وبلاگ
سردار قاآنی: انقلاب اسلامی ارزشمندترین عامل انتقال قدرت در جه

سردار قاآنی: انقلاب اسلامی ارزشمندترین عامل انتقال قدرت در جه

سردار قاآنی: انقلاب اسلامی ارزشمندترین عامل انتقال قدرت در جه

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: آنچه شما اساتید دانشگاه خوب به آن آگاه هستید و باید برای جوانان آن را تبیین کنید این است که بالاترین سلاح شهید سلیمانی منطق او بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سردار اسماعیل قاآنی در افتتاحیه طرح ملی «اعتلاء»؛ تعالی بخشی مسئولین و استادان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بسیاری از جنایتکاران مانند آن‌ها که شهید سلیمانی را به شهادت رساندند می‌خواستند بگویند زور و قدرت شهید سلیمانی به تیر و تفنگ و موشک اوست. اما آنچه شما خوب به آن آگاه هستید و باید برای جوانان آن را تبیین کنید این است که بالاترین سلاح شهید سلیمانی منطق او بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: شهید سلیمانی در هر میدانی با حرف منطقی وارد می‌شد. اگر طرف مقابل منطق را می‌پذیرفت، دعوایی نداشت اما چون طرف‌های مقابل او گردن‌کلفت بودند نمی‌خواستند حرف حقیقی را بپذیرند و می‌خواستند به همه تعرض کنند.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی به دیگران می‌آموخت که چگونه وارد این میدان شوید، گفت: شهید سلیمانی به همه آموخت که اگر دشمن منطق سرش نمی‌شود و می‌خواهد از طریق اعمال قدرت و زور حرف خود را به کرسی بنشاند راه برخورد با دشمن چگونه است. به همین دلیل چنین شخصیتی برای دشمن قابل تحمل نبود.

سردار قاآنی با اشاره به عملیات‌های مقاومت فلسطین علیه صهیونیست‌ها تصریح کرد: مقاومت فلسطین برخی از روزها بیش از ۳۰ عملیات علیه عناصر رژیم صهیونیستی در کرانه باختری انجام می‌دهند. این منطقه زمین و جغرافیای مردم فلسطین بوده و به زور از آن‌ها گرفته شده است.

وی ادامه داد: بیش از ۷۰ سال است که نسل اندر نسل فلسطینی‌ها را می‌کشند و اکنون هم شهید می‌دهند. اما با عزت از حقوق، سرزمین و مطالبات خود دفاع می‌کنند.

فرمانده نیروی قدس سپاه تأکید کرد: قطعاً به حول و قوه الهی این مسیر موفقیت و پیروزی نهایی برای فلسطینی‌ها خواهد بود.

وی با اشاره به نامه نفتالی بنت نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی عنوان کرد: نفتالی بنت که سال گذشته نخست وزیر رژیم صهیونیستی بود در نامه‌ای با عنوان «نامه‌ای به مردم خاموش صهیونیست» که ۲۶ تا ۲۷ صفحه است، نوشته بود؛ او در این نامه در ۶ یا ۷ صفحه از مصیبت‌هایی که این رژیم با آن درگیر است، تعریف می‌کند که در مسائل اقتصاد، ارتش، اخلاق، مسائل زنان و سایر مسائل چه مشکلاتی دارند.

سردار قاآنی گفت: او در آخر نامه‌اش می‌گوید یهودی‌ها دو بار حکومت داشتند؛ بار اول ۸۰ سال به طول انجامید، اختلافات به اوج رفت و حکومت ساقط شد. بار دیگر، حکومت تشکیل دادند که ۷۵ سال به طول انجامید اختلافات به اوج رفت و حکومت ساقط شد. نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی می‌گوید حکومت ما هیچ‌گاه اختلافات به اندازه این حکومت نبوده است.

فرمانده نیروی قدس بیان کرد: دعوای ما با آمریکا و اذناب آن مانند رژیم خونخوار صهیونیستی سر این است که ما راه مستقیم را تشخیص دادیم و به دیگران هم یاد دادیم و آن‌ها از این موضوع ناراحت هستند. آن‌ها جنگ راه می‌انداختند، سلاح می‌فروختند و نحوه جنگیدن را در دانشگاه‌ها تدریس می‌کردند. یعنی همه چیز دست خودشان باشد.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها ۷ هزار میلیارد دلار در این ۲۰ سال در منطقه هزینه کردند نه تنها چیزی را بدست نیاوردند بلکه هر روز یک چیزی را از دست دادند.

سردار قاآنی با اشاره به انتقال نرم قدرت از غرب به شرق تصریح کرد: امروز بحث جدی درباره انتقال قدرت از غرب به آسیا مطرح شده است، همین الان این موضوع عملیاتی شده و در حال رخ‌دادن است. اینکه چینی‌ها یک‌مرتبه وارد حوزه‌هایی می‌شوند که هیچ وقت به آن وارد نمی‌شدند و متعلق به آمریکایی‌ها بود. علت چنین انتقال قدرتی شکست‌های پی‌در‌پی آمریکا در حوزه‌های مختلف است.

وی افزود: اگر شکست‌های پی‌در‌پی آمریکا در حوزه‌های مختلف نبود، آمریکا همچنان مقتدر، گردن‌کلفت، جهانخوار مانده بود. این تحول اساسی که رخ داده، ریشه‌هایی دارد و‌ باید برای جوانان تبیین و تشریح شود. اگر انقلاب اسلامی وجود نداشت چنین وضعی اتفاق نمی‌افتاد، انقلاب اسلامی ارزشمند اثرگذارترین عاملی است که این تحولات در حال وقوع است.

فرمانده نیروی قدس سپاه خاطرنشان کرد: در این تغییر آرایش قدرت، ما به عنوان انقلاب اسلامی، مقاومت و کشورهای اسلامی باید در این تغییر جای خود را پیدا کنیم. البته قدم‌های خوبی برداشته شده ولی باید بسیار مراقبت کنیم که این قطار انتقال قدرت که از غرب به شرق می‌رود متوجه باشیم که در کدام ایستگاه باید سوار شویم. باید به دوستانمان بگوییم در کدام ایستگاه سوار شده و کدام ایستگاه پیاده شوند مبادا دچار خواب شده و قطار عبور کند و جا بمانیم.

در حال تکمیل…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *