وبلاگ
روایتی دردناک از کودکان غزه

روایتی دردناک از کودکان غزه

روایتی دردناک از کودکان غزه

پدری کودک بی‌جان چندماهه‌اش را روی دست گرفته و بدن سرد کودک را نوازش می کند، بدنی آنقدر سرد که حتی گرمای شعله‌های سر به فلک کشیده آتش بمباران چند لحظه پیش هم نمی‌تواند گرمش کند.

خبرگزاری فارس، یادداشت- کامران شیرازی: این روزها در غزه تلخ‌ترین و دردناک‌ترین فجایع در حال وقوع است…

مادری در یکی از خیابان‌های ویران شده غزه جنازه کودک سه ساله‌اش را در آغوش گرفته و گیج و مبهوت در خیابان می‌دود…

در خیابان دیگری پدری کودک بی‌جان چندماهه‌اش را روی دستش انداخته، مثل دیوانه‌ها فریاد می‌زند و بدن سرد کودک را نوازش می کند، آنقدر سرد که حتی گرمای شعله‌های سر به فلک کشیده ناشی از بمباران چند لحظه پیش خیابان هم نمی تواند گرمش کند…

کودکی که تازه گردن گرفته بود و هنوز به سختی سرش را بالا نگه می داشت، روی دست پدرش جان می‌دهد، کودک بیچاره دیگر توان نگه داشتن سر را ندارد، دیگر مثل چند روز پیش نمی خندند، دیگر حتی آن سه چهار کلمه‌ دست پا شکسته ای که تازه یاد گرفته بود را هم نمی تواند بیان کند، پدر هر کاری می کند کودکش سرش را بالا نمی گیرد، کودک دیگر برای پدر شیرین زبانی نمی کند، دیگر نمی‌خندند، با صورتی خونین، آرام و بی صدا برای همیشه به خواب رفته است….

چند خیابان آن طرف‌‌تر چندین کودک پنج-شش ساله که در حال بازی با هم بودند زیر بمباران جان داده اند، آنقدر اتفاق با سرعت رخ داد که آنها حتی فرصت نکردند مادرشان را صدا بزنند…

مادر و کودک چند ماهه‌ای که در آغوشش بود، زیر آوار مانده اند و مادر با تنی زخمی و استخوان های خرد شده هر چه تلاش می کند گریه کودک را آرام کند بی‌فایده است، صدایشان به جایی نمی‌رسد و حتی اگر برسد هم امدادگری نیست که یاریشان کند، ساعتی بعد نه صدای کودک می آید نه از تلاش مادر برای آرام کردن کودک خبری هست…

درمانگاه‌ها و بیمارستان‌هایی که هنوز کاملا تخریب نشده‌اند پر است از جنازه بچه هایی که هنوز تولد یک سالگی را هم تجربه نکرده بودند…

اگرچه سیاست‌های رسانه‌ای غرب اجازه نمی‌دهد اخبار و تصاویر این جنایت‌ها در رسانه‌های غربی منتشر شود ولی برای همین تصاویر کم تعدادی هم که از جنایات رژیم صهیونیستی منتشر می‌شود برای غرب چه سناریویی بهتر و کثیف تر از اینکه گفته شود حماس سر فلان تعداد کودک را بریده است! دروغی که آنقدر بزرگ است که حتی ارتش رژیم صهیونیستی هم برای حفظ آبرویش در میان ساکنان سرزمین های اشغالی نمی‌تواند آن را تکذیب نکند!

اتفاقهای تلخ و دردناکی که گفته شد دیگر برای خیابان‌های غره تکراری شده و سال‌هاست که خیابان های غزه هر از گاهی چنین صحنه‌های دردناکی را به خود می‌بیند…

سال‌های سال است که رژیم اشغالگر قدس مردم فلسطین از کودک و نوجوان گرفته تا پیرزن و پیرمرد را به گلوله می‌بندند و روی سرشان موشک و خمپاره می‌ریزد.

سال‌های درازی است که کودکان غزه خواب آرام ندارند و دیگر به صدای موشک و بوی خون و شعله های به آسمان رسیده از بمباران پی در پی ارتش اسرائیل عادت کرده اند.

۷۰ سال است که صهیونیست‌ها در فلسطین و غزه جنایت می‌کنند و تا امروز هزاران کودک را به وحشتناک‌ترین شکل ممکن قتل عام کرده اند، اما در طی این سالها نه اجازه انتشار تصاویری از کودکان مظلوم فلسطین در فضای مجازی وجود دارد و نه رسانه های غربی اخبار کودک کشی وحشتناک اسراییل را منتشر می کنند.

در مقابل اما همان رسانه ها و جریان‌هایی که طی این سالها سکوت کرده بودند امروز مدعی شده اند و گلایه می‌کنند از اینکه چرا فلسطین پاسخ جنایات ۷۰ ساله اسرائیل را داده است!

بعد از عملیات نیروهای فلسطینی، ارتش اسرائیل آب و غذا و برق را به روی مردم و کودکان غزه قطع کرد، در بمباران‌های این رژیم تا کنون صدها کودک بی گناه پرپر شده اند، با این حال می بینیم که رسانه‌های غربی چگونه بدون اینکه صحبتی از قتل عام کودکان و مردم در غزه کنند، درباره اتفاقات عملیات طوفان الاقصی مظلوم نمایی می‌کنند.

البته رویکرد و سیاست غرب و مجامع حقوق بشری و مدعیان دروغین حقوق بشر چیزی جز این نیست، کارویژه اینها اصلا سکوت در قبال جنایات اسرائیل است ولی تعجب از کسانی است که بدون اینکه تحقیق کنند، بدون اینکه پیگیر واقعیت شوند و بدون اینکه بدانند اسرائیل چگونه و با چه هدفی شکل گرفت، امروز عزادار صهیونیست‌ها شده اند و از غاصبان سرزمین‌های فلسطین دفاع می کنند!!!

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *