وبلاگ
طراحی و تولید یک رادار خاص برای جنگنده کوثر

طراحی و تولید یک رادار خاص برای جنگنده کوثر

طراحی و تولید یک رادار خاص برای جنگنده کوثر

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح ار طراحی و تولید یک رادار خاص برای جنگنده کوثر خبرداد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، امیر افشین خواجه‌فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح در گفت‌وگوی تلویزیونی با ویژه برنامه روز صنعت دفاعی شبکه دوم سیما، با اشاره به دستاوردهای این سازمان، گفت:‌ پروژه قاهر را در دو ویرایش جدید که بدون سرنشین است، طبق دو ماموریتی که به ما واگذار شده بر روی آن کار می‌کنیم. البته یکی از نیروها خواستار استفاده از این هواپیما شده که در مورد مقرر اعلام خواهد شد.

وی افزود: اکنون ویرایشی از آن هواپیما را به یک کاربرد رسانده‌ایم. حتی در فرآیند توسعه آن محصول نیز، محصول میان‌راهی استخراج کرده‌ایم که از نظر اقتصاد کار و توسعه فناوری بسیار اهمیت دارد.

امیر خواجه‌فرد با بیان اینکه ما قاعدتاً باید هواپیمای قاهر را به عنوان یک محصول تحقیقاتی و توسعه فناوری استفاده می‌کردیم،‌ تصریح کرد: اما، همان محصول میان‌راهی که توسعه فناوری بود، یک مشتری با یک کاربرد بسیار ویژه در یکی از نیروهای مسلح پیدا کرد که در ماه‌های آینده شاهد آن خواهیم بود.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح درباره هواپیمای سیمرغ نیز، بیان کرد: هواپیمای سیمرغ یک هواپیمای ترابری ۴ تا ۶ ت‍ُن است. در نقشه راهی که حتی قبل از انقلاب برای خرید هواپیما داشته‌ایم چنین هواپیمایی در نقشه راه خرید قرار داشته است. امروز با تلاش جوانان عزیزمان این هواپیما پرواز کرده است.

وی با اشاره به جت آموزشی یاسین، افزود: در حوزه هواپیمای جت آموزشی یاسین اولین فروند نمونه معیار تولید را ساختیم که به موازات آن چند فروند دیگر را در خط تولید داریم. در یک یا دو هفته آینده این هواپیما پرواز خواهد کرد.

امیر خواجه‌فرد در ادامه با بیان تعدادی از جنگنده‌های کوثر حاضر است و احتمالاً در هفته دفاع مقدس یک مانوری را از این هواپیما داشته باشیم، بیان کرد: هواپیمای جنگنده کوثر در حال تجهیز به سلاح‌های روز دنیاست.

وی ادامه داد: موشک‌ها و راکت‌های هوشمند در حال پیاده‌سازی بر روی جنگنده کوثر است و رادار خاصی را برای این هواپیما آماده کرده‌ایم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *