وبلاگ
سرلشکر باقری: گنجینه عظیم دفاع مقدس نیازمند تلاش صد برابری در عرصه هنری است

سرلشکر باقری: گنجینه عظیم دفاع مقدس نیازمند تلاش صد برابری در عرصه هنری است

سرلشکر باقری: گنجینه عظیم دفاع مقدس نیازمند تلاش صد برابری در عرصه هنری است

رئیس ستادکل نیروهای مسلح، اظهار کرد: گنجینه عظیم دفاع مقدس نیازمند کار و تلاش صد برابری به ویژه در عرصه هنری است که موجب گشوده شدن افق‌های نو و فرصت‌های بیشتر برای نیل به آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) و شهدای والامقام می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در پیامی به آیین اختتامیه هفتمین دوره جشنواره ملی‌ هنری فانوس، بیان کرد: دستاوردهای دفاع مقدس در بخش‌های زیادی هنوز پنهان و ناشناخته باقی مانده است که یکی از کارآمدترین بسترها و بهترین مشعل‌داران برای عینیت‌بخشی و مانایی آن، زبان هنر و هنرمندان هستند که مجاهدت آنان در راستای جهاد تبیین، بسی ارزشمند و ستودنی است.

متن کامل پیام سرلشکر باقری به شرح زیر است:

به نام خدا

حماسه تاریخ‌ساز دفاع مقدس و هشت فصل جهاد و مقاومت آن اگرچه به ظاهر رخدادی است که به لحاظ زمانی از آن عبور کرده‌ایم، اما ژرفا و گستردگی تأثیرگذاری فرهنگ ایثار و شهادت حاصل از آن در جهان، به‌گونه‌ای است که هر چه از آن فاصله می‌گیریم، جاودانگی این فرهنگ را بیشتر احساس می‌کنیم و شمیم ملکوتی حضرت روح‌الله (ره) و فرزندان شهیدش، وجدان‌های بیدار را معطر و نیاز امروز جامعه را در تأسی به فرهنگ و ارزش‌های برآمده از آن مکتب بیش از پیش نمایان می‌سازد.

تجربه زیست حماسی و عزتمندانه ملت بزرگ ایران در دوران دفاع مقدس، فرهنگ مقاومت و پایداری را در تمدن ملی و مذهبی ما عمق بخشید و به لطف الهی به گنجینه‌ای گرانسنگ تبدیل شد تا ملت‌های آزادی‌خواه و مظلوم جهان از این تجارب بهره جویند و در مقابل استکبار جهانی بایستند.

دستاوردهای دفاع مقدس در بخش‌های زیادی هنوز پنهان و ناشناخته باقی مانده است که یکی از کارآمدترین بسترها و بهترین مشعل‌داران برای عینیت‌بخشی و مانایی آن، زبان هنر و هنرمندان هستند که مجاهدت آنان در راستای جهاد تبیین، بسی ارزشمند و ستودنی است.

جشنواره ملی هنری فانوس با تنوع فراگیر رشته‌های هنری از سویی و ارتباط تنگاتنگ با هزاران هنرمند شیفته­‌ فرهنگ حماسه و جهاد در سراسر کشور از سویی دیگر، امروز به یکی از مؤثرترین جریان‌های پیشرو و ترسیم‌کننده­‌ افق در این حوزه، همسو با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تبدیل شده و پاسخگوی بخش چشمگیری از نیاز این عرصه در بازدارندگی و مقابله با جنگ ترکیبی دشمن است. با این حال گنجینه عظیم دفاع مقدس نیازمند کار و تلاش صد برابری به ویژه در عرصه هنری است که موجب گشوده شدن افق‌های نو و فرصت‌های بیشتر برای نیل به آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) و شهدای والامقام می‌شود.

برگزاری آیین اختتامیه هفتمین دوره جشنواره ملی هنری فانوس در استان ولایتمدار و پرافتخار آذربایجان‌شرقی و شهر دلاورخیز تبریز را مغتنم شمرده و ضمن قدردانی از تمامی شرکت‌کنندگان و برگزار کنندگان این جشنواره، از درگاه حق تعالی توفیق روزافزون خدمت به فرهنگ ایثار و شهادت در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) و حرکت در مسیر تحقق تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) را برای همگان خواستارم.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *