وبلاگ
روح‌الامینی: قوه‌ قضائیه با ترک فعل‌ها در عرصه فرهنگ برخورد کند

روح‌الامینی: قوه‌ قضائیه با ترک فعل‌ها در عرصه فرهنگ برخورد کند

روح‌الامینی: قوه‌ قضائیه با ترک فعل‌ها در عرصه فرهنگ برخورد کند

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: محیط کار قوه‌ قضائیه باید برخورد با ترک فعل بعضی نهادها در حوزه‌های فرهنگی و دیگر حوزه‌های کشور باشد و ما در جلسه‌ای به آقای اژه‌ای گفتیم با ترک فعل‌های بزرگ در عرصه فرهنگ برخورد کنید.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، جلسه ماهانه احزاب عضو شورای ائتلاف انقلاب اسلامی شامگاه امروز سه شنبه( ۱۳ تیرماه) با حضور نمایندگان مختلف احزاب برگزار شد.

در ابتدای جلسه نمایندگان احزاب از برگزاری باشکوه مجمع ۵۰ حزب شورای ائتلاف در هفته گذشته که با سخنرانی باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین و پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همراه بود، از دست‌اندرکاران برگزاری این مراسم تشکر کرده و خواستار ادامه‌دار شدن این جلسات و هم‌افزایی بیشتر احزاب انقلابی ذیل شورای ائتلاف شدند.

در ادامه جلسه عبدالحسین روح‌الامینی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و معاون احزاب شورای ائتلاف هم ضمن تشکر از حضور همه‌جانبه احزاب در مجمع اخیر از برنامه‌ریزی برای برگزاری دومین همایش احزاب شورای ائتلاف خبر داد.

روح‌الامینی در ادامه با اشاره به جلسه نمایندگان مجلس با مسئولان قوه‌قضائیه خاطرنشان کرد: جریان رسانه‌ای و تبلیغی ضد انقلاب سال‌هاست در عرصه فرهنگ و هنر سعی در فساد کشاندن جامعه ایران و بازگرداندن فرهنگ منحط زمان پهلوی که مردم آن را دور ریخته‌اند، هستند.

وی افزود: یکی از وظایف قوه‌قضائیه برخورد با نهادها و افرادی است که در زمینه‌های فرهنگی در جنگ ترکیبی فعلی کم‌کاری می‌کنند، است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: محیط کار قوه‌قضائیه باید برخورد با ترک فعل بعضی نهادها در حوزه‌های فرهنگی و دیگر حوزه‌های کشور باشد و ما در این جلسه این نکات را به آقای اژه‌ای گفتیم که با ترک فعل‌های بزرگ در عرصه فرهنگ برخورد کنید.

وی در ادامه با اشاره به هم‌افزایی دولت و مجلس برای پیشبرد اهداف کلان نظام، گفت: در اجرای طرح‌ها و قوانین مختلف باید هماهنگی و هم‌افزایی بین همه نهادها، ارکان و افراد دو‌ قوه وجود داشته باشد.

معاون احزاب شورای ائتلاف خاطرنشان کرد: بعضی افراد سعی دارند که با تصمیمات و کارهایشان بین دو قوه اختلاف ایجاد کنند و با به حاشیه بردن مسیر درست مجلس و دولت می‌خواهند حواشی جای متن را بگیرد.

روح‌الامینی با اشاره بحث قانون تناسبی شدن انتخابات گفت: این قانون با مدل‌های مختلف در دوره‌های مختلف مجلس در حال پیگیری بوده که در این مجلس به نتیجه رسیده و این مجلس پیگیری آن را انجام داده و خوشبختانه شورای نگهبان هم با آن موافقت کرد و امیدواریم این موضوع به مشارکت در انتخابات کمک کند.

از دیگر مصوبات جلسه لزوم راه‌اندازی کمیته‌های متناظر و معرفی مسئولین آن به معاونت احزاب شورای ائتلاف بود. پیش از این نشستی با شرکت مسئولین کمیته‌های بانوان احزاب عضو شورای ائتلاف با حضور خانم قاسم‌پور معاون بانوان شورای ائتلاف برگزار شده بود و بنابراین است که برای سایر معاونت‌ها نیز ساختار مشابه تعیین شود.

در انتهای جلسه، اعضا به همفکری در خصوص نحوه عملیاتی‌سازی دغدغه رهبر معظم انقلاب پیرامون برگزاری پرشکوه و با مشارکت بالای انتخابات مجلس دوازدهم پرداختند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *