وبلاگ
سرلشکر صفوی: فرماندهی نسل کشی در غزه بر عهده دولت آمریکا است

سرلشکر صفوی: فرماندهی نسل کشی در غزه بر عهده دولت آمریکا است

سرلشکر صفوی: فرماندهی نسل کشی در غزه بر عهده دولت آمریکا است

دستیار عالی فرمانده کل قوا در اجلاس امنیتی شیانگ شان چین با تاکید بر اینکه فرماندهی سیاسی، نظامی و رسانه‌ای نسل کشی در غزه بر عهده دولت آمریکاست، از نمایندگان 90 کشور جهان خواست برای حمایت از مردم مظلوم غزه اقدام کنند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در دهمین اجلاس بین المللی شیانگ شان پکن که با حضور وزرای دفاع، فرماندهان نظامی و پژوهشگران بیش از 90 کشور جهان در حال برگزاری است گفت: این اجلاس امنیتی در حالی برگزار می‌شود که جهانیان شاهد ناامنی‌ها، نسل‌کشی‌ها، کودک‌کشی‌ها و جنایت ضد بشری در منطقه حساس غرب آسیا و فلسطین اشغالی و غزه مظلوم هستند.

سرلشکر صفوی افزود: دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی، برای توقف این جنایت‌های غیر قابل تصور و تخریب‌ صدها خانه و بیمارستان و به شهادت رساندن و مجروح کردن چندین هزار نفر در مدت چند روز گذشته و قطع آب، برق، سوخت، دارو و غذا برای مردم غیر نظامی غزه ناتوان هستند.

سردار صفوی از وزرای دفاع، فرماندهان نظامی و هیئت‌های حاضر در این اجلاسیه خواست با محکوم کردن جنایت ها و نسل کشی رژیم صهیونیستی، برای مقابله با جنایات رژیم اشغالگر قدس و جلوگیری از قطع آب، برق، سوخت و دارو و ارسال کمک های فوری اقدام کنند.

فرماندهی سیاسی، نظامی و رسانه‌ای نسل کشی در غزه بر عهده دولت آمریکا است

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تأکید کرد: فرماندهی سیاسی، نظامی و رسانه‌ای این کشتار عظیم و نسل کشی در اختیار یک دولت مستکبر به نام ایالات متحده آمریکاست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شواهدی پرداخت که گویای بروز و ظهور گسل‌های فعال ژئواستراتژیک جهانی و منطقه‌ای است.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در تشریح و برشماری این علائم و شواهد خاطرنشان ساخت: شکست هژمون‌سازی قدرت و یک‌جانبه‌گرایی ایالات متحده آمریکا پس از اتخاذ استراتژی غلط لشکرکشی و اشغال نظامی 20 ساله افغانستان و عراق از سال 2001 میلادی تا 2022 میلادی و عدم دستیابی به اهداف سیاسی، اقتصادی، نظامی و امنیتی و خروج اضطراری از افغانستان با هزینه کردن بیش از هفت تریلیون دلار و کشته و زخمی شدن چند هزار نفر از نیروهای نظامی آمریکا و متحدانش و کشته و زخمی کردن چندین هزار نفر از مردم بیگناه افغانستان و عراق و فرار و مهاجرت چند میلیون نفر به ایران و پاکستان و سایر کشورها از جمله این نشانه هاست.

وی شکست گروه‌های تروریستی داعش در سرنگون کردن حکومت‌های انتخابی سوریه و عراق پس از سال‌ها ایجاد رعب و وحشت و کشتار وحشیانه مردم بی‌گناه و تخریب شهرهای سوریه و عراق که هرکدام از این کشورها برای بازسازی احتیاج به چند میلیارد دلار دارند را از دیگر نشانه ها و علائم گسل ژئواستراتژیک جهان دانست.

صفوی با اشاره به تلاش سیاسی و اطلاعاتی آمریکا و اتحادیه اروپا برای توسعه قلمروی ژئواستراتژیکی ناتو به مرزهای غربی فدراسیون روسیه و به طور خاص در اُکراین و تهدید امنیت ملی فدراسیون روسیه تصریح کرد: حمله نظامی فدراسیون روسیه در 24 فوریه 2022 میلادی بعنوان واکنش دفاعی، بزرگ‌ترین حمله نظامی متعارف پس از جنگ جهانی دوم در مرزهای اروپا بوده و الحاق مناطقی از اُکراین به روسیه و اینکه ایالات متحده آمریکا و ناتو نتوانستند و یا نخواستند بصورت مستقیم نظامی با روسیه درگیر شوند نشان دهنده تغییر و تحولات بزرگی است.

وی افزود: کما اینکه همین اتفاق در شبه جزیره کریمه مارس 2014 و پیوستن سرزمین آن با همه‌پرسی 16 مارس 2014 و آرای اکثریت شرکت‌کنندگان به فدراسیون روسیه اتفاق افتاد.

سه دهه مشغول شدن آمریکا طی به غرب آسیا موجب قدرت گیری چین شد

سرلشکر صفوی با بیان اینکه ایالات متحده آمریکا طی بیش از سه دهه گذشته در مسائل ایران، کویت سال 1991 میلادی و بیرون کردن اشغالگران بعث عراق از کویت و درگیری بیست ساله در افغانستان و عراق و سوریه، مشغول مسائل غرب آسیا شد خاطرنشان ساخت:

این موضوع موجب رشد و قدرت‌گیری و رشد خارق‌العاده اقتصادی چین شد و افزایش تولید ناخالص داخلی و رساندن به مقام دومین تولیدکننده ناخالص داخلی در جهان، فرصت انسجام سیاسی، نظامی و پیشرفت اقتصادی را برای این کشور فراهم کرد.

وی خاطرنشان ساخت: این در حالی است که ایران هزینه‌های فراوانی برای مهاجران افغانی در ایران و درگیری نظامی با گروه‌‎ تروریستی داعش و شکست آن‌ها در سوریه و عراق و شهادت و مجروح شدن تعداد زیادی از مدافعان حرم و سرانجام شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با فرمان رئیس جمهور تروریست آمریکا پرداخت کرد.

سرلشکر صفوی ادامه داد: در جهان امروز در چارچوب رقابت استراتژی‌های بحری و بری قدرت‌های بزرگ و در مقیاس کروی دو گسل بزرگ‌تر ژئواستراتژیک در غرب و شرق اوراسیا فعال است که احتمالاً سرچشمه سیاست‌های کنونی قدرت‌ها می‌باشد که این گسل‌ها امنیت جهانی و قاره‌ای را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی در تشریح گسل ژئواستراتژیک غربی گفت: گسل ژئواستراتژیک غربی به مراتب آشوب‌زده‌تر و بحرانی‌تر از گسل شرقی است. بازیگران استراتژیک این گسل آمریکا و اروپا بعنوان قدرت‌های بحری با پشتوانه سازمان آتلانتیک شمالی ناتو در مقابل قدرت برّی فدراسیون روسیه در حال کشمکش و رقابت و فرآیند قلمروسازی و گسترش فضا از طریق سلطه و گسترش قدرت کنترل و حوزه نفوذ در فضاهای جغرافیایی روسیه و تهدید مسکو و امنیت ملی روسیه با تسلط بر اُکراین و الحاق اُکراین به اتحادیه اروپا و احتمالاً ناتو فعالیت می‌کنند.

وی افزود: محدوده جغرافیای این گسل از دریای بارنتز در اقیانوس منجمد شمالی و شرق فنلاند شروع می‌شود تا کشورهای جداشده از شوروی سابق و پیوسته به ناتو تا دریای سیاه و دریای مدیترانه و شمال آفریقا و دریای سرخ و اقیانوس هند و با پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو تعداد کشورهای عضو به سی کشور رسیده است .

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در تحلیل گسل ژئواستراتژیک شرقی بیان کرد: این گسل میان ایالات متحده آمریکا و دولت‌های همسو در شرق آسیا و اقیانوس آرام و متحدان استراتژی بحری آمریکا برای محاصره اقتصادی چین و تسلط و کنترل تجارت دریایی شرق به غرب شکل گرفته است.

وی خاطر نشان ساخت: چین و روسیه به عنوان بزرگ‌ترین قدرت‌های برّی برای خروج از این چالش و شکستن محاصره و نائل آمدن به انبساط فضایی و توسعه تجارت و اقتصاد و حتی توسعه سیاسی با تمام قوا به مقابله برخواسته‌اند.

صفوی سومین گسل ژئواستراتژیک را گسل مدیترانه تا غرب آسیا دانست و افزود: آمریکا، انگلیس و برخی دیگر از کشورهای غربی در یک طرح استراتژیک در شرق مدیترانه و در سرزمین فلسطین یک رژیم جعلی از سال 1948 میلادی ایجاد کرده‌اند که طی 75 سال گذشته منشأ جنگ‌ها و کشمکش‌ها و ناامنی‌های گسترده شده که هم اکنون هم شاهد آن هستیم .

دستیار فرمانده معظم کل قوا افزود: اگرچه این گسل منطقه‌ای است ولیکن افکار عمومی ملت‌های جهان اسلام و برخی از کشورهای عربی و اسلامی و افکار عمومی آزادی‌خواهان جهان را متوجه این گسل کرده است و و کشورها و دولت‌های مستقل و جبهه مقاومت مردمی از دفاع مشروع فلسطینی ها از سرزمینشان حمایت می‌کنند و خواستار توقف این جنگ و رساندن کمک‌های همه جانبه به مردم مظلوم فلسطین هستند.

سرلشکر صفوی در جمع بندی این بخش از سخنان خود با تأکید بر اینکه غرب به مفهوم آمریکا و ناتو سرچشمه سیاست‌های کنونی تنش و بحران‌های امنیتی این سه گسل در قالب جنگ ترکیبی هستند تصریح کرد: عاقلانه و منطقی است که چین، روسیه، ایران و سایر کشورها و دولت‌های همفکر در قاره آسیا بر اساس فهم مشترک از تهدیدات و برای رسیدن به امنیت مشترک و صلح پایدار و منافع مشترک در قالب تقویت سازمان همکاری‌های شانگهای، روابط همه جانبه خودشان را افزایش دهند.

سردار صفوی در بخش پایانی سخنان خود و در بیان پیشنهاداتی در جهت امنیت مشترک و صلح پایدار گفت: دولت‌ها و کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای بر اساس اهداف این سازمان برای ارتقاء سازمان همکاری شانگهای و بریکس، از یک کنشگر صرف و قاعده‌پذیر در نهادهای بین‌المللی به یک کنشگر قاعده‌گذار تبدیل شوند و رویکرد فعالانه در مسائل امنیتی و پی‌ریزی تدریجی نظم امنیتی جدید در قاره آسیا و یا اوراسیا اتخاذ نمایند.

وی افزود: این فرایند بر اساس تفاهم نسبت به تهدیدات مشترک و منافع مشترک با هدف دستیابی به امنیت مشترک و صلح پایدار در آسیا و اوراسیا امکان تحقق دارد.

وی ادامه داد: سازمان همکاری شانگهای و دولت های مستقل جهت مقابله با یکجانبه‌گرایی ایالات متحده از جمله استفاده از ابزار تحریم برای مقاصد سیاسی از جمله تغییر نظام‌های مشروع در نظام بین‌الملل و حذف دلار از معادلات اقتصادی و تجاری اقدام کنند.

سردار صفوی با تأکید بر ضرورت همگرایی همه اعضاء شرکت‌کننده این اجلاس بین‌المللی و بطور خاص کشورهای عضو شانگهای برای مقابله با تروریسم گفت: پیشنهاد می‌کنم به همه روسا و مسئولان و فرماندهان و نخبگان حاضر در این اجلاس بین‌المللی با اتکا به اصل احترام به حق حاکمیت و تمامیت ارضی تمام کشورها و عدم دخالت در امور داخلی دیگر کشورها به طور آشکار با آمریکا و دیگر کشورهای ناقض این اصول مقابله نمایند.

وی افزود: برای رسیدن به امنیت مشترک و صلح پایدار در مقیاس جهانی و منطقه‌ای پیشنهاد میکنم به اعضاء تصمیم‌ساز یا تصمیم‌گیر حاضر در این اجلاسیه به رهبران سیاسی خود تاکید کنند به انتخاب مردم کشورها در خصوص نظام سیاسی، اجتماعی خودشان و سازوکارهای توسعه‌ی کشورها احترام بگذارند و با قدرتهای سلطه‌گر جهت استانداردهای دوگانه حقوق بشری، تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی برای تغییر نظام های سیاسی منتخب مردم مخالفت کنند .

دیدار سرلشکر صفوی با وزیر دفاع بلاروس و معاون صلیب سرخ جهان

سرلشکر صفوی همچنین در حاشیه برگزاری دهمین اجلاس بین المللی شیانگ شان چین، با وزیر دفاع بلاروس و قائم مقام صلیب سرخ جهانی دیدار و گفتگو کرد.

دستیار فرمانده معظم کل قوا در دیدار با «ویکتور خرنین» وزیر دفاع بلاروس درباره مسائل مربوط به همکاری نظامی دوجانبه، تحولات جهانی از جمله جنگ روسیه و اوکراین، جنایات و نسل کشی رژیم صهیونستی در غزه گفت‌وگو کرد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در دیگر ملاقات خود با معاون صلیب سرخ جهانی ضمن تمجید از مواضع انسان دوستانه صلیب سرخ نسبت به مظلومیت مردم غزه، خواستار اقدام عملی جامعه بین‌المللی برای جلوگیری از قطع آب، برق، سوخت و دارو و ارسال کمک های فوری به غزه شد.

وی جنایت های رژیم صهیونیستی را مصداق بارز نسل کشی دانست و سکوت مجامع اروپایی نسبت به این فاجعه انسانی را دردآور و غیرقابل قبول توصیف کرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *