وبلاگ
سخنگوی دولت: حق مأموریت سفرهای خارجی به صورت ریالی پرداخت می‌شود

سخنگوی دولت: حق مأموریت سفرهای خارجی به صورت ریالی پرداخت می‌شود

سخنگوی دولت: حق مأموریت سفرهای خارجی به صورت ریالی پرداخت می‌شود

سخنگوی دولت با بیان اینکه مصوبه‌ای برای عادلانه تر کردن نظام پرداخت ها در هیأت وزیران تصویب شد، گفت: هزینه سفرهای سفرهای خارجی دلاری است اما حق ماموریت سفرهای خارجی به صورت ریالی پرداخت می شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت امروز (چهارشنبه 20 دی ماه) در جمع خبرنگاران در تشریح مصوبات هیأت دولت، گفت: آیین نامه مربوط به اسقاط خودرو تصویب شد که برای جایگزینی خودروهای فرسوده برای بخش عمومی و خصوصی‌سازی تعیین شد که اثرات خوبی را در هوای پاک در کشور خواهد داشت.

وی افزود: ماده ۱۰ قانون ساماندهی تصویب خودرو مورد تصویب هیأت وزیران قرار گرفت که هم تسهیلات لازم و هم سازو کارهای لازم برای جایگزینی خودروهای فرسوده چه حمل و نقل عمومی و چه شخصی با خودروهای نو پیش‌بینی شد.

سخنگوی دولت تاکید کرد: تسهیلاتی دولت‌ و بانک‌ها باید پیش‌بینی کنند تا فرآیندها و تسهیل‌گری‌هایی در این حوزه صورت بگیرد، الزاماتی برای تولیدکنندگان و مجددا واردکنندگان خودروها به منظور ارائه گواهی اسقاط به تناسب میزان تولیدشان در نظر گرفته شد و امیدواریم بتواند اثرات خوبی را در تقویت وضعیت هوای پاک در کشور داشته باشد.

بهادری جهرمی افزود: در دو سال فعالیت دولت، ۳ آزمون فراگیر و ۸ آزمون اختصاصی برگزار شده است تا جذب‌ها عادلانه‌تر شود.

وی همچنین با بیان اینکه مصوبه‌ای برای عادلانه تر کردن نظام پرداخت ها و جلوگیری از هزینه های اضافی در سفرهای خارجی در هیأت وزیران تصویب شد، گفت: هزینه سفرهای سفرهای خارجی دلاری است اما حق ماموریت سفرهای خارجی به صورت ریالی پرداخت می شود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *