وبلاگ
سرلشکر صفوی: مرزبانان ما با اقتدار کامل در شمالغرب مستقر هستند

سرلشکر صفوی: مرزبانان ما با اقتدار کامل در شمالغرب مستقر هستند

سرلشکر صفوی: مرزبانان ما با اقتدار کامل در شمالغرب مستقر هستند

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: اقتدار کامل نیروهای مرزبانی‌مان در تأمین امنیت پایدار مردمی است که نیروی انتظامی قهرمانمان به خوبی در منطقه مستقر است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سرلشکر سید یحیی صفوی و دانشجویان دانشکده فرماندهی و ستاد سپاه از مرزهای شمالغرب کشور بازدید کردند.

سرلشکر سید یحیی صفوی در جریان این بازدید گفت: به فضل و توفیق الهی به اتفاق دانشجویان دوره دکترای دانشگاه فرماندهی و ستاد سپاه بازدیدی از نوار مرزی شمال غرب کشور داشتیم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه مرزهای ایران و کشورهای همجوار در دامنه کوه آرارات و کنار رودخانه قره‌سو و رودخانه ارس، منطقه بورالان تا چشمه ثریا از پیچیده ترین مرزهای ایران محسوب می شوند، افزود: آنچه را که بنده و دانشجویان در این منطقه مشاهده می‌کنیم اقتدارکامل نیروهای مرزبانی‌مان در تأمین امنیت پایدار مردمی است که نیروی انتظامی قهرمانمان به خوبی در منطقه مستقر است.

وی گفت: پاسگاه‌های مرزی ما و همچنین قرارگاه عاشورای سپاه پاسداران امنیت این منطقه را به صورت پایدار تأمین کرده اند، به صورتی که دریک سال گذشته هیچ نوع ناامنی را در این منطقه وسیع شاهد نبودیم.

سرلشکر صفوی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران از مرز قره‌سو و بورالان تا انتهای این مرزکه به آستارای ایران می رسد حدوداً ۷۶۸ کیلومتر مرز دارد، قسمتی از آن با جمهوری آذربایجان است، ٤٨ کیلومتر با ارمنستان است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: جمهوری آذربایجان و ترکیه مکمل ژئوپلیتیک ایران هستند، مرزهای ایران و ترکیه در ۵۰۰ سال اخیر پس از جنگ چالدران در سال ۱۵۱۴ میلادی و ۹۲۰ هجری قمری میان سلطان سلیم عثمانی و شاه اسماعیل صفوی مرزهای امن و صلح بوده‌است.

وی با اشاره به تلاش برخی بازیگران فرامنطقه ای و منطقه ای برای ایجاد اختلاف و بحران در منطقه قفقاز، خاطرنشان کرد: نیروهای فرامنطقه‌ای به دنبال تغییرات و تحولاتی هستند که این تغییرات و تحولات هم به ضرر روسیه هم به ضرر ایران و کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان است و امیدواریم با تفاهم و دیپلماسی فعال سیاسی، دفاعی و امنیتی ایران،روسیه ترکیه، آذربایجان و ارمنستان که کشورهای منطقه حساس و ژئوپلیتیکی قفقاز محسوب می شوند، بتوانند استراتژی آمریکایی‌ها، اروپایی ها و رژیم صهیونیستی را که به دنبال تغییرات سیاسی و ژئوپلیتیکی در این منطقه هستند با شکست مواجه کنند. البته ایران قدرتمند به تنهایی هم قادر به دفاع از منافع و امنیت ملی خود هست.

وی افزود: به فضل الهی انقلاب کبیر اسلامی و نظام سیاسی قدرتمند ایران به رهبری حضرت امام (رضوان الله علیه) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) طی ٤٤ سال گذشته با رشادت نیروهای مسلح قدرتمند ایران توانسته اند از استقلال و تمامیت ارضی و منافع ملی ایران دفاع کنند.

بازدید ازدریاچه ارومیه و تلاش‌های صورت گرفته برای احیای آن، بازدید از گمرک مرزی سرو، جلسه با استاندار آذربایجان غربی، مدیرکل اطلاعات استان آذربایجان غربی، فرماندهان قرارگاه حمزه سیدالشهداء علیه السلام و قرارگاه عاشورای سپاه، بازدید از گمرک مرزی بازرگان، قره کلیسا، یادمان شهدای جنگ چالدران و نقاط صفر مرزی در منطقه بورالان، چشمه ثریا، رودخانه قره سو، رود ارس و سدارس و گمرک جلفا از جمله برنامه های سفر سرلشکر صفوی و دانشجویان دوره دکتری دانشکده فرماندهی و ستاد سپاه بوده است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *