وبلاگ
شرایط دریافت وام اربعین

شرایط دریافت وام اربعین

دریافت وام اربعین

بعد از هماهنگی‌های سازمان برنامه و بودجه، سازمان حج و زیارت و ستاد اربعین، قرار شد زائران سرپرست خانواری که مشمول دریافت یارانه هستند، امکان گرفتن وام زیارت اربعین را داشته باشند. مزیت گرفتن تسهیلات اربعین این است که مبلغ وام به صورت خودکار و بدون نیاز به مراجعه به بانک به همان حسابی که یارانه متقاضی واریز می‌شود، ریخته خواهد شد.

جستجوی وام

کجا ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام تسهیلات یا وام اربعین قبل از هر کاری باید به سامانه حج و زیارت، یعنی سماح بروید.

شرایط دریافت وام اربعین

  • کسی که متقاضی گرفتن وام اربعین است، حتما باید سرپرست خانوار و دریافت‌کننده یارانه باشد. اگر هم سرپرست خانوار نیستید، امکان گرفتن تسهیلات را با رضایت سرپرست خانوار دارید؛ هرچند در این صورت مراحل اداری گرفتن وام شما را پیچیده‌تر خواهد کرد.
  • متقاضی گرفتن تسهیلات اربعین تنها در صورتی امکان استفاده از تسهیلات را دارد که از مرزهای زمینی خروج کند و این مبلغ به مسافرانی که از طریق پرواز به زیارت می‌روند، تعلق نمی‌گیرد.
  • کسانی که قصد گرفتن تسهیلات را دارند، تا 26 شهریور فرصت دارند با مراجعه به سامانه سماح ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.

مدارک لازم برای ثبت نام تسهیلات اربعین

  • کسانی که قصد رفتن به اربعین و ثبت نام را دارند، باید حداقل دو دوز واکسن کرونا زده باشند و کارت دیجیتالی آن را در سامانه بارگذاری کنند.
  • داشتن گذرنامه معتبر و ارائه تصویر آن در سامانه سماح
  • همراه داشتن تصویر کارت ملی و وارد کردن مشخصات فردی در سامانه
  • واریز مبلغ بیمه سفر اربعین برای ثبت شدن مشخصات متقاضی وام زیارت اربعین
  • سالمندان بالای 60 سال امکان ثبت‌نام در سامانه سماح و طبیعتا گرفتن وام را ندارند.

مبلغ وام اربعین چقدر است؟

اگر متقاضی دریافت وام سرپرست خانوار باشد، 3 میلیون تومان تعلق می‌گیرد. در صورتی که سرپرست خانوار یک عضو تحت پوشش هم داشته باشد، مبلغ وام 4 میلیون تومان است و اگر ۲ عضو یا تعدادی بیشتر تحت پوشش سرپرست خانوار باشند، مبلغ تسهیلات 5 میلیون تومان است.

نکته مهم: برای گرفتن وام اربعین نیازی به مراجعه به بانک یا اعلام شماره حساب بانکی نیست. بعد از ثبت نام در سامانه سماح، مبلغ وام تعلق گرفته – بین 3 تا 5میلیون تومان- به حسابی که یارانه به آن واریز می‌شود، ریخته خواهد شد.

The post شرایط دریافت وام اربعین appeared first on رده Rade.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *