وبلاگ
رئیس ستاد مرکزی اربعین: بیش از هزار دستگاه اتوبوس به سمت مرز مهران در حال حرکت هستند

رئیس ستاد مرکزی اربعین: بیش از هزار دستگاه اتوبوس به سمت مرز مهران در حال حرکت هستند

رئیس ستاد مرکزی اربعین: بیش از هزار دستگاه اتوبوس به سمت مرز مهران در حال حرکت هستند

میراحمدی گفت: بیش از هزار دستگاه اتوبوس به سمت مهران در حرکت هستند و انشالله تا ساعت 24 امشب به مرز خواهند رسید، البته اتوبوس‌ها تدریجا و طی ساعات مختلف وارد می شوند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سیدمجید میراحمدی معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور و رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی در مورد ازدحام زائران در مرز مهران، گفت: سنوات گذشته ماندگاری زائران در مرز مهران تا بیش از 15 ساعت بود، به فضل الهی و اقدامات دولت، این انتظار را به کمتر از نیم ساعت کاهش دادیم.

وی افزود: در شرایط فعلی، ماندگاری زائرین بین دو تا پنج ساعت است، بیش از هزار دستگاه اتوبوس به سمت مهران در حال حرکت هستند و ان‌شالله تا ساعت 24 به مرز خواهند رسید، البته اتوبوس‌ها تدریجا طی ساعات مختلف وارد می‌شوند، طبق دستور معاون اول رئیس‌جمهور به استانداران و پیگیری‌های وزیر کشور بیش از هزار دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و ون را عازم مرز کردیم که تدریجا وارد مرز شدند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی تصریح کرد: براساس جمع‌بندی با مسولان وزارت راه، انشاالله تا ساعت 24 موج برگشت را مدیریت خواهیم کرد و زوار منتقل خواهند شد.

میراحمدی ادامه داد: نیروی هوایی ارتش یک فروند هواپیمای ایلوشین را برای انتقال زوار ایلام به مهران اختصاص داده و یک خط هوایی فعال شده است، با یاری خداوند متعال زائرین با صبر به موطن خودشان بازخواهند گشت، نگرانی خاصی نداریم و تحمل زائران باعث می‌شود مشکل حل شود، کاملا بر وضعیت مسلط هستیم و مشکل خاصی در این باره وجود ندارد.

گفتنی است، از عصر روز گذشته با افزایش موج بازگشت قابل توجه زائران اربعین حسینی، تقاضا برای استفاده از اتوبوس‌های بین‌ شهری پایانه برکت در نقطه صفر مرزی افزایش قابل‌توجهی داشته است و تعدادی از مردم در پایانه مسافربری مهران در انتظار اتوبوس هستند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *