وبلاگ
رییس دوره‌ای مجمع مجالس آسیایی: باید روابط بین پارلمانی را تقویت کرد

رییس دوره‌ای مجمع مجالس آسیایی: باید روابط بین پارلمانی را تقویت کرد

رییس دوره‌ای مجمع مجالس آسیایی: باید روابط بین پارلمانی را تقویت کرد

رییس دوره ای مجمع مجالس آسیایی تاکید کرد که باید روابط بین پارلمانی را تقویت کرد و گام های موثری برای نهادینه کردن روابط پارلمانی داشت. این ارتقا منجر به کسب منافع برای کشورها می شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، عبدالقدیر اونم، نماینده مجلس ترکیه و رییس دوره ای مجمع مجالس آسیایی در اجلاس کمیته دائمی بودجه و برنامه ریزی و دومین نشست کارگروه اسناد پایه مجمع مجالس آسیایی (APA) گفت: شاهد تغییرات و تحولات عمیق در سیستم بین المللی هستیم که مسئولیت خطیر ما، تاثیرگذاری مثبت روی تحولات است لذا باید تلاش کرد تحولات به نفع مردم بوده و تاثیرات مثبت داشته باشد.

وی ادامه داد: نمایندگان پارلمان ها می دانند که در قاره کهن تحرکات عمیقی تجربه می کنند لذا لازم است برای استفاده از این تحولات‌ به نفع کشور های آسیایی شبکه و سازکار منسجمی‌ داشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید از دیپلماسی مدرن و چندجانبه گرایی استفاده کرد، افزود: دیپلماسی پارلمانی تاثیرات مثبتی در دموکراسی و همکاری بین کشورها دارد و کانال ارتباطی برای ایجاد هماهنگی بین نمایندگان و ارگان های پارلمان است. نمایندگان پارلمان ها می توانند تاثیر موثری برای همکاری های جهانی داشته باشند. باید روابط بین پارلمانی را تقویت کرد و گام های موثری برای نهادینه کردن روابط پارلمانی داشت. این ارتقا منجر به کسب منافع برای کشورها می شود.

نماینده پارلمان ترکیه در پایان گفت: باید مناسبات پارلمانی را تقویت کرده تا کشورهای قاره کهن به منافع ملی و منطقه ای دست پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *