وبلاگ
صندوق مختلط زیتون و بالاترین بازدهی سالانه صندوق های سرمایه گذاری

صندوق مختلط زیتون و بالاترین بازدهی سالانه صندوق های سرمایه گذاری

صندوق مختلط ETF زیتون با ۲۹.۶ درصد بالاترین بازدهی عملکرد سالانه را در میان صندوق‌های مختلط، سهامی و درآمدثابت بازارسرمایه داشته است.

صندوق ETF زیتون از نوع صندوق‌های مختلط بازارسرمایه است، این نوع صندوق‌ها با توجه به اینکه از نظر ترکیب دارایی به صورت متعادل بر روی سهام و اوراق درآمدثابت سرمایه‌گذاری می‌کنند، سود بیشتری از صندوق‌های درآمدثابت دارند و در دوران ریزش بازار ریسک کمتری نسبت به صندوق‌های سهامی دارند.

صندوق زیتون که در آذر ۱۴۰۰ توسط مشاور‌ سرمایه‌گذاری ترنج پذیره‌نویسی شد در عملکرد یکساله منتهی به ۱۵ آذر ۱۴۰۱ بازدهی ۲۹.۶ درصدی داشته است که این میزان بالاترین بازدهی در میان تمامی صندوق‌های مختلط، سهامی و درآمدثابت بازارسرمایه می‌باشد.

صندوق مختلط ETF زیتون، ۲ هزار ۴۵۰ میلیارد ریال دارایی تحت مدیریت دارد که بیشترین حجم دارایی در میان صندوق‌های مختلط ETF است و در بین کل صندوق‌های قابل معامله و صدور ابطالی نیز دومین صندوق است.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از سازوکار‌های سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس است. افراد به جای خرید و فروش مستقیم سهام و اوراق در بورس، واحد‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری را خریداری می‌کنند و مدیران صندوق‌ها با سرمایه‌های جمع شده در بازارسرمایه فعالیت می‌کنند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری براساس نوع سرمایه‌گذاری و دارایی به انواع: سهامی، درآمد ثابت، مختلط و کالایی تقسیم می‌شوند؛ هر کدام از این صندوق ها از نظر شکل سرمایه گذاری نیز مبتنی بر صدور و ابطال و یا قابل معامله ETF از طریق سامانه های معاملاتی است.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و سرمایه‌گذاری می‌توانند از طریق این‌لینک اقدام کنند.

The post صندوق مختلط زیتون و بالاترین بازدهی سالانه صندوق های سرمایه گذاری appeared first on رده Rade.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *