل استاد با دانشگاه جنگ دریایی پاکستان

امیر حسین ولی‌وند زمانی فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش نیز در این دیدار با اشاره به پیشینه تاریخی روابط ایران و پاکستان بر اهمیت توجه به گزاره‌های مشترک و عمیق فرهنگی دو کشور تأکید و بیان کرد: ایران و پاکستان دارای روابط مشترک فرهنگی عمیق هستند و هرگاه اساس رابطه‌ای مبتنی بر گزاره‌های فرهنگی باشد، این رابطه مستحکم و ناگسستنی خواهد بود.

امیر ولی‌وند عنوان کرد: امروز تبادل دانشجو و بازدید هیأت‌های نظامی دو کشور به نحو مطلوبی تداوم دارد و ما آمادگی داریم که در زمینه تبادل اساتید با دانشگاه جنگ دریایی پاکستان همکاری داشته باشیم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *