وبلاگ
سلاجقه: برنامه های زیادی برای کاهش آلایندگی‌ها با شروع سال تحصیلی در کشور داریم

سلاجقه: برنامه های زیادی برای کاهش آلایندگی‌ها با شروع سال تحصیلی در کشور داریم

سلاجقه: برنامه های زیادی برای کاهش آلایندگی‌ها با شروع سال تحصیلی در کشور داریم

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در بحث صنایع متحرک کارهای خوبی انجام شده و در همه استان‌های کشور این موضوع را پیگیری می‌کنیم و صندوق ملی محیط زیست هم وارد کار شده است و دستگاه‌های فرسوده در چندین استان کشور از ناوگان حمل و نقل خارج می‌شوند و برنامه های زیادی برای کاهش آلایندگی ها با شروع بازگشایی مدارس در کشور داریم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در راستای رویکرد مردمی دولت سیزدهم و پاسخگویی بی‌واسطه با مردم در دور دوم پاسخگویی برخط دولتمردان برای سومین بار در محل مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری حاضر و پاسخگوی سوالات مردم شد.

علی سلاجقه در جمع خبرنگاران گفت: در ابتدا باید تشکر کنم از این ابتکار دولت مردمی که مردم این گونه می‌آیند و مستقیم با خادمین خودشان صحبت می‌کنند و مشکلات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مطرح می‌کنند و این فوق‌العاده مایه افتخار برای خادمین دولت است که ان‌شاءالله دستاورد آن حل مشکلات مردم باشد.

وی افزود: بنده سومین بار است که در میز ارتباطات مردمی حضور پیدا می‌کنم و پاسخگوی مطالبات مردم هستم. امروز حدود 15 نفر از سراسر ایران تماس گرفتند و مطالبات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بیان کردند. مردم از بحث آلایندگی رنج می‌برند. بعضی اوقات خدای ناکرده از جفای احتمالی کارمند ما ممکن است اتفاقی افتاده باشد یا خدای ناکرده حقی از آنها ناحق شده باشد. مردم از این موارد رنج می‌برند.

سلاجقه تصریح کرد: مردم وقتی می‌بینند که صدای‌شان شاید در شهرستان یا استان به جایی نمی‌رسد، این مسائل را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با ما مطرح می‌کنند و ما هم در لحظه این مسائل را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیگیری می‌کنیم و این تکلیف ماست. در این 15 موردی که امروز مردم تماس گرفتند مسائل متعددی بود، مخصوصا بحث‌هایی در رابطه با منابع آلاینده و صنایعی که متأسفانه با اینکه فرایند فیلتراسیون سرمایه‌گذاری کرده‌اند و انجام می‌دهند، در مواقعی این صنایع فیلترهای‌شان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از مدار حذف می‌کنند و مردم با مشکل مواجه می‌شوند و در خانه مردم بوی نامطبوع بلند می‌شود و یا اینکه خدای ناکرده سوختی که استفاده می‌شود برای مردم مشکل ایجاد می‌شود.

وی در ادامه گفت: مردم در این زمینه گلایه‌مندی‌هایی دارند و ما هم از وزارت صمت و نفت می‌خواهیم که همین جور که تا الان پای کار بودند، نسبت به حل مسائل خیلی از صنایعی که فرسوده هستند، اهتمام بیشتری بورزند.

سلاجقه در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر برنامه های سازمان محیط زیست در سال جاری گفت: برنامه‌ریزی‌های امسال سازمان محیط زیست در بحث بازگشایی مدارس این گونه است که در بحث برقی‌سازی هم وسایل نقلیه عمومی و هم استقرار ایستگاه‌های شارژ برق که هم در استان تهران و هم در استان البرز خوب انجام شده و در 150 نقطه این اتفاق افتاده و خب این رویکرد بسیار خوب است و امسال این موضوع کمک زیادی به کاهش آلایندگی‌ها خواهد کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: بحث دوم، بحث موتورسیکلت‌های برقی است که در حال پیگیری است و به ناوگان حمل و نقل اضافه خواهد شد و ما 9 نوع خودروی برقی داریم که ریاست جمهور شخصا افتتاح کردند. خب، اینها رویکردهای این دولت برای کاهش آلاینده‌ها است.

سلاجقه در پایان گفت: در بحث صنایع متحرک هم کارهای خوبی انجام شده و در همه استان‌های کشور پیگیری می‌کنیم و صندوق ملی محیط زیست هم وارد کار شده است و دستگاه‌های فرسوده در چندین استان کشور از ناوگان حمل و نقل خارج می‌شوند و برنامه های زیادی برای کاهش آلایندگی ها با شروع بازگشایی مدارس در کشور داریم.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *