وبلاگ
سخنگوی حزب اعتدال: نوبخت از تهران وارد انتخابات می‌شود و ما محکم ایستاده‌ایم تا لیست تهران را تشکیل دهیم

سخنگوی حزب اعتدال: نوبخت از تهران وارد انتخابات می‌شود و ما محکم ایستاده‌ایم تا لیست تهران را تشکیل دهیم

سخنگوی حزب اعتدال: نوبخت از تهران وارد انتخابات می‌شود و ما محکم ایستاده‌ایم تا لیست تهران را تشکیل دهیم

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه گفت: نگاه ما یک نگاه همراهی است، ما محکم ایستاده‌ایم که ان‌شاءالله لیست تهران‌مان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تشکیل بدهیم و در انتخابات شرکت کنیم.

جواد هروی سخنگوی حزب اعتدال و توسعه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه امروز دفتر سیاسی حزب اعتدال و توسعه که با حضور همه اعضا برگزار شد، گفت: امروز جلسه دفتر سیاسی حزب اعتدال و توسعه در خصوص تصمیم گیری در رابطه با نتایج تأیید و رد صلاحیت انتخابات پیش رو و اعضای حزب اعتدال و توسعه برگزار شد و حزب اعتدال و توسعه رسما اعتراض خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نسبت به روند 55 درصدی صلاحیت‌ها و هدایت جامعه به یک فضای سرد و بی‌روح اعلام می‌کند.

وی افزود: حزب اعتدال و توسعه خواستار روش‌های مدنی و رفتن به سمت مشارکت‌های گسترده در انتخابات است و به همین دلیل هم ما از همه شایستگان دعوت کردیم با وجود اینکه بعضا رغبت برای شرکت وجود نداشت، اما بسیاری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در کشور بر ثبت نام در انتخابات مجلس توصیه و تأکید کردیم.

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیش از 75 درصد کاندیداهای حزب متأسفانه رد صلاحیت شدند، انتظار داریم که در مرحله آخر شورای محترم نگهبان نسبت به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه کنند و یک فضای رقابتی در انتخابات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به وجود بیاورند.

وی در ادامه گفت: امروز متأسفانه ضربه شدیدی به ما در لیست تهرانمان خورد و بسیاری از چهره‌های شاخص‌ ما به غیر از آقای نوبخت در تهران رد صلاحیت شدند. اعضای شورای مرکزی ما و اعضای دفتر سیاسی ما و خود بنده به عنوان سخنگو رد صلاحیت شدم و به همین دلیل اگر قرار به چنین روندی باشد، ما این روند را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مناسب نمی‌دانیم.

هروی در ادامه تصریح کرد: حزب اعتدال و توسعه امروز در جلسه رسما اعلام کرد که ما همچنان راه نجات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ صندوق رای می‌بینیم ولی درباره نحوه رد صلاحیت افراد شایسته، اطمینان قاطع داریم که به نوعی موجب کاهش مشارکت می‌شود و به همین خاطر انتظار داریم در مرحله پایانی، شورای نگهبان به نوعی تجدیدنظر برای رد صلاحیت اعضا چه در تهران و چه در شهرشتان‌ها کرده تا ان‌شاءالله منویات رهبر معظم انقلاب برای مشارکت پرشور با حضور همه گروه‌های سیاسی عملیاتی شود.

وی در ادامه گفت: یکی دیگر از تصمیماتی که در جلسه امروز حزب اعتدال و توسعه مطرح شد به رغم اینکه بسیاری از اعضای حزب در تهران و شهرستان‌ها رسما اعلام کردند که اعتراض نخواهند کرد، حزب درخواست و تکلیف کرد که همه اعضای حزب در تهران و شهرستان‌ها که رد صلاحیت شده‌اند، اعتراض خودشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به شورای محترم نگهبان اعلام کنند تا ان‌شاءالله شاهد انتخاباتی رقابتی و پرشور باشیم و این را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به عنوان یک اصل حزبی از همه دوستان انتظار داریم که انجام بدهند.

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه در پاسخ به این سؤال که آیا آقای نوبخت به حوزه انتخابیه رشت منتقل می‌شود، گفت: آقای نوبخت از تهران وارد انتخابات میشوند اما نگاه ما یک نگاه همراهی است، ما محکم ایستاده‌ایم که ان‌شاءالله لیست تهران‌مان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تشکیل بدهیم و در انتخابات شرکت کنیم. اگر قرار باشد که لیست تهران حزب اعتدال تشکیل نشود، ما تصور می‌کنیم که باید یک جلسه اضطراری برای نحوه ورود به انتخابات و لیست‌ها و حضور در حوزه‌های انتخابیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بگذاریم.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *