وبلاگ
سرلشکر سلامی: وحدت ارتش و سپاه نقطه امید رهبر انقلاب و موجب یاس دشمنان است

سرلشکر سلامی: وحدت ارتش و سپاه نقطه امید رهبر انقلاب و موجب یاس دشمنان است

سرلشکر سلامی: وحدت ارتش و سپاه نقطه امید رهبر انقلاب و موجب یاس دشمنان است

فرمانده کل سپاه پاسداران در همایش شکوه وحدت که با محوریت اتحاد ارتش و سپاه برگزار شد، گفت: وحدت ارتش و سپاه نقطه امید رهبر انقلاب و موجب یاس دشمنان است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، در پایان هفته دفاع مقدس و ایام گرامیداشت خجسته میلاد پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و هفته وحدت، نشست فرماندهان و مسئولین عالی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با عنوان "شکوه وحدت " در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه السلام برگزار و از تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی بر تمثال نقاشی شده شهید مدافع حرم "مصطفی صدرزاده" نیز رونمایی و به خانواده معظم شهید اهدا شد.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این نشست با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و چهل و سومین سالگرد مقاومت پایداری و ایستادگی ملت عظیم الشان ایران برابر جنگ همه جانبه تحمیلی استکبار جهانی و تبریک هفته وحدت و ایام خجسته میلاد پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی (ص) ،دفاع مقدس را سرآغاز مقاومت شکوهمند ملت عزیز ایران برابر ائتلاف به هم پیوسته همه شیاطین عالم توصیف و اظهار کرد: با مجاهدت، جانفشانی و ایثار فرزندان این مرز و بوم در 8 سال دفاع مقدس ،حماسه ای جاودان در تاریخ اسلام رقم خورد.

سرلشکر سلامی اخوت، همدلی و برادری میان ارتش و سپاه را نقطه امید رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت ایران و موجب یاس دشمنان توصیف کرد و گفت: همدلی و برادری ارتش، سپاه در میدان و در قلب خطر شکل گرفت و اساس آن بر ایثار بود؛ این برادری محصول جهاد در راه خدا و لحظه های پرافتخاری بود که از دل آتش و خون حاصل شد و دلاور مردان این سرزمین در تاریخ به یادگار گذاشتند.

فرمانده کل سپاه دو نهاد نیرومند ارتش و سپاه و ید واحده اسلام در عصر حاضر را ریشه گرفته از ترکیب خون‌های پاک توصیف و تصریح کرد: شجره طیبه برادری عمیق این دو نهاد ریشه در ایمان های مستحکم مردان ثابت قدم دارد.

وی افزود: طی سالیان متمادی صداهای شیطانی طنین انداز شده از حلقوم دشمنان تلاش کرده اند تا گوش جوان ما را پژواک فریادهای خود کنند، اما به فضل الهی در مقابل به هم پیوستگی و درخشش مردان جهاد ناکام مانده است.

سرلشکر سلامی در ادامه سخنان خود، فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران را بازمانده و امتداد نسل فرماندهان شهید همچون سپهبد علی صیاد شیرازی و شهید آبشناسان برشمرد و گفت: از خانواده غیور مردان عرصه مجاهدت در نیروهای مسلح بویژه همسران آن‌ها که به عنوان نمادهای پرافتخار زن مسلمان زیباترین نقش را در تقویت ایمان، ترغیب به جهاد و انتظار برای شهادت برعهده داشتند قدردانی می کنم.

وی در ادامه تصریح کرد: منبع قدرت ما از دو حقیقت عظمای ولایت و شهادت نشأت می گیرد و تا این دو حقیقت جاری و موهبت الهی برای ما برقرار است، هیچکس نمی تواند خللی در روند پیشرفت ما ایجاد کند.

فرمانده کل سپاه در پایان تأکید کرد: قدرت ولایت قوی‌ترین امپراطوری بشر را از پای درآورد؛ اسلام را درخشش داد و به مسلمانان عزت و اعتبار و افتخار بخشید و به فضل الهی ما نیز در زیر سایه ایشان پیش می رویم و جهاد ادامه دارد.

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی نیز در این نشست با اظهار خرسندی و مسرت از اجتماع فرماندهان و مسئولین عالی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای والامقام و تبریک ایام هفته دفاع مقدس اظهار کرد: خداوند ما را در مقطع حساسی از تاریخ آفرید که از زشتی دوران طاغوت و آنچه بر کشور عزیزمان گذشته بی خبر نیستیم و او را شاکریم که به ما توفیق داد دوران امام راحل را درک کنیم و ازنعمت وجود رهبری معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای(مدظله العالی) بهره مند شویم و با فرماندهی ،هدایت و راهبری حکیمانه معظم له اینگونه وحدت و برادری شکل گرفته در ارتش و سپاه روز به روز تعمیق و تحکیم یابد.

سرلشکر موسوی با قدردانی از برگزاری این نشست صمیمی و میزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: امروز وحدت و اخوت ارتش و سپاه به برکت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا در اوج قرار دارد و امیدواریم لیاقت و شایستگی برای این نسل باقی بماند که شاهد تقدیم پرچم توسط آقا به پیشگاه امام زمان (عج) باشیم.

در ادامه، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با گرامیداشت دفاع مقدس بعنوان یکی از حماسه های جاودان تاریخ اسلام و ایران،با اشاره به نقش معنویت و عنصر اخلاص و توکل به خدا در ۸ سال دفاع مقدس و اهمیت بصیرت دینی در عصر جنگ شناختی و ترکیبی دشمن خاطرنشان کرد:به باور فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) توجه به بصیرت دینی و آمادگی معنوی منبع قدرت نرم و پشتوانه ای است که نه تنها استحکام بخش ملت و بازدارندۀ تهاجمات دشمن است بلکه حرکت آفرین وبه باور

فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) توجه به بصیرت دینی و آمادگی معنوی منبع قدرت نرم و پشتوانه ای است که نه تنها استحکام بخش ملت و بازدارندۀتهاجمات دشمن است بلکه حرکت آفرین و بن بست شکن نیز است.

وی تصریح کرد: تقویت روحیۀ مقاومت و ایستادگی، درک وظایف دینی، تقویت قدرت تشخیص حق از باطل و پیروزی در جنگ اراده ها، ارتقای بصیرت سیاسی و برخورداری از هدایت و عنایت ویژۀ حق تعالی از دیگر آثار بصیرت دینی است، که ضرورت ارتقا و تقویت این عنصر حیاتی بین نیروهای مسلح و مدافعان انقلاب و ایران عزیز را مضاعف می سازد.

در ادامه این مراسم، دو تن از فرماندهان پیشکسوت ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرات الهام بخشی از ۸ سال دفاع مقدس ارائه کردند.

در پایان این مراسم با حضور فرماندهان کل ارتش و سپاه، نماینده ولی فقیه در سپاه و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران از تقریظ رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) بر تمثال نقاشی شده شهید مدافع حرم مصطفی صدرزاده رونمایی و به خانواده معظم شهید اهدا شد.

متن تقریظ معظم له به این شرح است:

" بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و رحمت خداوند بر شهید عزیزم

علو درجات الهی نصیب آن روح بلند باد

سید علی حسینی خامنه‌ای "

گفتنی است این اثر توسط یکی از هنرمندان متعهد یزدی خلق شده است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *