وبلاگ
ظهره‌وند: رژیم صهیونیستی علاوه بر شکست نظامی، دچار شکست سیاسی و حقوقی هم شده‌ است

ظهره‌وند: رژیم صهیونیستی علاوه بر شکست نظامی، دچار شکست سیاسی و حقوقی هم شده‌ است

ظهره‌وند: رژیم صهیونیستی علاوه بر شکست نظامی، دچار شکست سیاسی و حقوقی هم شده‌ است

یک کارشناس مسائل غرب آسیا، گفت: اکنون اسرائیلی‌ها علاوه بر شکست نظامی، دچار یک شکست سیاسی و یک شکست حقوقی هم شده‌اند و اکنون بخش عمده‌ای از حقوقدانان علیه اسرائیل در داخل آمریکا بیانیه صادر و آن را امضا کرده‌اند.

ابوالفضل ظهره‌وند کارشناس و تحلیلگر مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به حمایت‌های آمریکا و غرب از جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی در غزه، گفت:‌ اسرائیل و آمریکا ماهیت خود را به خوبی نشان داده‌اند. رژیم صهیونیستی در واقع یک کشور نیست، بلکه پادگان نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیاست، به همین دلیل است که جو بایدن تمام‌قد در کنار رژیم صهیونیستی می‌ایستد، دقیقاً همانطور که در کنار پادگان‌های خود ایستاده‌اند.

وی افزود: از طرفی نیز، فرمانده سنتکام به سرزمین‌های اشغالی سفر می‌کند تا آشفتگی موجود در داخل پادگان را حل و فصل کند و اکنون اتاق جنگ دست رئیس سنتکام است. هنگامی که از این زاویه نگاه کنید متوجه می‌شوید که چرا باید به اسرائیل گفت یک رژیم جعلی و چرا بایستی از منطقه حذف شود. اگر از این زاویه نگاه کنیم، برخورد و واکنش با این رژیم نیز مشخص می‌شود.

ظهره‌وند با بیان اینکه امکان اتخاذ دیپلماسی در قبال این رژیم وجود ندارد و امکان اینکه بخواهند عادی‌سازی روابط را انجام داده و شرایط متفاوتی را در غرب آسیا حاکم کنند، نیست، تصریح کرد: نظام‌های سیاسی عرب باید متوجه شوند که با چه پدیده‌ای مواجه هستند که نمونه آن اتفاقاتی است که پس از عملیات طوفان‌الاقصی رخ داد و این جنایت‌ها را علیه مردم بی‌دفاع غزه شکل داده است.

ورود زمینی رژیم صهیونیستی به غزه جبهه‌های متعددی علیه آن‌ها باز می‌کند

این تحلیلگر مسائل غرب آسیا در پاسخ به این سؤال که اگر رژیم صهیونیستی به صورت گسترده از طریق زمینی به غزه وارد شود با چه اتفاقاتی روبرو خواهد شد، تأکید کرد: اتفاقاتی که می‌تواند پس از آغاز عملیات زمینی گسترده با آن مواجه شوند اصلاً برای آن‌ها قابل تصور نیست، چرا که نشان دادند که نه ظرفیت این اتفاق را دارند و نه می‌دانند در داخل غزه چه اتفاقی برای آن‌ها رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: نکته اول این است؛ وضعیتی که صهیونیست‌ها در سایه ویرانی ساختمان‌ها در این منطقه به وجود آورده‌اند، موجب شده تا امکان حرکت تانک نیز در این منطقه وجود نداشته باشد و نمی‌دانند چه تهدیدی منتظر آن‌هاست.

صهیونیست‌ها زمان طلایی را از دست داده‌اند

ظهره‌وند در ادامه بیان کرد: صهیونیست‌ها زمان طلایی را از دست داده‌اند. یعنی با وضعیتی که اکنون به وجود آمده است می‌تواند جبهه‌های متعددی علیه آن‌ها باز شود. باز شدن جبهه‌های متعدد یعنی به عبارتی فروپاشی کامل رژیم صهیونیستی و به همین خاطر است که بایدن هم با نگرانی به آن‌ها توصیه می‌کند که احتیاط کنند و در این مهلکه و دام نیفتند.

وی افزود: اگر رژیم صهیونیستی وارد عملیات زمینی گسترده علیه غزه شود برآورد من این است که دورنمای آن می‌شود همان چیزی که در ۲۰۲۵ برای آن پیش‌بینی کرده‌اند.

برخی در حال دادن آدرس غلط به دشمن هستند

این کارشناس مسائل غرب آسیا در پاسخ به سؤالی مبنی بر چرایی طرح این موضوع که نباید عملیات طوفان‌الاقصی در این مقطع انجام می‌شد، تصریح کرد: ما اکنون نمی‌توانیم بگوییم که چه موقع وقت اجرای عملیات طوفان‌الاقصی بود، بلکه حالا باید آرایش صحنه را بررسی کنیم، افرادی که این سخن را بیان می‌کنند در حال دادن آدرس غلط و بازی در زمین دشمن هستند.

اسرائیلی‌ها به طور کامل فضای رسانه‌ای را باخته‌اند

وی افزود: اکنون اسرائیلی‌ها در حوزه رسانه به طور کامل فضا را باخته‌اند. یعنی علاوه بر شکست نظامی هم دچار یک شکست سیاسی و هم دچار یک شکست حقوقی هم شده‌اند. اکنون بخش عمده‌ای از حقوقدانان علیه اسرائیل در داخل آمریکا بیانیه صادر و آن را امضا کرده‌اند.

ظهره‌وند ادامه داد: باید ضمن بررسی دستاوردهای این حوزه، چهره رژیم صهیونیستی که امروز کاملاً ویران شده را آشکار کنیم. باید مشخص شود که منظور افرادی که چنین سخنی را مطرح می‌کنند، چیست!؟ اگر منظورشان واکنش وحشیانه‌ای است که رژیم صهیونیستی نشان داد، است. این رژیم در هر شرایطی اگر پیش بیاید دوباره به علت خباثت ذاتی که دارد این عملیات را انجام می‌دهد که حمله به مردم بی‌دفاع غزه است.

این تحلیلگر مسائل غرب آسیا در پایان خاطرنشان کرد: طرح این شبه که الآن زمان عملیات علیه اسرائیل نبوده آن در هم مقطع فعلی زمانی نوعی دادن آدرس غلط است و افرادی که چنین سؤالی را مطرح می‌کنند، باید مراقب باشند که در زمین رژیم صهیونیستی بازی نکنند و به جای این کار باید دستاوردهای این عملیات را فهرست کرده و اقدامات ضد بشری رژیم صهیونیستی را بیان کنند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *