وبلاگ
شهید سلیمانی مظهر اقتدار و قله افتخار

شهید سلیمانی مظهر اقتدار و قله افتخار

شهید سلیمانی مظهر اقتدار و قله افتخار

معاون امور بین‌­الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در یادداشتی نوشت: شهید حاج قاسم سلیمانی مظهر اقتدار و قله افتخار تمام مسلمانان و بلکه آزادگان جهان بود.

گروه سیاسی خبرگزاری فارس، یادداشت؛ سیدمحمدرضا مرتضوی معاون امور بین‌­الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: بر مسلمانان پوشیده نیست که از آغاز حرکت پیامبر عظیم‌­الشان اسلام(ص)، همواره شهادت عنصر لاینفک نهضت ایشان بوده است. عنصری که در همان نخستین سال­‌های آغاز بعثت با شهادت جناب یاسر و جناب سمیه آغاز شد و خون ایشان برکات غیر قابل وصفی را به نهضت نبوی تزریق کرد و پس از آن نیز همچنان شجره طیبه اسلام با خون پاک و سرخ شهیدانش آبیاری شد و به چنان درخت تنومندی تبدیل شد که به تعبیر وحی: «کَلِمَةً طَیِّبَةً کَشَجَرَةٍ طَیِّبَةٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاءِ.» (ابراهیم، آیه ۲۴)

لذا هرچند ما در این ایام در سوگ برادران و خواهرانی هستیم که در کرمان مظلومانه به دست خبیث­‌ترین گروه‌­های ارتجاعی و تکفیری به شهادت رسیدند اما نه این جنایت‌­ها برای­مان امری بدیع و ناشناخته است و نه با مصیبت­‌های ناشی از آن بیگانه هستیم. نیروهای اصیل اسلامی از شیعه و سنی – برخلاف گروهک­‌های تکفیری ساخته و پرداخته دولت­‌هایی که در عناد با اسلام عزیز قرار دارند – به خوبی می‌­دانند این حرکت­‌های مذبوحانه نه تنها اثری در عزم اسلامی و روحیه مقاومتی پیروان مکتب رسول خاتم(ص) ندارد بلکه به عکس، آنان را مصمم‌­تر و عزم­شان را استوارتر می­‌کند.

جاهلان بنا بر قیاس با نفس حقیر خود تصور می­‌کنند داغ عزیزان و مصیبت برادران و خواهران، ما را از ادامه مسیر مقاومت باز می‌­دارد. آنها ناآگاهانه مظلومیت را معادل شکست تعبیر می‌­کنند و نمی‌­دانند از قضا مظلومیت از مهم­‌ترین سرمایه‌­های مسلمانان در طول تاریخ بوده و هست و ایشان در عین مظلومیت قدرتمندند. دقیقا به عکس دشمنان اسلام که در اوج رذالت و جنایت ضعیف‌­اند و ذلیل! برای اثبات این مدعا کافی است به آنچه این روزها در سرزمین­‌های اشغالی می‌گذرد نظری بیفکنیم؛ یک طرف وحوشی قرار دارند که به قول خودشان از پیشرفته‌­ترین ارتش منطقه و گران­‌ترین تجهیزات نظامی جهان برخوردار است و طرف دیگر نیروی مقاومتی قرار دارد که در اوج محاصره و تحریم با زحمت فراوان توانسته ادواتی را تولید و نیروهایی را تربیت کند که بعد از نود و سه روز همچنان دشمن خود را به اعتراف وادار که علی­رغمِ رَقَم زدن بی‌­سابقه‌­ترین جنایات علیه بشریت، اما هیچ توفیقی در اهداف اعلامی­‌اش به دست نیاورده است.

تصویر غزه مظلوم اما مقتدری که نیروهای صهیونیستی علی­رغم ارتکاب جنایت‌­های وحشیانه هنوز نتوانسته‌­اند به کوچکترین موفقیتی در آن دست یازند – و برای نمونه دو نفر از اسرای جنگی­شان را آزاد کنند – قابل تعمیم به هر گوشه­ای از جهان اسلام است که در آن حلقه‌­ای از زنجیره مبارک مقاومت قرار دارد.

بنابراین وقتی مدعیان «پیشرفته­‌ترین ارتش منطقه» در غزه، چنین رفتار سراسر روبه زوالی را از خود به نمایش گذاشته باشند، چه جای تعجب است اگر گروهک­ تروریستی وابسته به آنها نیز با ستاندن جان زنان و کودکان – آن هم با اقدامی بزدلانه – در خیال خام­شان انتقام از سرداری بگیرد که مدفنش پس از چهار سال همچنان مهم­ترین کابوس­شان است. راستی سردار سلیمانی، بزرگترین کابوس همه آنها بود؛ هم صهیونیست­‌های غاصب و هم تروریست‌­های قصاب! همانطور که او تنها افتخار ملت ایران یا مذهب تشیع نبود؛ سلیمانی مظهر اقتدار و قله افتخار تمام مسلمانان و بلکه آزادگان جهان بود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *