وبلاگ
زاکانی: سامانه‌ ارائه مسکن اجاره‌ای در شهرداری تهران راه‌اندازی می‌‌شود

زاکانی: سامانه‌ ارائه مسکن اجاره‌ای در شهرداری تهران راه‌اندازی می‌‌شود

زاکانی: سامانه‌ ارائه مسکن اجاره‌ای در شهرداری تهران راه‌اندازی می‌‌شود

شهردار تهران درباره مطالبه مخاطبان خبرگزاری فارس برای راه‌اندازی سامانه‌ای جهت تخصیص مسکن اجاره‌ای گفت: در حال آماده کردن زیرساخت‌های این سامانه هستیم و مشکلی در این رابطه نداریم و بحث اصلی مسکنی است که باید در سامانه ارائه شود.

علیرضا زاکانی شهردار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در رابطه با مطالبه مخاطبان این خبرگزاری برای راه‌اندازی سامانه‌ای برای تخصیص مسکن اجاره‌ای گفت: ما زیرساخت‌های این سامانه را داریم آماده می‌کنیم.

مطالبه مخاطبان فارس برای راه‌اندازی سامانه‌ای برای تخصیص مسکن اجاره‌ای

مخاطبان خبرگزاری فارس پویش های بسیاری را درباره مشکلات اجاره مسکن در سامانه « فارس من» ثبت کرده اند و در یکی از این پویش‌ها پیشنهاد راه‌اندازی سامانه‌ای برای تخصیص مسکن اجاره‌ای را داده اند.

برخی مخاطبان خبرگزاری فارس می گویند که اگر این سامانه راه اندازی شود و ساز و کار درستی برای دیده شود، هم دست دلالان کوتاه می شود و هم مشاوران املاک دیگر نمی‌توانند هر قیمتی که خواستند برای اجاره مسکن تعیین کنند.

در متن یکی از این پویش‌ها که در سامانه فارس من ثبت شده، ( اینجا) آمده است: « با توجه به اوضاع وخیم مسکن به ویژه در حوزه اجاره خانه که ناشی از مسائلی همچون‌عدم انجام وظایف حوزه ساخت مسکن توسط دستگاه‌های مربوطه در دولت قبل، حضور ناعادلانه بانک‌ها در بازار ساخت و ساز مسکن و همچنین بازارسازی دلال‌ها و املاکی‌ها برای کسب سود بیشتر که قطعا متاثر از سیاست‌گذاری غلط دولت در این حوزه وعدم توانایی نظارت در آن می‌باشد، خواهشمند است با راه‌اندازی سامانه‌ای برای تخصیص مسکن اجاره‌ای ۳ تا ۵ ساله و یا مسکن ۹۹ساله و شناسایی مستاجران و همچنین جوانانی که ازدواج می‌کنند ( و هیچ ملک و خانه‌ای ندارند) اولا مردم را از شرایط شکننده کنونی و از دست دلال‌ها نجات دهید، دوما از این وضعیت تاسف بار بازار مسکن و قیمت‌های وحشتناک جلوگیری کنید. با این روش هم قیمت‌های کذایی شکسته می‌شود و هم بازار به یک منطق و ثبات خواهد رسید و از دلالی و بازارسازی به این روش ناعادلانه جلوگیری خواهد شد.

ساخت خانه برای ارائه در سامانه توسط شهرداری تهران

علیرضا زاکانی شهردار تهران در ادامه گفت وگو با خبرنگار فارس تاکید کرد: در کنار این کار ما داریم زیرساخت های ارائه مسکن استطاعت‌پذیر را هم فراهم می کنیم که بتوانیم در آن سامانه این مسکن ها را عرضه کنیم.

شهردار تهران ادامه داد: ما قبل راه اندازی سامانه باید مسکنی که قرار است در آنجا عرضه شود را آماده کنیم.

زاکانی تاکید کرد: درباره ساخت مسکن اجاره ای اگر مجوز را از شورای شهر بگیریم مشکلی برای راه اندازی سامانه نداریم و بحث اصلی ساختمان است که باید آماده شود.

شهردار تهران در پایان هم یادآور شد: ما حدود ۱۸ خدمت را تا آبان ماه به مردم عزیزمان ارائه خواهیم داد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *