وبلاگ
سرلشکر موسوی: آزادگان نماد حقانیت ملت ایران در مقابل استکبار هستند

سرلشکر موسوی: آزادگان نماد حقانیت ملت ایران در مقابل استکبار هستند

سرلشکر موسوی: آزادگان نماد حقانیت ملت ایران در مقابل استکبار هستند

فرمانده کل ارتش در پیامی تأکید کرد: آزادگان یادآور حماسه‌های بی‌بدیل رزمندگان جبهه حق و نماد حقانیت امتی به بزرگی نام ایران در مقابل ظلم و ستم استکبار هستند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران طی پیامی، ۲۶ مرداد سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی را تبریک گفت.

متن این پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

۲۶ مرداد، سالروز بازگشت غرورآفرین آزادگان غیور و سرافراز ایران سربلند اسلامی و روز شادی ملت عزیز از بازگشت جلوه‌های صبر و استقامت به مام میهن است.

آزادگان عزیز به عنوان یادگاران ارزشمند دوران جنگ تحمیلی با تأسی از قافله‌سالار اسیران کربلا حضرت زینب کبری (س) که با ایثار، مقاومت و شجاعت علوی خود پیام نهضت عاشورا را برای همگان آشکار ساخت، هر کدام یادآور حماسه‌های بی بدیل رزمندگان جبهه حق و نماد حقانیت امتی به بزرگی نام ایران در مقابل ظلم و ستم استکبارند.

۲۶ مرداد سال ۶۹ همراه با شور و شعف به یادماندنی از قدم نهادن پاره‌های تن ملت به خاک پاک کشور و پایان انتظار ۱۰ ساله، سرآغاز انتظاری دیگر برای بازگشت قهرمانی آسمانی بود. شهید سرلشکر خلبان حسین لشگری از شمار آزادگانی بود که طعم تلخ اسارت را با هزاران آزاده قهرمان چشید و در ادامه با تحمل سال‌ها شکنجه، غربت و دوری از وطن، اسوه استقامت و تاب‌آوری شد و پس از شش هزار و ۴۱۰ روز اسارت در آغوش مردم جای گرفت؛ فرمانده معظم کل قوا سیدالاسرایش نامید و الگوی استقامت و تاب‌آوری در مقابل شدائد و سختی‌ها شد.

اینجانب ضمن ارج نهادن به جایگاه رفیع تمامی ایثارگران جلیل‌القدر به‌ویژه آزادگان صبور و تبریک به خانواده‌های گرانقدر آن عزیزان که فقدان همسران، پدران و برادران خود را با الهام از آیات امیدبخش قرآن و زندگی سراسر درس ائمه اطهار (ع) تحمل کردند، از خدای متعال توفیق و طول عمر پربرکت آزادگان سرافراز و خانواده گرانقدرشان را تحت رهبری حضرت امام خامنه‌ای عزیز آرزومندم.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران

سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *