وبلاگ
سرلشکر باقری: حمله سپاه به اقلیم شمال عراق زمینه‌ساز خلع سلاح تروریست‌هاست

سرلشکر باقری: حمله سپاه به اقلیم شمال عراق زمینه‌ساز خلع سلاح تروریست‌هاست

سرلشکر باقری: حمله سپاه به اقلیم شمال عراق زمینه‌ساز خلع سلاح تروریست‌هاست

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، گفت:‌ انهدام مقرهای تروریست‌های اقلیم شمال عراق که مسیری به سمت خلع سلاح کامل این گروه های تروریستی است از اقدامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یک سال گذشته به شمار می‌رود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در بیست و چهارمین مجمع فرماندهان و مسئولین سپاه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعین حرم و امنیت با اشاره به عملکرد درخشان سپاه در یک سال اخیر،‌گفت: تداوم حمایت و تقویت جبهه مقاومت (به نحوی که سال گذشته نسبت به امسال قابل مقایسه نیست و حمایت در سرزمین‌های فلسطینی هم افزایش چشمگیر داشته)، ادامه مبارزه با داعش در عراق و سوریه و اعلام سپاه پاسداران به‌عنوان بزرگترین سازمان ضد تروریستی جهان در بیان فرماندهی معظم کل قوا از جمله فعالیت‌های سپاه در یک سال اخیر است.

وی افزود: تداوم مقابله و مبارزه با اشرار در جنوب شرق و شمال غرب کشور، انهدام مقر‌های تروریست‌های اقلیم شمال عراق که مسیری به سمت خلع سلاح کامل این گروه‌های تروریستی است، ارتقاء چشمگیر توان دفاعی در عرصه‌های مختلف از جمله موشکی، پهپادی، زمینی و پدافندی، برگزاری رزمایش‌های موفقیت‌آمیز از جمله رزمایش اخیر در جزایر سه‌گانه ایرانی که تصمیم تا اجرای آن تنها در ۲۴ ساعت صورت گرفت،‌ نیز بخش دیگری از عملکرد درخشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یک سال گذشته به شمار می‌رود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: مقابله با دزدی دریایی استکبار جهانی و اذنابش و ایجاد بازدارندگی دریایی، کمک به مردم در امور مختلف و حضور در بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله و انجام رزمایش‌های کمک مومنانه و اهدای بسته‌های معیشتی در مناطق کمتربرخوردار از جمله اقدامات پاسداران سبزپوش انقلاب اسلامی است.

سرلشکر باقری با تأکید بر انتظارات به‌حق فرمانده معظم کل قوا از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: سپاه می‌تواند پیشرفت ۱۰۰ برابری داشته باشد و این دور از دسترس نیست. شناخت محیط و اتفاقات آینده از سوی این نهاد مهم است و باید در حوزه‌های مختلف جذب نیروی انسانی متعهد و متخصص، حرکت در لبه علم و فناوری و توسعه طرح‌های علمی، نظارت و اشراف و بازرسی به‌صورت ویژه گام بردارد؛ همچنین مسئولان در سپاه و سایر ارگان‌ها باید کار جهادی کنند تا بتوانیم در جهت پیشرفت کشور گام برداریم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌عنوان بازوی قدرتمند جمهوری اسلامی در کنار ارتش جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند؛ عنوان کرد: همکاری و هم‌افزایی ارتش و سپاه نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران را در زمره قدرت‌های برتر منطقه و جهان قرار داده است.

وی با اشاره به اهمیت نقش مهم سپاه در مقابله با استکبار جهانی افزود: این نهاد انقلابی طرح‌های استکبار را نقش بر آب کرده و مهم‌ترین مانع توسعه آمریکا، پاسداران سبزپوش ولایت هستند. سپاه مانع حاکمیت مطلق استکبار جهانی است و علت دشمنی‌ها و فشار‌های ایالات متحده و اذنابش با سپاه همین است.

سرلشکر باقری با اشاره به عملیات تروریستی شاهچراغ و قساوت این عملیات تروریستی اظهار داشت: شجاعت آن بسیجی در حرم شاهچراغ از جنس شجاعت پاسداران و بسیجیان بود.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: سپاه به‌عنوان یک سازمان پویا و متعهد در کنار دولت و سایر نهاد‌ها باید به وظایف خود عمل کند؛ همچنین این نهاد انقلابی باید جوان‌گرایی، استعدادیابی، و آموزش عمیق و با کیفیت را در دستور کار خود قرار دهد تا بتواند ارتقای شاخص‌های دفاعی و امنیتی را انجام دهد.

وی با اشاره به ابعاد جنگ ترکیبی دشمن علیه نظام اسلامی بیان کرد: دشمنان در مواجهه با جمهوری اسلامی به جنگ ترکیبی روی آورده‌اند.

سرلشکر باقری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت ارتقای روز افزون توان دفاعی و امنیتی تأکید کرد: بسیج یکی از ارکان تشکیل‌دهنده توان بازدارندگی در اختیار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و با طرح اعتلای بسیج زمینه جهش بزرگ این نهاد انقلابی فراهم شده است.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه استکبار به دنبال یک جهان تک‌قطبی است، گفت: قدرت آمریکا روبه افول است. امروز روسیه در مقابل توسعه‌طلبی پیمان آتلانتیک شمالی ایستاده و چین هم به دنبال تقویت توان نظامی خود برای مقابله با آمریکاست که همه این‌ها نشان‌دهنده افول قدرت آمریکاست. همچنین، اتحادیه‌های بین‌المللی همچون «شانگهای» و «بریکس» قدرت خود را در جهان به نمایش گذاشته‌اند.

سرلشکر باقری در پایان با اشاره به اهمیت جهاد تبیین در نشان دادن پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: قطعاً اردو‌های راهیان پیشرفت که به‌عنوان یک نهضت آغاز شده، می‌تواند جوانان نسل جدید را با واقعیات جاری آشنا کند. بسیاری از جوانان عزیز ما با حضور در این اردو‌ها متحول شده‌اند و این موضوع با جدیت باید پیگیری شود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *