وبلاگ
سرلشکر صفوی: مراکز پیشگیری و غربالگری سرطان و بیماری های صعب العلاج گسترش پیدا کند

سرلشکر صفوی: مراکز پیشگیری و غربالگری سرطان و بیماری های صعب العلاج گسترش پیدا کند

سرلشکر صفوی: مراکز پیشگیری و غربالگری سرطان و بیماری های صعب العلاج گسترش پیدا کند

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا و رئیس هیئت امنای مؤسسه خیریه امدادگران عاشورا بر ضرورت گسترش مراکز پیشگیری و غربالگری سرطان و بیماری های صعب العلاج تأکید کرد.

سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا و رئیس هیئت امنای مؤسسه خیریه امدادگران عاشورا در بیست و یکمین مجمع خیرین این خیریه این با گرامی‌داشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب کبیر اسلامی و تأکید بر اهمیت مقایسه انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌های بزرگ جهان و لزوم شناخت و شناساندن شاخصه‌های منحصر به فرد انقلاب اسلامی به ویژه برای نسل جوان کشور اظهار کرد :

رئیس هیئت امنای مؤسسه خیریه امدادگران عاشورا در تشریح و تبیین شاخص‌های انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: اولین شاخصه انقلاب کبیر اسلامی ایران، رهبری است؛ رهبری الهی و خردمندانه و شجاعانه حضرت امام و تداوم آن تا زمان حاضر توسط رهبر معظم فعلی‌مان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای است که همواره با تاکید بر خداباوری، دین مداری، انقلابی‌گری و توجه به عقلانیت و منطق و هوشمندی برابر رخدادها و تحولات جهانی در مسیر پیش برندگی انقلاب و حضور ملت عظیم‌الشأن ایران در صحنه‌های نیاز کشور به ویژه در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی و رویارویی با دشمن را هوشمندانه و در اوج تدبیر و درایت رقم زده‌اند .

سرلشکر صفوی مردم و حضور مسئولانه و فداکارانه آنان در صحنه را دومین شاخص انقلاب اسلامی توصیف و با تاکید بر اینکه انتخابات از جمله تجلیگاه‌های حضور مردم برای نمایش پایبندی به انقلاب و نظام اسلامی است، خاطرنشان کرد : حضور تعیین کننده مردم در عرصه‌های مختلف ضامن زنده بودن انقلاب طی بیش از ۴ دهه اخیر بوده است، تعداد و درصد مشارکت اقشار مردم در صحنه انقلاب‌های دیگر را با انقلاب اسلامی خودمان کنید.

وی افزود: به عنوان یک رزمنده تاکید می کنم بدون حضور مردم در جنگ تحمیلی، ایران با پیروزی و سربلندی از میدان جنگ خارج نمی‌شد، قدرت و نفوذ رهبری امام در ۸ سال دفاع مقدس منجر به بسیج بیش از ۲ میلیون نفر در جبهه‌ها و سنگرهای مقابله با دشمن بعثی و کسب پیروزی شد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، اسلام را سومین شاخصه انقلاب اسلامی ایران معرفی کرد و افزود: شاخصه سوم، داشتن یک چارچوب مشخص برای انقلاب است که در انقلاب اسلامی ما اسلام ناب محمدی(ص)، قرآن، پیامبر خدا و ائمه اطهار، سنت نبوی و علوی بودند.

وی خاطرنشان کرد : چهارمین شاخصه انقلاب اسلامی، پایبندی به اصول انقلاب هم در بعد مقابله با ظالمین جهانی و هم در عرصه کمک به مستضعفین جهان است که طی ۴۵ سال اخیر هیچگاه انقلاب از این راه منحرف نشده است.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه در بعد شاخصه دوم اطمینان داریم مردم برای حل مشکلات کشور همچنان در صحنه خواهند بود تأکید کرد: ان شاءالله مردم در جشن پیروزی ۴۵ سالگی انقلاب در ۲۲ بهمن و و همچنین در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در ۱۱ اسفند ماه، با هر نوع سلیقه‌ای حرف آخر را خواهند زد و آمال و آرزوهای دشمن را باطل خواهند ساخت.

دستیار و مشاوره فرمانده معظم کل قوا در ادامه با اشاره به اهمیت توجه به محرومان و مستضعفین و نگاه ویژه خداپسندانه و خیرخواهانه به موضوع رسیدگی سالمندان و بیماران صعب العلاج گفت: فوت و مرگ در اثر سرطان بعد از بیماری‌های قلبی و عروقی و تصادفات، سومین عامل فوت بیماران در کشور است که رسیدگی به امر درمان آن هزینه بسیار هنگفتی دارد که هزینه ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان برای درمان منجر به فقیر شدن بیمار می‌شود و یا اینکه از دست می‌روند.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه چرخه فقر، بیماری و بیکاری وقتی روی هم منطبق می‌شوند زندگی‌ها از بین می‌رود، اظهار کرد : به لطف خداوند سرطان در ایران نسبت به کشورهای اروپایی کمتر است و در ایران تلاش بسیار خوبی را را در این زمینه از جمله در خیریه امدادگران عاشورا شاهد هستیم.

وی در تبیین اقدامات و خدمت رسانی این مؤسسه خیریه افزود: در حال حاضر ۱۰۰ هزار نفر بیمار سرطانی و صعب العلاج و ۲۰ هزار امدادگر داریم و انتظار از خیرین عزیز این است که بر موسسه خیریه امدادگران عاشورا نظارت کنند و بازدید از خیریه و مددجویان را برنامه همیشگی خود بدانند.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه انتظار است علاوه بر کمک‌های مالی و امکانات و تجهیزات، خیرین کمک فکری و فرهنگی به موسسه را مد نظر قرار دهند تصریح کرد: از جمله عرصه‌هایی که می‌تواند موسسه امدادگران عاشورا را به اهداف خود نزدیک‌تر سازد تلاش تبیینی در فضای مجازی است تا به واسطه آن امر پیشگیری از بیماری‌های صعب العلاج در جامعه بیش از گذشته فرهنگ سازی شود.

سردار صفوی سالمندی، سبک زندگی اشتباه، آلودگی های زیستی و مصرف غذاهای ناسالم و تشخیص دیرهنگام را از علل پیشرفت سرطان دانست و خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات اساسی در این زمینه سبک زندگی است که به عنوان یکی از علل مهم پیشرفت سرطان مورد اشاره متخصصین قرار دارد .

سرلشکر صفوی توجه به معنویت و انس با قرآن و اهل بیت را در زمره مهمترین عوامل برای بهبود بیماران صعب العلاج دانست و گفت: ما در حال حاضر ۲۰ هزار نفر خیّر و یکصد هزار مددجو داریم و انتظار داریم هر یک از خیّرین ۲ الی ۳ خیّر دیگر را به مؤسسه معرفی کنند تا این جامعه ۲۰ هزار نفری به ۳۰ هزار نفر برسد.

وی افزود : جمعیت ۱۰۰ هزار مددجو نیز بایستی به ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار نفر برسد و برای دستیابی به این هدفگذاری‌ها لازم است مجمع خیرین در استان‌ها راه اندازی شود و این خیرین می توانند اولویت کمک های خودشان را برای گسترش پیشگیری و غربالگری سرطان قرار دهند.

سرلشکر صفوی با اشاره به اینکه مردم ما مردمی با فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی هستند یادآور شد: ایرانیان مردمی فهیم، عاطفی، شجاع و مهربان هستند و به اسلام و اهل بیت علیهم السلام دلبندند و همواره با تمام وجود در خیرخواهی و خیراندیشی جلودار و پیشگام هستند.

وی در پایان گفت: ما کمک‌های خیرین را به عنوان کمک‌هایی که برای رضایت خداوند انجام می‌شود توصیف می‌کنیم و هرکس می‌خواهد آب عاقبت بخیر شود بعد از بندگی خدا، خدمت به خلق خدا را مد نظر قرار می‌دهد و بهترین خلق خدا فقرا ، مستضعفین و بیماران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *