وبلاگ
رزمایش‌های دریایی «امداد و نجات» و «امنیت پایدار» برگزار می‌شود

رزمایش‌های دریایی «امداد و نجات» و «امنیت پایدار» برگزار می‌شود

رزمایش‌های دریایی «امداد و نجات» و «امنیت پایدار» برگزار می‌شود

فرمانده نیروی دریایی ارتش از برگزاری دو رزمایش دریایی در آینده خبر داد و گفت: یک رزمایش امداد و نجات با کشور عمان که در این رزمایش از کشورهای دیگر هم دعوت شده و دیگری نیز رزمایش امنیت پایدار است که با حضور کشورهایی از قاره‌های مختلف برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه برگزاری نشست خبری به مناسبت روز نیروی دریایی ارتش در جمع خبرنگاران، گفت: دریای خزر دریای صلح و دوستی است و آنچه که امروز به عنوان ناوشکن جمهوری اسلامی، با نام «دیلمان» قرار است در دریای شمال الحاق شود، دو محور اصلی دارد؛ محور اول، بحث تأمین امنیت کشتیرانی است، چون دریای خزر شرایط خاص خودش را دارد و برای همین باید شناوری مناسب با محیط دریای خزر همیشه در صحنه حضور داشته باشد.

وی افزود: در کنار این، چون تمامی مراکز آموزشی نیروی دریایی در شمال کشور هستند، می‌بایست یک شناور برای ارتقاء مهارت دانشجویان در دریای خزر حضور می‌یافت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به ویژگی‌های ناوشکن دیلمان، تأکید کرد: دیلمان آخرین مدل کلاس جماران است. اما، تجهیزات آن به‌روزرسانی شده که متناسب با تجربیات ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش است و می‌تواند به عنوان یک شناور قدرتمند در حوزه‌های کشف و رهگیری و امداد و نجات ایفای نقش کند.

دریادار ایرانی در پاسخ به سؤالی در خصوص رزمایش‌های آینده این نیرو، عنوان کرد: ما در دریای جنوب دو رزمایش در دستور کار داریم، یک رزمایش امداد و نجات با کشور عمان که در این رزمایش از کشورهای دیگر هم دعوت شده و در ادامه یک رزمایش امنیت پایدار که تا سال گذشته با حضور سه کشور انجام می‌شد، امسال کشورهای بیشتری از قاره‌های مختلف به عنوان یگان عمل‌کننده و کشور ناظر در این رزمایش حضور خواهند یافت، محدوده این رزمایش شمال اقیانوس هند خواهد بود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *