وبلاگ
ضرورت نقش‌آفرینی صندوق توسعه ملی در تأمین مالی طرح‌های مسکن

ضرورت نقش‌آفرینی صندوق توسعه ملی در تأمین مالی طرح‌های مسکن

ضرورت نقش‌آفرینی صندوق توسعه ملی در تأمین مالی طرح‌های مسکن

در جلسه کارگروه تأمین مالی شورای عالی مسکن، علاوه بر مکلف شدن صندوق توسعه ملی به ایفای نقش جدی‌تر در تأمین کلان طرح‌های مسکن، دستگاه‌های دولتی و بانک مرکزی نیز موظف شدند با تسویه مطالبات بانک مسکن به افزایش توان این بانک برای تامین مالی طرح‌های مسکن کمک کنند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، جلسه کارگروه تأمین مالی شورای عالی مسکن صبح امروز (پنجشنبه 21 دی ماه) با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور برگزار شد.

در این جلسه، اعضا در جهت سرعت گرفتن کار مسکن‌سازی با تأکید بر اینکه مسکن جزء پیشران‌های اقتصاد و تولید در کشور بوده و تولید مسکن نیز اثر مستقیمی در رشد تولید و کاهش تورم بخش مسکن دارد و با عنایت به مأموریت ذاتی «صندوق توسعه ملی» در توسعه مولدهای اقتصاد کشور، مقرر کردند نقش جدی‌تری در تأمین کلان طرح‌های مسکن ایفا کرده و از محل استجازه‌ها و مجوزهای بالادستی و اساسنامه‌های خود، حداکثر مساعدت برای تأمین مالی طرح‌های مسکن را به عمل آورد.

«افزایش سرمایه بانک مسکن» با هدف افزایش توان این بانک برای تأمین مالی طرح‌های مسکن، دیگر تصمیم این جلسه بود که براساس آن دستگاه‌های دولتی و بانک مرکزی موظف شدند با تسویه مطالبات بانک مسکن به این مهم کمک کنند.

همچنین وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه مکلف شدند منابع لازم برای «صندوق ملی مسکن» که مسئولیت تأمین منابع مالی خدمات زیربنایی و روبنایی طرح‌های نهضت ملی مسکن و نیز تأمین منابع برای کمک به ساخت مسکن اقشار نیازمند را به عهده دارد، فراهم نمایند.

علاوه بر این، اعضا به وزارت اقتصاد و وزارت راه و شهرسازی مأموریت دادند از ظرفیت‌های بازار سرمایه برای تأمین مالی طرح‌ها با روش‌های مختلف بهره بگیرند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *