وبلاگ
روند اجرای قطار سریع‌السیر تهران ـ اصفهان تسریع می‌شود

روند اجرای قطار سریع‌السیر تهران ـ اصفهان تسریع می‌شود

روند اجرای قطار سریع‌السیر تهران ـ اصفهان تسریع می‌شود

معاون اجرایی رئیس جمهور طی گفت‌وگویی تأکید کرد که با مصوبه شورای اقتصاد روند اجرای طرح قطار سریع‌السیر تهران ـ اصفهان تسریع می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور، طی گفت‌وگویی تأکید کرد که با مصوبه شورای اقتصاد روند اجرای طرح قطار سریع‌السیر تهران ـ اصفهان تسریع می‌شود.

وی افزود: پروژه‌های قطار سریع السیر تهران – اصفهان و تهران – مشهد دو پروژه بسیار مهم در کشور بوده است، این دو پروژه در اولویت کاری دولت بوده که پیگیری هستیم عملیات اجرایی آن هرچه سریعتر آغاز شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: بخشی از پروژه قطار سریع‌السیر تهران – اصفهان قبلا انجام شده است اما با مصوبه شورای اقتصاد، مشکل اجرایی و مانعی که وجود داشت حل شده و فعالیت آن از سرگیری خواهد شد.

مجری کل طرح‌های زیربنایی استان و آزادراه‌های مرکز و جنوب کشور پیش از این گفته بود که با مصوبه شورای عالی اقتصاد برای این پروژه اخذ شده است، قرار نیست مسیر تهران _ مشهد، جایگزین اصفهان _ تهران شده و این مسیر قرار است به‌طور یکپارچه تحت پوشش قطار سریع‌السیر قرار بگیرد و سپس استان فارس نیز به این پروژه مجهز شود.

صلواتی تاکید کرده بود که اجرای این پروژه نقطه عطفی در توسعه عمرانی کشور و استان اصفهان است و به دنبال آن هستیم که قطار سریع‌السیر اصفهان _ تهران در دولت سیزدهم افتتاح شود. طول مسیر این پروژه بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ دقیقه خواهد بود و منجر به کاهش مهاجرت افراد به ویژه نخبگان و حتی مهاجرت معکوس خواهد شد و از طرفی اصفهان را نقطه ثقل کشور خواهد کرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *