وبلاگ
زاکانی: شهرداری تهران ساخت 34 هزار واحد مسکونی برای مستاجران را آغاز کرده است

زاکانی: شهرداری تهران ساخت 34 هزار واحد مسکونی برای مستاجران را آغاز کرده است

زاکانی: شهرداری تهران ساخت 34 هزار واحد مسکونی برای مستاجران را آغاز کرده است

شهردار تهران با اشاره به ورود این نهاد به اجاره‌داری حرفه‌ای و آغاز ساخت 34 هزار واحد در گام اول گفت: تلاش داریم در حوزه مسکن کار جدی کنیم که بتوانیم باری از روی دوش مردم برداریم.

علیرضا زاکانی شهردار تهران در گفت‌وکو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، درباره اقدامات این نهاد در حوزه مسکن و اینکه آیا شهرداری برنامه‌ای برای آینده در این حوزه دارد، گفت: هر چند شهرداری تهران مسئولیت مستقیمی در حوزه تامین مسکن ندارد، اما ما هر اقدامی از دستمان بر بیاید در این رابطه انجام و برای کمک به مستاجران و مردم انجام می دهیم.

شهردار تهران یادآور شد: ما به عزیزان در وزارت راه و شهرسازی هم اعلام کردیم که هر کمکی در حوزه مسکن و کمک به مستاجران نیاز باشد را آمادگی داریم انجام دهیم.

وی اضافه کرد: در حال ساخت مکان‌هایی برای سال آینده هستیم که از آنها برای مسکن استیجاری استفاده کنیم. این مسئله می تواند در بحث کاهش اجاره به مردم کمک کند.

شهردار تهران با اشاره به جزئیاتی از ساخت مسکن‌های استیجاری اظهار داشت: ساخت و سازها شروع شده و یک قدرالسهمی از املاک خودمان که در تهران بودند رابررسی کردیم که حدود 34 هزار واحد می شود که بخشی برای پرسنل شهرداری و بخش عمده ای برای اجاره در نظر گرفته شده است.

شهردار تهران گفت: این بسته اولیه است و همین طور به تعداد واحدهای در حال ساخت اضافه خواهد شد.

زاکانی افزود: در بسیاری از شهرک هایی که در حال احداث است شهرداری قدرالسهم دارد و ما این را هم در حوزه مسکن به کار خواهیم گرفت، یعنی داریم دنبال می کنیم که در حوزه مسکن کار جدی کنیم که باری از روی دوش مردم برداریم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *