وبلاگ
رشد 43 درصدی تردد زائران اربعین نسبت به سال قبل

رشد 43 درصدی تردد زائران اربعین نسبت به سال قبل

رشد 43 درصدی تردد زائران اربعین نسبت به سال قبل

رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به وضعیت تردد زائران در مرزها، گفت: از ابتدای ماه صفر، 670 هزار نفر از مرزهای شش‌گانه عبور کردند که این آمار در مقایسه با سال قبل، رشد 43 درصدی داشته است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،‌ سیدمجید میراحمدی رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به وضعیت تردد زائران در مرزها، گفت: از ابتدای ماه صفر، 670 هزار نفر از مرزهای شش‌گانه عبور کردند که این آمار در مقایسه با سال قبل، رشد 43 درصدی داشته است.

وی ادامه داد: بیشترین عبور از مرز مربوط به مهران، شلمچه و کمترین آن مربوط به مرز تمرچین بوده است. اولین توصیه من به زائران عزیز این است که مرزهای باشماق، تمرچین و خسروی ظرفیت خوبی برای عبور زائران دارد تا از تراکم جمعیت در سایر مرزها کاسته شود.

رئیس ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: امسال با توجه به تدابیری که صورت گرفته، مشکلی برای عبور از مرز نداریم، مگر اینکه در آن سوی مرز مشکلی پیش بیاید، ولذا ما هیچ نگرانی خاصی نداریم و آمادگی کامل داریم تا جمعیت زائرین را از مرزها عبور دهیم.

میراحمدی اظهار کرد: ما بیش از 3150 موکب مردمی با بیش از 200هزار خدمتگزار داریم و بیش از 50 درصد این‌ها، یعنی بیش از 4 هزار کامیون از مرزها عبور کرده‌اند.

وی تأکید کرد: درخواستی که از زائرین دارم این است که به دلیل موج عظیم حضور زائرین در مرزها، از اواسط هفته آینده، حتی‌المقدور تا قبل از دوشنبه سفر خود را آغاز کنند و مدت ماندگاری در کربلا را یک روز قرار دهند تا شرایط برای حضور سایرین فراهم شود.

رئیس ستاد مرکزی اربعین در پایان خاطرنشان کرد: اطفال و سالمندان و افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند، حتی‌الامکان از این سفر خودداری کنند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *