وبلاگ
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: توافق جامع همکاری ایران و روسیه هر چه زودتر نهایی شود

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: توافق جامع همکاری ایران و روسیه هر چه زودتر نهایی شود

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: توافق جامع همکاری ایران و روسیه هر چه زودتر نهایی شود

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در دیدار با رئیس گروه همکاری شورای فدراسیون روسیه ابراز امیدواری کرد تا امضای توافق جامع همکاری بیست ساله بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه هر چه زودتر نهایی شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، دیمیتری واسیلینکو رئیس گروه همکاری شورای فدراسیون روسیه با وحید جلال‌زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

جلال زاده در ابتدای این دیدار، گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در این مقطع زمانی در اوج قرار دارد و اراده سیاسی رهبران دو کشور در ارتقای سطح روابط بیش از هر زمان دیگری است.

وی افزود: این وضعیت برای دولت‌ها و پارلمان‌های دو کشور فرصتی را ایجاد می‌کند تا برای گسترش روابط قدم‌های بیشتری بردارند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: در هیچ مقطعی از تاریخ، روابط دو کشور تا این حد گسترده نبوده است. به همین خاطر، تاکید می‌کنم نباید اجازه دهیم برخی از حواشی، روابط ما را خدشه‌دار کند. در موضع‌گیری ها و اظهار نظرها باید دقت بیشتری شده و حُسن همجواری باید در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه سفرها و بازدیدهای مقامات ایران و روسیه از کشورهای همدیگر قطعا دشمنان را عصبانی می‌کند، گفت: سفر این هیئت پارلمانی روسیه به ایران نیز در راستای تکمیل پازل روابط دو کشور است.

جلال‌زاده در بخش دیگری از این دیدار از طی شدن مراحل تصویب دو موافقت‌نامه میان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در مجلس شورای اسلامی در خصوص تاسیس و فعالیت مراکز فرهنگی و همکاری در حوزه امنیت اطلاعات خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا امضای توافق جامع همکاری بیست ساله بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه هر چه زودتر نهایی شود.

رئیس کمیسیون امینت ملی مجلس در دیدار با رئیس گروه همکاری شورای فدراسیون روسیه از تهیه و بررسی ۲ موافقت‌نامه میان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در مجلس شورای اسلامی در خصوص تاسیس و فعالیت مراکز فرهنگی و همکاری در حوزه امنیت اطلاعات خبر داد.

رئیس گروه همکاری شورای فدراسیون روسیه: ارتقاء سطح روابط منطقه‌ای و همسایگی تسهیل کننده همکاری‌های تهران- مسکو

دیمیتری واسیلینکو رئیس گروه همکاری شورای فدراسیون روسیه نیز در این دیدار ارتقاء سطح روابط منطقه‌ای و همسایگی را تسهیل‌کننده گسترش همکاری‌های دو کشور دانست و گفت: فدراسیون روسیه نیز همین رویه را در خصوص ارتقای سطح تعاملات با جمهوری اسلامی ایران درپیش گرفته و دستور کار ما تلاش برای توسعه مستمر همکاری‌ها است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *