وبلاگ
سخنگوی کمیسیون ماده ۱۰ احزاب: ۹۱ حزب اجازه ارائه لیست انتخاباتی دارند

سخنگوی کمیسیون ماده ۱۰ احزاب: ۹۱ حزب اجازه ارائه لیست انتخاباتی دارند

سخنگوی کمیسیون ماده ۱۰ احزاب: ۹۱ حزب اجازه ارائه لیست انتخاباتی دارند

عبدالله مرادی سخنگوی کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: ما در کشور ۱۴۰ حزب دارای پروانه فعالیت رسمی داریم که تا امروز ۹۱ حزب مجامع عمومی خود را برگزار کرده‌اند و همین احزاب می توانند فعالیت انتخاباتی داشته باشند و ما این ۹۱ حزب را معرفی خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، عبدالله مرادی سخنگوی کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در جلسه این کمیسیون با بیان اینکه از احزاب خواسته شده است طبق قانون احزاب نسبت به برگزار مجامع عمومی اقدام کنند، گفت: ماده ۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی درباره چگونگی فعالیت احزاب در انتخابت و انتشار فهرست های انتخاباتی است. براساس این ماده، وزارت کشور موظف است آخرین فهرست احزاب و جبهه های قانونی را منتشر کند تا جامعه از احزاب و جبهه های قانونی اطلاع داشته باشند.

وی ادامه داد: احزاب طبق قانون احزاب و اساسنامه خود موظف هستند تا هر سه سال یکبار مجمع خود را برگزار و دبیرکل، شورای مرکزی و بازرسان خود را انتخاب کنند. ما هم چندین بار به احزاب تذکر داده ایم که مجامع عمومی خود را برگزار کنند.

سخنگوی کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، بیان کرد: ما در کشور ۱۴۰ حزب دارای پروانه فعالیت رسمی داریم که تا امروز ۹۱ حزب مجامع عمومی خود را برگزار کرده‌اند و همین احزاب می توانند فعالیت انتخاباتی داشته باشند و ما این ۹۱ حزب را معرفی خواهیم کرد.

وی افزود: سایر احزاب تا زمان قبل از شروع تبلیغات انتخاباتی فرصت دارند مجامع عمومی خود را برگزار کرده و ارکان خود را به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب معرفی کنند. بنابراین؛ این احزاب باید هر چه سریع‌تر مجامع عمومی خود را برگزار کنند.

مرادی با اشاره به روند فعالیت‌های کمیسیون ماده 10 احزاب، عنوان کرد: در هشتمین جلسه کمیسون ماده ۱۰ احزاب گزارش مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان ایران مورد تایید قرار گرفت و با تاسیس حزب منتظران صبح فردا موافقت شد. البته اسم و اساسنامه نیاز به اصلاحاتی دارد و حزب ۶ ماه فرصت دارد تا مجمع موسس را برگزار و دفاتر استانی خود را تاسیس کند تا پروانه نهایی حزب صادر شود.

وی ادامه داد: مجوز شریان و 13 جبهه دیگر به اطلاع کمیسیون رسیده است و مجوز آن‌ها در حال بررسی است.

در حال تکمیل…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *