وبلاگ
روح‌الامینی: در مراسم اربعین امسال شاهد خدمات‌رسانی خوب دولت به زائران بودیم

روح‌الامینی: در مراسم اربعین امسال شاهد خدمات‌رسانی خوب دولت به زائران بودیم

روح‌الامینی: در مراسم اربعین امسال شاهد خدمات‌رسانی خوب دولت به زائران بودیم

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اقدامات خوب دولت برای خدمات رسانی به زائران اربعین گفت: امسال واقعا خدمات ایاب و ذهاب و خدمات بهداشتی در اربعین چشمگیر بود که جای تقدیر از مسؤولان ایران و عراق دارد.

عبدالحسین روح الامینی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به حضور با شکوه مردم در اربعین و مدیریت دقیق این مراسم باشکوه در دو کشور ایران و عراق گفت: با تعامل و برنامه‌ریزی‌های مناسب دو کشور عراق و ایران، علی‌رغم افزایش چشمگیر تعداد زوار در سال جاری، شاهد برگزاری مراسم باشکوه پیاده روی اربعین بودیم.

وی افزود: مدیریت و برنامه ریزی دقیق دستگاه های مربوطه در ایران که از چند ماه قبل از اربعین آماده خدمت رسانی به زائران امام حسین(ع) بوده اند، بیانگر اهتمام ویژه مسئولان به این مراسم و خیلِ عظیم زائران اباعبدالله است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که معمولا در سال های اخیر زائران اربعینی با مشکلات زیادی برای سفر به عراق روبرو بودند، گفت: الحمدالله با یک برنامه ریزی دقیق در داخل دستگاه های اجرایی کشور و نظارت دقیق دستگاه های مربوط و با تعامل مناسب با کشور شاهد یک اربعین پرشور، امن و تمدن ساز بودیم.

وی در ادامه گفت: باید از همه دست اندرکاران مختلف بالاخص مجموعه نیروهای مردمی خدمت کننده از همه صنوف از جمله کادر بهداشتی درمانی ایران و عراق، نیروهای نظامی و امنیتی دو کشور و موکب های مردمی ایران و عراق که خالصانه به زائران خدمت کردند، قدردانی کرد.

معاون احزاب شورای ائتلاف خاطرنشان کرد: از نکته های قابل توجه بهداشت بهتر در مسیر ها و جمع آوری منظم تر و بهتر پسماندها در اربعین امسال بود، همچنین نظم بهتر عبور و مرور در حرم ها و مسیر های عبور و مرور بهتر از سال‌های قبل بود و باید از دست اندرکاران دو کشور تشکر ویژه کرد و واقعا خدمات ایاب و ذهاب و بهداشتی در اربعین امسال چشمگیر بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: جلوه گاه نگاه تمدنی و ارزشی در بین مسئولان کشور و سران سه قوه خودش را در برنامه ریزی و هماهنگ دقیق برای اجتماعات مذهبی و میلیونی مردم در جای جای کشور نشان می‌دهند و نشان دهنده افقی روشن برای تشکیل جامعه مهدوی است.

وی در ادامه تصریح کرد: البته باید از مهمان‌نوازی گرم و صمیمانه ملت معزز و دولت محترم کشور عراق و حمایت‌های مراجع و علمای گرانقدر و همچنین از تلاش‌های مجدانه و بی‌وقفه نیروهای نظامی، حشد الشعبی، مرزبانی و امنیتی، موکب‌داران شریف و سایر دست‌اندرکارانی که در این کشور در بسترسازی و فراهم نمودن شرایط برای این حماسه جهانی حضور داشتند، تشکری خالصانه داشت.

روح الامینی در پایان گفت: حضور با شکوه مردم ایران و عراق و دیگر کشورها در مراسم اربعین نشان داد که دشمنان اسلام نمی‌توانند بر طبل تفرقه بین مسلمانان بزنند و هر روز بر سیل عاشقان اسلام و امام حسین(ع) افزوده می‌شود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *