وبلاگ
سردار حاجی‌زاده:‌ جنگ غزه عمق جنایات آمریکا و صهیونیست‌ها را به دنیا ثابت کرد

سردار حاجی‌زاده:‌ جنگ غزه عمق جنایات آمریکا و صهیونیست‌ها را به دنیا ثابت کرد

سردار حاجی‌زاده:‌ جنگ غزه عمق جنایات آمریکا و صهیونیست‌ها را به دنیا ثابت کرد

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: جنگ غزه بسیاری از مسائل را آشکار کرد و موجب شد تا عمق جنایات آمریکا و صهیونیست‌ها کاملاً شفاف و عریان به همه دنیا ثابت شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، در یادواره شهدا و گرامیداشت 144 شهید شهرستان آشتیان و سردار شهید جعفر نجفی که با حضور علما، خانواده معظم شهدا، مسئولین شهری و آحاد مردم در مصلی این شهرستان برگزار شد، گفت: امروز مسأله مهم برای ما بصیرت و تشخیص جبهه حق از باطل است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ابتدای این مراسم ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها، گفت: این دومین حضور بنده در این شهر است، بار اول حدوداً چهل سال قبل و برای تشییع سردار شهید جعفر نجفی در عملیات والفجر 4 و در ارتفاعات «کانی‌مانگا» و امروز برای بار دوم برای مراسم این عزیز و گرامیداشت شهدای شهرستان در خدمت‌تان هستم.

وی افزود: شهید نجفی قبل از پیروزی انقلاب و علی‌رغم سن کم متوجه مظلومیت مردم فلسطین شده بود و در مسیر دفاع از مردم فلسطین قدم گذاشته بود، با پیروزی انقلاب و اقدامات تجزیه‌طلبان کرد راهی کردستان شد و با شروع جنگ تحمیلی با ورود به سازمان رزم سپاه در جبهه‌های جنگ حاضر شد. از سایر خصوصیات ممتاز شهید نجفی عمل دقیق و حساب شده و خستگی‌ناپذیری، مدیریت و فرماندهی ممتاز او بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در توصیه‌ای به جوانان و نوجوانان، گفت: بنده به جوانان و نوجوانان ایران عرض می‌کنم اگر به دنبال یک الگو برای یادگیری چگونه زیستن هستید امثال شهید نجفی ما زیاد داریم، اینها الگوهای خوبی هستند برای اینکه ما از آن‌ها یاد بگیریم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع تشخیص جبهه حق از باطل اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم یکی از مشکلات اساسی کشور را نام ببریم، شاید همین قدرت تحلیل و دشمن‌شناسی، تشخیص جبهه حق از باطل است. برادران و خواهران عزیز عاقبت بخیری ما در گرو بصیرت و تشخیص جبهه خودی از دشمن است.

سردار حاجی‌زاده در بخش دیگر سخنانش به سیاهه جنایات آمریکا اشاره کرد و گفت: وقتی به دقت نگاه می‌کنیم در حوادث و تهدیدات و شیطنت‌ها، ردپای استکبار و آمریکا قابل مشاهده است، آمریکا به کمک دنباله‌روهای خود، یعنی فرانسه و انگلیس و برخی دیگر از کشورها و رژیم صهیونیستی، مسئول قتل و کشتار ایرانیان و مردم کشورهای منطقه هستند.

وی ضمن طرح چند سؤال به جنایات آمریکا در منطقه اشاره کرد و گفت: زمانی که ملت ایران قیام کرد و طاغوت را به زیر کشید، چه کسی از طاغوت حمایت کرد؟ چه کسی به منافقین کمک کرد تا هفده هزار نفر از شهروندان ما را به شهادت برسانند؟ چه کسی از صدام حمایت تسلیحاتی، اطلاعاتی و سایر کمک‌ها را برای طولانی‌تر شدن جنگ انجام داد؟ چه کسی بعد از جنگ با اعمال انواع تحریم‌ها و فشارها، باعث بروز مشکلات اقتصادی و ایجاد ناامنی در کشور شد؟ چه کسی به بهانه حادثه یازده سپتامبر چند صد هزار نفر از مردم مظلوم افغانستان را به قتل رساند؟

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه به جنایات آمریکا در طول دو جنگ خلیج فارس در عراق، ادامه داد: چه کسی داعش را ایجاد کرد؟ چه کسی از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند؟ جنگ غزه بسیاری از مسائل را آشکار کرد و عمق جنایات آمریکا و صهیونیست‌ها کاملاً شفاف و عریان به همه دنیا ثابت شد.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر غزه، گفت: بعد از عملیات طوفان‌الاقصی، رژیم صهیونیستی از هم پاشید و از روز چهارم، آمریکایی‌ها فرماندهی میدان را در دست گرفتند و تا همین الآن هم آمریکایی‌ها مدیریت را در دست گرفته‌اند، قطعنامه‌های سازمان ملل را وتو کردند و اجازه پایان جنگ را نمی‌دهند، آمریکایی‌ها پشت این همه جنایت هستند و نمی‌توانند خودشان را کنار کشیده و تطهیر کنند و این جنایات گریبان آن‌ها را خواهد گرفت.

سردار حاجی‌زاده با ترسیم وضعیت کنونی جبهه مقاومت با محوریت جمهوری اسلامی، بیان کرد: بدانید که جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی حرکتش رو به جلو بوده است، وضعیت ما دیگر مانند چهل سال، سی و حتی پنج سال قبل نیست. امروز ما یک قدرت هستیم، نه قدرت منطقه‌ای بلکه یک قدرت جهانی هستیم.

وی در ادامه گفت: امروز همه دنیا متوجه شده‌اند رژیمی که در سال 1967 توانست سه ارتش بزرگ عربی را شکست دهد، در مقابل یک گروه کوچک چریکی فلسطین به نام حماس بیش از 70 روز متوقف شده است از اینجا می‌توان قدرت محور مقاومت را درک کرد.

سردار حاجی‌زاده در بخشی از سخنانش با اشاره به شکست دکترین نظامی رژیم صهیونیستی، عنوان کرد: یک روز می‌گفتند ما باید نیل تا فرات را بگیریم، می‌گفتند ما هسته‌ای ایران را می‌زنیم، امروز در مقابل یک گروه چریکی می‌گویند جنگ ما جنگ موجودیتی است، یعنی موجودیت‌شان به خطر افتاده است.

وی خطرنشان کرد: این حادثه (عملیات طوفان‌الاقصی) شروع حوادث بزرگی در جهان و منطقه است. این شکست فقط شکست رژیم صهیونیستی نیست بلکه شکست آمریکاست؛ آن‌ها متوجه شدند که قدرت مسلمانان و محور مقاومت وسیع‌تر از آن است که بتوانند مانند گذشته با آوردن کشتی‌ها و ناوهای توپ‌دار یک حاکمی را سرنگون کرده و یک منطقه را تسخیر نمایند، آن دوره دیگر تمام شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه، تصریح کرد: آن‌ها دیگر نمی‌توانند با این روش به بقاء خودشان ادامه دهند و اگر به همین روش ادامه دهند، مطمئناً فروپاشی در خود آمریکا را هم خواهیم دید، دیگر نمی‌تواند با پول‌های مالیات‌دهندگان آمریکایی از یک گروه صهیونیستی حمایت کنند، داعش را درست کنند، در عراق و افغانستان جنگ به راه بیندازند، یا باید تجدیدنظر کنند و یا اینکه با مشکلات بزرگتری روبرو خواهند بود.

سردار حاجی‌زاده در بیان اهمیت تحلیل درست از وقایع، گفت: از مهم‌ترین مسائل امروز ما داشتن قدرت تحلیل و تشخیص جبهه حق از باطل است، چراکه جبهه باطل فقط با موشک و توپ و گلوله علیه ما عملیات نمی‌کند، آن‌ها بیش از پیش چشم امیدشان به عملیات شناختی، عملیات روانی، فضای مجازی و شبکه‌های فارسی‌زبان است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان با اشاره به انتخابات پیش رو، گفت: بایستی مراقب باشیم به افرادی رأی دهیم که دارای کارنامه باشند، به گذشته‌‌شان نگاه کنیم، نه به حرف و سخن. یکی از مهم‌ترین عوامل تشخیص، مدنظر قرار دادن کارنامه این افراد است، باید به این موارد دقت کنیم؛ بعضی افراد سال‌ها کشور را با دروغ عقب انداختند و باعث لطمه و صدمه به کشور شدند، این افراد امروز با یک پرچم و مشخصه جدید بازگشته‌اند، باید مراقبت کنیم، افراد انقلابی مؤمن و کارآمد، در برخی موارد می‌بینید هم با تقواست هم مؤمن انقلابی، ولی کارآمد نیست، باید حتماً فرد کارآمد باشد تا بتوانیم از مشکلات بزرگ کشور عبور کنیم، ان‌شاءالله موفق و مؤید باشید و از خدا مسألت کنیم که توفیق ادامه راه شهدا را به ما بدهد و ما شرمنده شهدا نباشیم و ان‌شاءالله پله آخر زندگیمان را هم خداوند متعال شهادت قرار دهد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *